Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48

Thread: Помощ!Алфа 147 JTD не пали

  1. #16

    Default

    Нещата за диагностика при въртене на стартер са:
    -Налягане в рейла;
    -Обороти на ДВГ;
    -Волтаж при въртене на стартер;
    Също много важно: дали при въртене на стартер пуши от ауспуха

  2. #17
    Запален алфист daksy's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Златица
    Age
    35
    Posts
    119

    Default

    Колата запали след 24 часово зареждане на акумулатора! Не си го обяснявам как при по-скапан акумулатор палеше, а при този дори не се осещаше трудно въртене на стартера. Благодаря на всички!
    Alfa Romeo 147,1.9JTD(115hp)

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by daksy View Post
    Колата запали след 24 часово зареждане на акумулатора! Не си го обяснявам как при по-скапан акумулатор палеше, а при този дори не се осещаше трудно въртене на стартера. Благодаря на всички!
    Имаш някъде лоша ел. връзка. Към шаси или по плюсовите вериги.

    Всички системи би трябвало да работят при напрежение при което стартерът върти. А и ти сам вече си наблюдавал това.

    Направи една профилактика на връзките и не отдавай проблема на акумулатора. В противен случай, същото може да ти се случи и с чисто нов акумулатор.

    За 24 часа, освен зареждането на акумулатора, много други неща се случват. Като това една лоша връзка да се "самооправи" заради температура, влага и пр. странични фактори.
    Last edited by ecotronic; 21-05-2017 at 11:49.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Има няколко варианта.
    1 По-малък ампераж, на сегашния ти акумулатор.
    2. Не зарежда алтернатора, както трябва. Тоест някакъв проблем, иди да замерят за всеки случай. И нека тестват акумулатора, като го закачат на вилка.
    3. Продали са ти, дефектен акумулатор. Може да има проблеми, с плочите в него. (това ще се разбере, след тест с вилка) И тогава, товара става много голям и не достига ток за стартера и другите системи. Както казах, тези коли са чувствителни при проблем с акумулатора.

  5. #20

    Default

    Да, тест на алтернатора и акумулатора ще са полезни, да не му се случи същото лятото докато си пече дупето на морето .

    А акумулатора, ако е наред си го зареди докрай с "умно" зарядно и от тук нататък два пъти годишно го зареждай - ранна пролет и късна есен.


    Зареждане с "траф" по време с поред мен не е точно.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Преди да се появят умните зарядни, не си зареждахме акумулаторите

    А това, колко едно зарядно е умно, няма как да го разбереш, преди да си му снел характеристиката и да си разбрал, какво точно прави.

    Друго е това, което съществено отличава новите зарядни от класическите и това е КПД - то им, което е доста по-високо, защото използват съвсем различен принцип на регулиране на зарядния ток.


    На който му е интересно, може да попрочете:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Buck_converter


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22

    Default

    Еко, говоря за това което е най-удобно и лесно за един лаик като мен на който не му се занимава да изчислява и да следи за колко време ще се зареди.

    Знаеш че в днешно време всичко живо се е нахвърлило на полуфабрикатите, защото с тях се отделя най-малко време за приготвяне на храната ...

    =============================

    Нито споря, нито имам намерение за това.Сам прецени, след като човекът не е разбрал че е от акумулатора доколко е в час...И той е като мен - иска проблемът да се реши за максимално кратък срок/време, с минимални усилия и време.

    За ентусиастите има възможността посочена от теб.

    Имам познат постоянно ми обяснява как да си изчисля колко време да зареждам акумулатора и кога точно да го спра от зареждане.

    Е па в събота или неделя или друг почивен ден няма да си го причиня, да ставам в 5, 6, 7 или 8 часа и да съм под пара, че трябва да изключа зарядното

    За мен това е излишно затормозяване което не бих си причинил в никой случай.
    Last edited by alfa racer GTA; 21-05-2017 at 18:19.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ясно. Опитвам се да кажа, че измежду днешните умни зарядни, съществуват умни и по-умни.
    Някои от тях, що се отнася до крайния резултат, не се различават от класическите зарядни.
    Но има такива, които могат да вдъхнат нов живот на иначе грохналия вече акумулатор или най-малкото да увеличат живота му.
    Last edited by ecotronic; 21-05-2017 at 18:25.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    И аз си пазя старият, български трансформатор, който зареждаше акумулатора на ладата, защото за него няма твърде разредена акумулатор, както за повечето "умни"
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  10. #25

    Default

    Прави сте на 101%, ама аз за мен съм си решил че в момента в който зарядното(ите) от ЛИДЛ не успеят да заредят акумулатора ми се хвърлям на нов акумулатор, като дори съм избрал амперчасовете, началният ток(ампери), марката и модела .

    И мен от време на време ме обхваща вашият ентусиазъм, ама като зная, че ще го ползвам 1-2 пъти годишно и бързо отминава...

    А в Амазона има доста готини зарядни тип "трансформатор" за по 80-110 паунда и са доста симпатични, ама като ги видя с големината на докторска чанта или зъболекарска чантичка, колкото и да са ми симпатични, след като не се побират в шепата ми и не мога да ги държа без дръжка ме обхваща антипатия ...

    80-110 паунда??? Едва ли.По-добре нов акумулатор.

    За професионално зареждане или за "тертиплии" любители -ОК, аз съм "ЗА".

    За такива като мен -нещо от рода на "зарядно за лаптоп"
    Last edited by alfa racer GTA; 21-05-2017 at 20:11.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    3годишен Банер зареден есента с прословутото зарядно СТЕС умря тотално в студовете по Иванов ден,завъртя точно три пъти като на последния изгоря централата на бега и всичко се занули.Заредих си го с старото българско зарядно и държи и до ден днешен
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  12. #27

    Default

    Ми като не си карате колите много ясно, че ще им падне акумулатора. Карам всеки ден по 40-50 км. и нямам проблеми с паленето.
    Former Alfa owner.

  13. #28
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Ми като не си карате колите много ясно, че ще им падне акумулатора. Карам всеки ден по 40-50 км. и нямам проблеми с паленето.
    Напоследък я карам 1-2 пъти в седмицата за около 10-тина км градско и пак нямам проблеми с паленето. Но акумулатора е кажи-речи нов, даже още е в гаранция. Ако не е пред умиране дори по-рядкото каране не трябва да му е проблем.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  14. #29

    Default

    За зарядните толкова.

    Ама я кажете погледнах сега за 2.4 159-ка за която по каталог на производителя се иска/препоръчва 77амперчаса акумулатор с начален ток 780А кое е по-доброто:

    - 85 ампер часа 800А начален ток
    или

    - 90 ампер часа 720 A начален ток.

    Разликата в цената е нищожна 7 или 9 лева.

    Зимата когато ми беше паднал акумулатора и се обаждах на търговец, за да купя от него акумулатор ми каза че за 2.4 дизел 159-ка 77амперчаса са малко и ми каза, че трябва поне 85ампер часа ако искам заверка на гаранцията да ми важи 2 или 3 години колкото е(не си спомням точно).
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз бих избрал първото. 5 Ah не са никаква разлика, но 80 A са.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •