Page 15 of 21 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast
Results 211 to 225 of 302

Thread: Alfa Giulia 2.0 200 bhp Super - първи впечатления

  1. #211
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Нагара е от масло.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  2. #212

    Default

    Разбира се че е от масло. Което навлиза през картерната вентилация.

    Но мотора влиза в различни режими на работа в зависимост от горивото.
    Различни температурни режими и различен аванс.
    С нискооктаново гориво грее повече и натрупва повече нагар, доказано е.

    Затова както казах и по-рано - сипвайте само високооктаново гориво и хубаво масло през 10 000км.

  3. #213
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    40

    Default

    Единия от бъговете за които бях изчезна неделята като и направих първи летен (беше 17 градуса) на пътя от е79 до Мелник. Светеше ми нон стоп лампата за налягането на гумите... дали от това че и 4те минаха 2.5 или от нещо друго но си изгасна... и сега не свети въпреки че показва 2.3 отпред 2.4 отзад.

    Тази кола е за завои! Като залепена е на пътя, реагира на волана като картинг и турбото дърпа яко голям кеф. Нямам търпение да сложа летните гуми които да с 19ки (зимните са 17ки)

    От “бъговете” - основният, е има някакво скърцане като от търкане пластмаса в пластмаса или в гума което се чува при по бързо въртене на волана (например мкато паркираш, или завой 90 градуса) най вече докато е студена. При малки и не рязки движения на волана не се чува, така че като цяло забравяш за това докато караш извънградско.. Като загрее изчезва или става мн слабо дори и при повече въртене на волана.. четох в чуждестранен форум че и други имат такива оплаквания. Появи се някъде след 1200 км. Ше ходя понеделник до сервиза да видим какво ще кажат.
    159 1.9JTDM

    146 ti

  4. #214
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by Заро View Post
    Единия от бъговете за които бях изчезна неделята като и направих първи летен (беше 17 градуса) на пътя от е79 до Мелник. Светеше ми нон стоп лампата за налягането на гумите... дали от това че и 4те минаха 2.5 или от нещо друго но си изгасна... и сега не свети въпреки че показва 2.3 отпред 2.4 отзад.

    Тази кола е за завои! Като залепена е на пътя, реагира на волана като картинг и турбото дърпа яко голям кеф. Нямам търпение да сложа летните гуми които да с 19ки (зимните са 17ки)

    От “бъговете” - основният, е има някакво скърцане като от търкане пластмаса в пластмаса или в гума което се чува при по бързо въртене на волана (например мкато паркираш, или завой 90 градуса) най вече докато е студена. При малки и не рязки движения на волана не се чува, така че като цяло забравяш за това докато караш извънградско.. Като загрее изчезва или става мн слабо дори и при повече въртене на волана.. четох в чуждестранен форум че и други имат такива оплаквания. Появи се някъде след 1200 км. Ше ходя понеделник до сервиза да видим какво ще кажат.
    Датчиците за налягането на гумите е нормално да светват, ако заради температурата налягането спада или се повишава.
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

  5. #215
    започва да се пристрастява tancho's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Благоевград
    Posts
    90

    Default

    То това скърцане на гума май си е типично,на мен на ГТ-то също ми го прави,и на един приятел на 159-ка
    Last edited by tancho; 13-03-2018 at 22:37.

  6. #216
    започва да се пристрастява Ionas's Avatar
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    Varna
    Age
    47
    Posts
    65

    Default

    Quote Originally Posted by Mirwais View Post
    Това със системата за челен сблъсък е нормално да се деактивира, когато радарът е замърсен - основно със сняг. И на мен ми се е случвало - то даже мисля, че изписва, че трябва да се почисти радарът отпред. С навигацията проблем аз не съм имал. Засега колата е пушка. Тея дни ще ходя да сменям масло за първи път. Разходът при мен е около 9-10 градско предимно. Извънградско съм достигал 6.9/100 с пълна кола до Левкада, Гърция.
    Дидо,мина ли през първо обслужване вече?Какво точно смениха и колко излезе?
    Мен ме чака през лятото.
    Alfa Giulia Veloce Q4

  7. #217
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by Ionas View Post
    Дидо,мина ли през първо обслужване вече?Какво точно смениха и колко излезе?

    Мен ме чака през лятото.


    Здрасти. Минах - да. Имах път към Серес и реших да видя как е сервизът там. 160 евро всичко. Маслото е по книжка - Selenia Digitek 0w-30, a масленият филтър е Mopar. В сервиза ми показаха буквално как сипват новото масло и слагат новия филтър. Много са мили . Април ще оправям малки драскотини по бронята в сервиза в София и ще споделя опит и от там.

    Първото обслужване се състои в смяната на масло и маслен филтър. Филтър купе по желание. Той е около 20-30 лева.

    Друго, което ми разакаха там е, че маслото в скоростната кутия не се сменя никога, освен ако не се наложи ремонт на кутията и не се отвори. Огледаха ми и общото състояние на колата - нямаха забележки. Спирачките са ОК, окачването е ОК. За друго не се сещам.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Mirwais; 14-03-2018 at 23:14.
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

  8. #218
    започва да се пристрастява Ionas's Avatar
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    Varna
    Age
    47
    Posts
    65

    Default

    Quote Originally Posted by Mirwais View Post
    Здрасти. Минах - да. Имах път към Серес и реших да видя как е сервизът там. 160 евро всичко. Маслото е по книжка - Selenia Digitek 0w-30, a масленият филтър е Mopar. В сервиза ми показаха буквално как сипват новото масло и слагат новия филтър. Много са мили . Април ще оправям малки драскотини по бронята в сервиза в София и ще споделя опит и от там.

    Първото обслужване се състои в смяната на масло и маслен филтър. Филтър купе по желание. Той е около 20-30 лева.

    Друго, което ми разакаха там е, че маслото в скоростната кутия не се сменя никога, освен ако не се наложи ремонт на кутията и не се отвори. Огледаха ми и общото състояние на колата - нямаха забележки. Спирачките са ОК, окачването е ОК. За друго не се сещам.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Благодаря за инфото.Моята е регистрирана на 01 Август 2017 и ще сменям на година.Няма да имам 15000 km до тогава.Ще ходя в АутоИталия и ще видим какво ще стане.
    Alfa Giulia Veloce Q4

  9. #219
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by Ionas View Post
    Благодаря за инфото.Моята е регистрирана на 01 Август 2017 и ще сменям на година.Няма да имам 15000 km до тогава.Ще ходя в АутоИталия и ще видим какво ще стане.
    АутоИталия във Варна, предполагам? Ако имаш път към София, пиши да пием кафе.
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

  10. #220
    започва да се пристрастява Ionas's Avatar
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    Varna
    Age
    47
    Posts
    65

    Default

    Quote Originally Posted by Mirwais View Post
    АутоИталия във Варна, предполагам? Ако имаш път към София, пиши да пием кафе.
    Да във Варна ще ходя.Ако имам път към София задължително ще се видим.Аз съм на работа сега и обикалям океаните до Юли и тогава се прибирам,ако пък ти имаш път кам Варна също може да организираме нещо.
    Alfa Giulia Veloce Q4

  11. #221
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by Mirwais View Post
    Друго, което ми разакаха там е, че маслото в скоростната кутия не се сменя никога, освен ако не се наложи ремонт на кутията и не се отвори.
    Това важи за всички трансмисии ZF 8HP - каквато всъщност е на Giulia
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  12. #222
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #223
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Пише, че ZF препоръчва при големи натоварвания като спортно шофиране, дърпане на ремаркета и високи скорорости по магистралите. Никъде не пише, че е задължително се сменя при определени интервали
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  14. #224

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Пише, че ZF препоръчва при големи натоварвания като спортно шофиране, дърпане на ремаркета и високи скорорости по магистралите. Никъде не пише, че е задължително се сменя при определени интервали
    Защо едно масло произведено и пакетирано има дата на призводство,след като няма годност?
    Имам предвид,че то неотваряно в опаковката има годност 3-5 години,камо ли в експлоатация 100 000км.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #225
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Пише, че ZF препоръчва при големи натоварвания като спортно шофиране, дърпане на ремаркета и високи скорорости по магистралите. Никъде не пише, че е задължително се сменя при определени интервали
    Ами точно, препоръчва. Ти дали ще се съобразиш с тази препоръка или не си е твой проблем, а не на ЗФ. И не случайно има интервал, за да прецениш дали с твоя стил на каране да смениш маслото в долната или в горната граница.
    Ама в крайна сметка както и да караш би трябвало на 8-мата година пак да го смениш.
    А и не случайно производители като БМВ смениха политиката и лепенките по кутиите, че маслото вече не е "доживотно", а "дълготрайно" такова. При всички положения този сервизен интервал съвпада с гаранцията на автомобила така, че спокойно могат да си оставят отново с "доживотен" етикет, но просто не е коректно.
    Last edited by BO; 15-03-2018 at 12:19.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 15 of 21 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •