Results 1 to 15 of 302

Thread: Alfa Giulia 2.0 200 bhp Super - първи впечатления

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Сигурно имаш предвид Squadra Tuning от преведеното чрез гугъл, защото нямат английски в сайта им, разбрах също, че двата двигателя са идентични с една и съща туин скрол турбина, но 200 к.с. версията, която са ремапнали е била с ръчна кутия, произвеждана от Getrag и лимита на нея е 380NM. От друга страна автомата на ZF понася 500 нютона. Ето таблицата на 2-те версии преди и след:





    Странното е, че предлагат за 600 евро "ъпгрейд" от 200к.с. на 280к.с. - тук вече съвсем ми се губи логиката защо 200кс версията става 230 на тази графика след като предлагат софтуерен ъпгрейд направо на 280, а пък като са напълно идентични двигатели защо 200 кс версията не е направят 310, като тази от графиката?

    Taкаа, понеже ми стана любопитно, реших да разгледам статията в сайта на скуадратунинг и да прочета какво е направил чичо Стефан.
    Езика го разбирам.


    Значи тази таблица показва "обещани" и "реални" коне.
    Тоест слабата версия обещава 200 коня на 4750 оборота, а реално са 230.
    Силната версия е представена като 280, но с реално измерени 310 коня.

    Пише че процедурата е лесна и просто се подменя софтуера и ИД номерата на 200хп версията с тези на 280хп версията. По този начин ще можеш да получаваш фирмени ъпдейти от Алфа Ромео.

    Също пише че и нормалните версии на задно ъпдейтнати до 280(реално 310) коня са доста по-бързи от заводските велочета, първо заради задното и теглото, и второ заради разлика в скоростните кутии.

    Ако автора на темата е заинтересован, има въпроси и иска да си засили колата, може да пише един мейл на Стефан(собственика на скуадра).
    Аз съм си писал с него, човека е много дружелюбен и знае добре английски.

    e-mail: info@squadra-tuning.nl
    Last edited by dhtj; 31-05-2017 at 20:57.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •