Page 6 of 21 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 76 to 90 of 302

Thread: Alfa Giulia 2.0 200 bhp Super - първи впечатления

  1. #76
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Значи, да вярваш, че по бензиностанциите не лъжат е същото, като да вярваш в Дядо Коледа. Мен лично, на OMV са ме лъгали с пропан-бутан. В 35 литрова бутилка са ми сипвали 36-37 литра газ. При условие, че тя не може да се напълни повече от 80% от обема си. На всяка друга газостанция ми сипват в същата кола между 26 и 28 литра газ.
    А да вярваш, че те лъжат по презумпция е да вярваш всяка вечер, че Снежанка ще ти почука на вратата.
    И точно с газта какво правим ако случайно клапана ти не е затворил, защото да кажем налягането на газта е било по-ниско?
    Точно там има толкова голяма вероятност да се случи това, колкото да уцелиш дупка в София. Не е като да няма и да не се случва постоянно.
    Да, знам, твоята газова винаги е затваряла и никога това не се е случвало. И така на всеки, който му се случи започва една и съща латерна да върти.
    И така докато не дойде инспекцията и се уверят сами, че всичко е наред.
    Както казах никой няма нужда да лъже извън закона. Закона позволява дадено количество, което се постига много точно. Колонките имат резолюция от порядъка на 0.5 мл на дебитомерите и като добавим една температурна компенсация, нещата са доста прецизни и се настройват така, че да са в рамките на 0.4 - 0.45%.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #77
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    А да вярваш, че те лъжат по презумпция е да вярваш всяка вечер, че Снежанка ще ти почука на вратата.
    И точно с газта какво правим ако случайно клапана ти не е затворил, защото да кажем налягането на газта е било по-ниско?
    Точно там има толкова голяма вероятност да се случи това, колкото да уцелиш дупка в София. Не е като да няма и да не се случва постоянно.
    Да, знам, твоята газова винаги е затваряла и никога това не се е случвало. И така на всеки, който му се случи започва една и съща латерна да върти.
    И така докато не дойде инспекцията и се уверят сами, че всичко е наред.
    Както казах никой няма нужда да лъже извън закона. Закона позволява дадено количество, което се постига много точно. Колонките имат резолюция от порядъка на 0.5 мл на дебитомерите и като добавим една температурна компенсация, нещата са доста прецизни и се настройват така, че да са в рамките на 0.4 - 0.45%.
    Казах ти къде да отидеш и да се увериш, а ти пак ми изкарваш собствените си теории, че нямало как да се излъже! Да, само ти си единствения в БГ, който може и знае как да настрои броячите. Накрая ми говориш за закони в града, където корупцията е мотото му.

    п.с. нека се придържаме към темата за Giulia
    Last edited by italfen; 13-06-2017 at 11:08.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  3. #78
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Казах ти къде да отидеш и да се увериш, а ти пак ми изкарваш собствените си теории, че нямало как да се излъже! Да, само ти си единствения в БГ, който може и знае как да настрои броячите. Накрая ми говориш за закони в града, където корупцията е мотото му.

    п.с. нека се придържаме към темата за Giulia
    И аз ти казах към кой да се обърнеш.
    Значи викаш знаеш, че те лъжат, не само теб, а мен и него, и нея, ама не искаш да подадеш един сигнал.
    Интересно...
    И не ми извъртай думите, че нямало как. Има как, но не го правят, защото вредите ще са по-големи от ползата от това.
    А пък тази лъжа да я вържеш към показанието на борд компютъра е още по нелепа.
    Значи моя Опел винаги ми показва между 0.1 и 0.2 повече от реалността. Значи логично зареждам на бензиностанции, които ми дават повече гориво. Но пък зареждам БМВ-то там и то ми дава между 1.5 и 2 /100 по-малко по борд от реалността. Значи някой седи и съвсем избираемо натиска копчето за "лъжа". Но пък много константна тая работа. Явно ме дебнат много добре с коя кола съм, защото тия с БМВ-тата могат да ги лъжат, а тия с Опелите не могат.
    Last edited by BO; 13-06-2017 at 13:13.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #79

    Default

    на мен са ми сипвали 35 литра газ в 32 литрова бутилка.
    Чисто нова на няколко месеца, с нивомер вътре. т.е. трябва да събира макс 0.8*32=25.6 литра.

    И колата още не беше изгаснала от липса на гориво.
    Сигурно бутилката се е издула с 15тина литра, колко му е

  5. #80

    Default

    чак на ауди феновете им прави впечатление


  6. #81
    започва да се пристрастява m1lk4's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    bs ks
    Posts
    85

    Default

    Ха ха. Интересни ще са ми коментарите отдолу
    EX : Alfa Romeo GT 1.9JTD '06
    Alfa Romeo 159 Ti 1.9JTDm '07

  7. #82
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    чак на ауди феновете им прави впечатление



    Ами да се радват. На хубавото лошо не можеш да кажеш


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

  8. #83
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Пу, пу, колко е грозна. Това с какви гуми излиза от завода, с Пирели ли ?
    Само на 19-ките излиза задължително с Пирели, на по-малките размери може да дойде или с Пирели, или с Конти, или Бридж, квото хванат

    Quote Originally Posted by Mirwais View Post
    ..Гледам да не я ръчкам много в момента, въпреки че от Ауто Италия не ми казаха нещо специално по отношение на разработването на двигателя...
    Няма и да ти кажат. На мен ми казаха "Абе първите 1000 км, я карай по-леко и тва е", ама щото ги питах. Ама то ако зависеше от тях, щяха зорлем да ти строшат мотора преди да е направил 100 К, че да си купиш нова И като стана дума за тях, я ги питай какво масло възнамеряват да ти налеят в колата, като стане време за смяна, и като ти отговорят "Кастрол" ги питай не им ли е малко неудобно така...
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  9. #84
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Само на 19-ките излиза задължително с Пирели, на по-малките размери може да дойде или с Пирели, или с Конти, или Бридж, квото хванат



    Няма и да ти кажат. На мен ми казаха "Абе първите 1000 км, я карай по-леко и тва е", ама щото ги питах. Ама то ако зависеше от тях, щяха зорлем да ти строшат мотора преди да е направил 100 К, че да си купиш нова И като стана дума за тях, я ги питай какво масло възнамеряват да ти налеят в колата, като стане време за смяна, и като ти отговорят "Кастрол" ги питай не им ли е малко неудобно така...


    Ами ще ги питам, колега. На мене това ми беше основното притеснение - дилъри, сервизно обслужване и т.н. В България като цяло тея неща са под всякаква критика - не само при нашата марка. Алфа Ромео по целия свят имат лоша репутация по-скоро заради сервизното обслужване и дилърските мрежи.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

  10. #85
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Mirwais View Post
    Ами ще ги питам, колега. На мене това ми беше основното притеснение - дилъри, сервизно обслужване и т.н...
    А споко, и на мене тва ми беше основното притеснение, ама след като се разсеят всички съмнения, и осъзнаеш, че притеснението е напълно основателно просто свикваш, че трябва да се оправяш с тях по другия начин Ама да не спамим сега, живот и здраве като се засечем някъде ще ти разправям хитове с тия образи и как да ги ръчкаш
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  11. #86
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    на мен са ми сипвали 35 литра газ в 32 литрова бутилка.
    Чисто нова на няколко месеца, с нивомер вътре. т.е. трябва да събира макс 0.8*32=25.6 литра.

    И колата още не беше изгаснала от липса на гориво.
    Сигурно бутилката се е издула с 15тина литра, колко му е
    Тва е нищо, за 3 години бидона ми за зеле се разду от 25кг на 48кг.Тоз проблем с газта е още от татово време.
    Last edited by dimitar_vd62; 18-06-2017 at 20:55.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #87
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Днес на ул. Любляна видях още една джулия...тъмно синя......евала на момчето дето я караше...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #88
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    И още една в София...Q4 бяла, а бе почнаха да ги карат....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #89
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    И още една в София...Q4 бяла, а бе почнаха да ги карат....
    Таз е на АИ служебната.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  15. #90
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Таз е на АИ служебната.


    Тази ме спечели на тест-драйва.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

Page 6 of 21 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •