Results 1 to 5 of 5

Thread: Проблем!!! VDC System is failure

  1. #1

    Default Проблем!!! VDC System is failure

    Здравейте колеги, нов съм във форума и от скоро съм собственик на Алфа ромео 156 спортвагон. Наскоро при вдигане на градуси или по-точно при достигане на работна температура колата гаснеше посъветвах се и достигнах до извода, че е от датчик на колянов вал който смених. Този проблем изчезна, но след известно време (около ден след смяната) почна да ми показва следната грешка на компютъра (VDC System is failure) а на таблото остават да светят символа за двигателя и тракшън контрола в следствие на което колата върти, но не иска да запали. Мисълта ми е да ми кажете някои сервиз близо до Студентски град София ,защото нямам реалната възможност да я оправя сам или дори да я закарам на по-далечно място. Ходил съм единствено до сервиза на Юве Брадърс на Симеоновско шосе (там казаха ,че нямат възможност сега) ако може и за него да ми дадете някакво мнение относно работа и цени. БЛАГОДАРЯ МНОГО НА ВСИЧКИ КОИТО ИЗКАЖАТ МНЕНИЕ И ПОМОГНАТ СЪС СЪВЕТ!!!

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Ако проблема е само в VDC, би трябвало да си пали. VDC е наименованието ползвано от Алфа, на така нареченото ESP. Най-добре, закарай колата на диагностика, защото май са ти продали бременна кола.
    Датчиците на VDC, са на колелата, волана и на самото купе.

  3. #3

    Default

    Според мен е нещо по електрониката не знам какво по-сериозно може да е и дано не е ще я закарам и ще стискам палци да не е нещо сериозно.

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by alexandarpeshev View Post
    Здравейте колеги, нов съм във форума и от скоро съм собственик на Алфа ромео 156 спортвагон. Наскоро при вдигане на градуси или по-точно при достигане на работна температура колата гаснеше посъветвах се и достигнах до извода, че е от датчик на колянов вал който смених. Този проблем изчезна, но след известно време (около ден след смяната) почна да ми показва следната грешка на компютъра (VDC System is failure) а на таблото остават да светят символа за двигателя и тракшън контрола в следствие на което колата върти, но не иска да запали. Мисълта ми е да ми кажете някои сервиз близо до Студентски град София ,защото нямам реалната възможност да я оправя сам или дори да я закарам на по-далечно място. Ходил съм единствено до сервиза на Юве Брадърс на Симеоновско шосе (там казаха ,че нямат възможност сега) ако може и за него да ми дадете някакво мнение относно работа и цени. БЛАГОДАРЯ МНОГО НА ВСИЧКИ КОИТО ИЗКАЖАТ МНЕНИЕ И ПОМОГНАТ СЪС СЪВЕТ!!!
    Румен ти е най-близо... http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=43434
    Поздрави "Чистача" от мен ако го мернеш там че несъм го засичал аз скоро...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5

    Default

    Трябва ти диагностика

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •