Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: Моля за помощ alfa romeo 33

  1. #1

    Default Моля за помощ alfa romeo 33

    Здравейте,най накрая след дълго търсене и чакане намерих читава алфа 33 91г. 1.7 8в. Колата е стояла в гараж последните 7г. Не е карана само е палена,и следователно има неща който трябва да се направят.Сменил съм свещи кабели ангренажен ремак,водна помпа,масло. Но имам и проблем, днес подкарах колата независимо на коя скорост съм след подаване или връщане на газта има едно лашкане което е доста отчетливо и неприятно.Другия проблем който открих е кога вклучвам 1 и 2 скорост трябва доста да дърпам лоста. Моля за помощ.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Georgi33 View Post
    Здравейте,най накрая след дълго търсене и чакане намерих читава алфа 33 91г. 1.7 8в. Колата е стояла в гараж последните 7г. Не е карана само е палена,и следователно има неща който трябва да се направят.Сменил съм свещи кабели ангренажен ремак,водна помпа,масло. Но имам и проблем, днес подкарах колата независимо на коя скорост съм след подаване или връщане на газта има едно лашкане което е доста отчетливо и неприятно.Другия проблем който открих е кога вклучвам 1 и 2 скорост трябва доста да дърпам лоста. Моля за помощ.
    Лашкането - под четирицевката за заскукване на въздух има едни маркучета към всеки от цилиндрите. Те сигурно са се нацепили - смени ги и почити пластмасовия щуцер от който излизат и мрежата в него от гняс. Огледай и маркуча м/у щуцера и тръбата за наливане на маслото

    Скоростния ти лост завършва отдолу с един Т-накрайник. Има една скоба откъм лоста за скоростната кутия/ Отмести я и смени шплента който сигурно се е изял. Виш и отворът за него в Т-накрайника дали не е вече яйцевиден

  3. #3

    Default

    Благодаря за помоща Още утре ще ги погледна и ще пиша дали е по добре.

  4. #4

    Default

    А какво масло да взема в магазина ми предлагат кастрол 10/40 пълна синтетика ?

  5. #5
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Лашкането - под четирицевката за заскукване на въздух има едни маркучета към всеки от цилиндрите. Те сигурно са се нацепили - смени ги и почити пластмасовия щуцер от който излизат и мрежата в него от гняс. Огледай и маркуча м/у щуцера и тръбата за наливане на маслото

    Скоростния ти лост завършва отдолу с един Т-накрайник. Има една скоба откъм лоста за скоростната кутия/ Отмести я и смени шплента който сигурно се е изял. Виш и отворът за него в Т-накрайника дали не е вече яйцевиден
    Цецо, това важи за 16 клапаонв мотор, а на момчето колата е 8 клапанова с Джетроник инжекцион. Проблема му е другаде. Иначе за скоростите си прав.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Цецо, това важи за 16 клапаонв мотор, а на момчето колата е 8 клапанова с Джетроник инжекцион. Проблема му е другаде. Иначе за скоростите си прав.
    Мда, те нямаха ли тези черъвца?

  7. #7
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Мда, те нямаха ли тези черъвца?
    Нямат, защото тези маркучета са за празен ход на 16V. понеже тя е с индивидуални дросели и няма откъде да вземе въздух за празен ход. При 8 клапановата има един дросел, далече от клапаните. Там празния ход е от една биметална пластина
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #8

    Default

    Тъкмо утре мислех да почвам да ровя да търся тези маркучи. Някакви идеи къде може да е проблема?

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Нямат, защото тези маркучета са за празен ход на 16V. понеже тя е с индивидуални дросели и няма откъде да вземе въздух за празен ход. При 8 клапановата има един дросел, далече от клапаните. Там празния ход е от една биметална пластина
    Отдавна беше, хей. А беше голяма любов като я видях '91

  10. #10

    Default

    Колеги дайте идея какво да правя това подскачане е отвратително.

  11. #11

    Default

    Има ли моторче на празния ход или някакъв вакум реголатор и каде се намират. Извинявам се за тъпите въпроси но съм доста невеж с боксерите

  12. #12

    Default

    Едното е деБиломер - износена плочка. Имаш един клапан на стойката на деБиломера доколкото помня. Боби 33 може да ти помогне, аз я нямам пред мен и не я помня
    Ако беше 16V, ... ама не е

  13. #13
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    А празен ход държи ли нормално? Огледай маркуча от дебитомера до дросела първо, ако е сцепен и смуче въздух, може са върти всякакви номера.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  14. #14
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Смъкни си резервоара и го почисти. Ако излязат доста боклуци почисти и помпата и смени горивния филтър. Също така продухай целия бензинопровод от филтъра назад към помпата със згъстен въздух. Аз вече минах през това и признаците бяха същите. Моята преди да я взема беше стояла също около 7-8 години. Успех

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    А празен ход държи ли нормално? Огледай маркуча от дебитомера до дросела първо, ако е сцепен и смуче въздух, може са върти всякакви номера.
    Прдаржи около 1000 оборота, маркъчуча го свалях днес и е здрав.

    ---------- Post added at 00:08 ---------- Previous post was at 00:02 ----------

    Quote Originally Posted by V@K@T@ View Post
    Смъкни си резервоара и го почисти. Ако излязат доста боклуци почисти и помпата и смени горивния филтър. Също така продухай целия бензинопровод от филтъра назад към помпата със згъстен въздух. Аз вече минах през това и признаците бяха същите. Моята преди да я взема беше стояла също около 7-8 години. Успех
    Да си призная още не съм сменил горивния филтър стои в багажника и чака.Утре ще ходя в сервиз да видя какво ще ми кажат(нали са специалисти) Днес се занимавах със спирачките нови накладки и цилиндри на задните гуми след всичките нови части и труда спирачките не даржат.предните мос добре но отзад няма никой,пълна мистерия

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •