Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44

Thread: Моля за помощ alfa romeo 33

  1. #16
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Честита Алфа!Хубаво е да кажеш откъде си за да може някой запознат с модела колега да я види на живо,че така само си пишем по клавиатурите.А спирачките вероятно не са добре обезвъздушени.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Triptih View Post
    Честита Алфа!Хубаво е да кажеш откъде си за да може някой запознат с модела колега да я види на живо,че така само си пишем по клавиатурите.А спирачките вероятно не са добре обезвъздушени.
    Не живея в България а след смяната на цилиндрите я обезвъздуших, има някакъв реголатор на задния мост незнам дали тои не е здал багажа. Ще се помъча да сложа някоя снимка ако мога

  3. #18

    Default

    Ето и колата
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0874.jpg   IMG_0862.jpg   IMG_0899.jpg  

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Georgi33 View Post
    Не живея в България а след смяната на цилиндрите я обезвъздуших, има някакъв реголатор на задния мост незнам дали тои не е здал багажа. Ще се помъча да сложа някоя снимка ако мога
    Казват му КАНТАР

  5. #20

    Default

    Възможно ли тоя кантар да се чисти и раздвижва или се сменя с нов?

  6. #21

    Default търся стъкло за шибидах за Алфа Ромео 156 1999 г.

    Здравейте!
    Имам нужда от малко помощ от съмишленици!
    Не мога да намеря стъкло за шибидах за Алф Ромео 156 модел 1999 г. Дали аз съм неграмотен или се оказва някаква перверзийка на марката, която почти не се предлага? ... само да не се окажат и двете..
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails АлфаРомео.jpg  

  7. #22
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Georgi33 View Post
    Прдаржи около 1000 оборота, маркъчуча го свалях днес и е здрав.

    ---------- Post added at 00:08 ---------- Previous post was at 00:02 ----------



    Да си призная още не съм сменил горивния филтър стои в багажника и чака.Утре ще ходя в сервиз да видя какво ще ми кажат(нали са специалисти) Днес се занимавах със спирачките нови накладки и цилиндри на задните гуми след всичките нови части и труда спирачките не даржат.предните мос добре но отзад няма никой,пълна мистерия
    Ами силно си сбъркал сервиза да ти кажа. От кой град си?

    ---------- Post added at 16:00 ---------- Previous post was at 15:58 ----------

    Quote Originally Posted by vladojess View Post
    Здравейте!
    Имам нужда от малко помощ от съмишленици!
    Не мога да намеря стъкло за шибидах за Алф Ромео 156 модел 1999 г. Дали аз съм неграмотен или се оказва някаква перверзийка на марката, която почти не се предлага? ... само да не се окажат и двете..
    Колега, сбъркал си раздела. Тук е 33 раздел, има си 156 раздел, там попитай.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #23
    Запален алфист de4o's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Димитровград
    Age
    46
    Posts
    104

    Default

    Честито на колегата с 33-та ще се радвам да се видим на някоя среща в България .
    Абе тия коли на практика изчезват а дефакто стават все повече .Супер
    98.ALFA 156 1.8 T.S. ALFA ROMEO 33 1.4 GT 1300 JUNIOR

  9. #24

    Default

    [QUOTE=Bobi_33;1523044]Ами силно си сбъркал сервиза да ти кажа. От кой град си?[COLOR="Silver"]

    В сервиза ходих да видят защо прелашква,както написах и по горе не живея в България но съм от В.Търново

    ---------- Post added at 01:08 ---------- Previous post was at 01:01 ----------

    Quote Originally Posted by de4o View Post
    Честито на колегата с 33-та ще се радвам да се видим на някоя среща в България .
    Абе тия коли на практика изчезват а дефакто стават все повече .Супер
    Благодаря ти, едва ли ще дойда на среща не ми остава много време като си дойда до БГ.

    ---------- Post added at 01:10 ---------- Previous post was at 01:08 ----------

    Знае ли някои тоя кантар дали може да се чисти и пораздвижи или е капсолован ????

  10. #25

    Default

    Знае ли някои дали тоя кантар може да се чисти или трябва да се сменя с нов???

  11. #26
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Кантарът се раздвижва, но при положебие, че го има и е евтин няма смисъл от упражнението, освен за спорт. Най-вероятно е клеясал. Ако е така-пак ще клеяса. Ако обаче го разглобиш, то горещо те съветвам да го намажеш поне с водоустойчива грес или паста против заклиняване.
    Отделен е въпросът, че повечето тайничко си ги сваляме тия кантари и така спирачките стават значително по-добри. Нужни са и малко тренировки. Там има и две маркучета, които ако са запушени също могат да правят бели.
    Дебиломери имам поне два и то в перфектно състояние, които просто чакат на кого да ги връча.
    Колкото до придърпването, то може да са най-разнообразни причините. Регулатор за налягане на бензина, свещи, кабели, дистрибуторна капачка, палец, центровка, сцепени маркучета, а про по, защо не си погледнеш маркуча от вакуумният усилвател за спирачките до колектора. Симптомите са твърд педал и лоша работа на мотора.
    Освен това ти препоръчвам, всички тоководещи съединения да ги почистиш, а всички букси да ги извадиш и сложиш пак по няколко пъти. Така ще се опреснят връзките.
    Успех!

    Когато включваш на 1-ва - 2-ра не дърпай силно, а само задръж. Тя ще си влезат сами, но със закъснение. Това е проблем на всички 33-ки. Това, че не се оплакваш, че хъркат означава, че са перфектни. И не ръчкай по щангата, защото там няма никакви шлици, а само един щифт. Фиксирано е положението на Т-образното парче. Може да обезвъздушиш леко работният цилиндър на съединителя. Пробката му е до дистрибутора.
    Last edited by mordohy; 29-05-2017 at 14:24.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Кантарът се раздвижва, но при положебие, че го има и е евтин няма смисъл от упражнението, освен за спорт. Най-вероятно е клеясал. Ако е така-пак ще клеяса. Ако обаче го разглобиш, то горещо те съветвам да го намажеш поне с водоустойчива грес или паста против заклиняване.
    Отделен е въпросът, че повечето тайничко си ги сваляме тия кантари и така спирачките стават значително по-добри. Нужни са и малко тренировки. Там има и две маркучета, които ако са запушени също могат да правят бели.
    Дебиломери имам поне два и то в перфектно състояние, които просто чакат на кого да ги връча.
    Колкото до придърпването, то може да са най-разнообразни причините. Регулатор за налягане на бензина, свещи, кабели, дистрибуторна капачка, палец, центровка, сцепени маркучета, а про по, защо не си погледнеш маркуча от вакуумният усилвател за спирачките до колектора. Симптомите са твърд педал и лоша работа на мотора.
    Освен това ти препоръчвам, всички тоководещи съединения да ги почистиш, а всички букси да ги извадиш и сложиш пак по няколко пъти. Така ще се опреснят връзките.
    Успех!

    Когато включваш на 1-ва - 2-ра не дърпай силно, а само задръж. Тя ще си влезат сами, но със закъснение. Това е проблем на всички 33-ки. Това, че не се оплакваш, че хъркат означава, че са перфектни. И не ръчкай по щангата, защото там няма никакви шлици, а само един щифт. Фиксирано е положението на Т-образното парче. Може да обезвъздушиш леко работният цилиндър на съединителя. Пробката му е до дистрибутора.
    Здравей и ти благодаря че се отзова.И при мен го има но струва 120евро затова питам дали се разглабя,всичко което си ме посаветвал ще го направя.Скоростите прехръкват на 1-ва и Задна но не винаги.Как се обезвъздушава тоя цилиндар на съединителя? Извинявай за въпроса но не съм много наясно това ми е първата 33-ка. И отново ти благодаря за отговора.

  13. #28
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Първо си правиш достъп до "пробката". Там е за клч 7 или 8. Аз използувам малка гедория. Трябва ти помощник. той напомпва няколко пъти на педала и задържа в долно положение. Отвиваш пробката и от нея ще протече спирачна течност и въздух, ако има.Чак след като я затегнеш пак , може да се отпусне педала. Ако се наложи процедурата се прави няколко пъти. Важното е да не изпусне педала, до като е развъртяна пробката.
    Такаааа. Кантарът се разглобява. Почиства се от ръждата и се намзва тънко с водоустойчива грес или паста против заклинване. Той се подпира от една щанга, която може и да е счупена. представлява просто един кръгъл прът желязо, като пружина от щипка за пране. Ако можеш, пробвай се да навреш на вътре буталото на кантара. Може и с леко почукване. Ако не стане с лек чук, вземи по-тежък Така ще отпушиш отворите. Завържи го с нещо в това положение и не се занимавай повече с него. Аз го бях завързал с една по-голяма скоба за маркуч. Но и с тел става.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Първо си правиш достъп до "пробката". Там е за клч 7 или 8. Аз използувам малка гедория. Трябва ти помощник. той напомпва няколко пъти на педала и задържа в долно положение. Отвиваш пробката и от нея ще протече спирачна течност и въздух, ако има.Чак след като я затегнеш пак , може да се отпусне педала. Ако се наложи процедурата се прави няколко пъти. Важното е да не изпусне педала, до като е развъртяна пробката.
    Такаааа. Кантарът се разглобява. Почиства се от ръждата и се намзва тънко с водоустойчива грес или паста против заклинване. Той се подпира от една щанга, която може и да е счупена. представлява просто един кръгъл прът желязо, като пружина от щипка за пране. Ако можеш, пробвай се да навреш на вътре буталото на кантара. Може и с леко почукване. Ако не стане с лек чук, вземи по-тежък Така ще отпушиш отворите. Завържи го с нещо в това положение и не се занимавай повече с него. Аз го бях завързал с една по-голяма скоба за маркуч. Но и с тел става.
    Кантара е разглобен и преди да го разглобя и след като е разглобен стои все едно е натиснат (свит) това ме навежда на мисълта че спирачната помпа неправи достатъчно налягане за да разпъне кантара. Така ли е или аз мисля грешно?

  15. #30
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Второто!
    Колкото по-натоварена е колата, толкова по-натиснат е кантара, толкова по-отворени са му дупките, толкова повече е спирачното усилие.
    Има още няколко тънкости със задните спирачки.
    Автоматите за разпъване на челюстите не работят. За това е необходимо да се регулират ръчно. Ако имаш голям ход на педала е точно това. Дръпни ръчната и виж дали ще се вдигне педала! Ако се вдигне, значи автоматитв не работят.
    И по принцип не очаквай чудеса от спирачките. Това е проблем на нашите кошници. Виж темата пшо-горе за спирачките!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •