Здравейте, колеги,

от има-няма седмица съм собственик на автомобила и ще се опитам да споделя впечатления от първа ръка, без да съм прекалено емоционален:

- Джулията се усеща МНОГО по-лека и пъргава от каквато и да е 159-ка. И това е нормално - задно предаване, двигателят е разположен зад предните гуми, има карбонов кардан и т.н.
- 2.0 двигателят има невероятен звук, особено, когато му се дава повече зор
- интерорът е много опростен, доста стилен и донякъде вдъхновен от БМВ, но с доста Алфа/Ферари елементи - бутонът за стартиране, перцата за скоростите (те са опция), въздухоотводите. Качеството е на ниво, въпреки че на места има малко неприятни пластмаси, но това се преживява - освен ако не сте от тея хора, които се хващат за това.
- возията е впечатляваща! Автомобилът е едновременно доста стегнат и може би най-добре държащият се на пътя в този клас, но едновременно е страшно комфортен, а аз дори нямам адаптивно окачване...
- управлението е страшно точно и бързо - 3-тата серия преди беше еталон за подобно усещане, сега Алфата е доста по-напред с материала.
- спирачките са добри, но са малко хипер-чувствителни и трябва да се внимава. технологията е нова - IBS - електронна е.
- разходът все още не мога да го коментирам, защото колата е нова и не съм с впечатления. Мисля, че няма да е по-различен от 159 1.9 150 коня
- колата е наистина широка и удобна. Отзад най-накрая има място за хора!

Ако имате още въпроси - ще се радвам да отговоря. Ще се постарая да кача и снимки скоро.