Quote Originally Posted by italfen View Post
Сигурно имаш предвид Squadra Tuning от преведеното чрез гугъл, защото нямат английски в сайта им, разбрах също, че двата двигателя са идентични с една и съща туин скрол турбина, но 200 к.с. версията, която са ремапнали е била с ръчна кутия, произвеждана от Getrag и лимита на нея е 380NM. От друга страна автомата на ZF понася 500 нютона. Ето таблицата на 2-те версии преди и след:











Странното е, че предлагат за 600 евро "ъпгрейд" от 200к.с. на 280к.с. - тук вече съвсем ми се губи логиката защо 200кс версията става 230 на тази графика след като предлагат софтуерен ъпгрейд направо на 280, а пък като са напълно идентични двигатели защо 200 кс версията не е направят 310, като тази от графиката?


Точно за Squadra Tuning става въпрос. Аз мога да си представя какво става с тази кола, ако стане 280 коня. Тя сега се усеща почъргава и лека, та с 80 коня отгоре ще е пушка.

Аз си мисля, че тея upgrades ще бъдат прецакани при първа възможност от официалния дилър при инсталиране на пфициални упдейти от Алфа Ромео - а такива 100% има.


Sent from my iPhone using Tapatalk