Page 5 of 21 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 302

Thread: Alfa Giulia 2.0 200 bhp Super - първи впечатления

  1. #61

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Много добър разход.

    Като моят дизел при 130.Другият ми е по-малко при 100кмч.Но за 200 коня бензин е отличен разхода.

    ===============================================

    В тази тема ще трябва да се добавят и още имена на модели като например Кamal и Castello : http://topgear.bg/?go=article&p=deta...llPos=0&_t=560
    Имай предвид, че разхода ще падне със сигурност някъде литър надолу.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  2. #62
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Mirwais View Post
    Здравейте, колеги! Днес се върнахме от Гърция и викам да споделя малко детайли по отношение на разход. При средна скорост от около 100км/ч колата даде 6.9/100. По магистралите при равен терен и около 130 км/ч разходът е около 6.5/100.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    По трип или пълно празно, че 100 км/ч средна ми се вижда бързичко?
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #63
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    По трип или пълно празно, че 100 км/ч средна ми се вижда бързичко?


    Това е по компютър. Почти целият път в Гърция е магистрала до Игуменица.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

  4. #64
    започва да се пристрастява m1lk4's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    bs ks
    Posts
    85

    Default

    Колега, какво е междуболтовото разстояние ,че ми е много интересно.. Като я поръчва има ли причина да не избра панорамен таван?И с малката навигация ли си или доплати за голяма
    Last edited by m1lk4; 11-06-2017 at 20:56.
    EX : Alfa Romeo GT 1.9JTD '06
    Alfa Romeo 159 Ti 1.9JTDm '07

  5. #65
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by m1lk4 View Post
    Колега, какво е междуболтовото разстояние ,че ми е много интересно.. Като я поръчва има ли причина да не избра панорамен таван?И с малката навигация ли си или доплати за голяма


    Междуболтовото пространство ще трябва да го премеря или да видя в интернет. Имаш предвид разстоянието между два съседни болта или по-скоро диаметъра на кръга?

    Екстрите, които ме интересуваха, бяха парктрониците и камерата, алуминиевите перки за скоростите и джантите, които си харесах.

    Иначе съм с малката навигация и ми се струва супер.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

  6. #66

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Много добър разход.

    Като моят дизел при 130.Другият ми е по-малко при 100кмч.Но за 200 коня бензин е отличен разхода.

    ===============================================

    В тази тема ще трябва да се добавят и още имена на модели като например Кamal и Castello : http://topgear.bg/?go=article&p=deta...llPos=0&_t=560
    искаш да кажеш, че когато трипа ти дава средна скорост около 130км/ч показва и среден разход 6.9?

    ALFA ROMEO 146 1.9JTD
    Fiat Punto 1.9JTD

  7. #67
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by 1115 View Post
    искаш да кажеш, че когато трипа ти дава средна скорост около 130км/ч показва и среден разход 6.9?


    При средна 100км/ч за цялото пътуване даде 6.9. Това са около 1300 км. При 130 км/ч на равна магистрала гледах от време на време моментния и е около 6.5. Може би в началото не се изразих много ясно.

    Мисля да направя засичане пълно-празно да видим компютърът лъже ли. При 159-ката ми компютърът е верен. Поне един път съм засичал от пълно-празно и после съм сравнявал с компютъра и нещата бяха идентични.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

  8. #68

    Default

    Quote Originally Posted by Mirwais View Post
    При средна 100км/ч за цялото пътуване даде 6.9. Това са около 1300 км. При 130 км/ч на равна магистрала гледах от време на време моментния и е около 6.5. Може би в началото не се изразих много ясно.

    Мисля да направя засичане пълно-празно да видим компютърът лъже ли. При 159-ката ми компютърът е верен. Поне един път съм засичал от пълно-празно и после съм сравнявал с компютъра и нещата бяха идентични.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    според мен това е повече от прекрасен разход

    въпросът ми беше към колегата който съм цитирал

    ALFA ROMEO 146 1.9JTD
    Fiat Punto 1.9JTD

  9. #69
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by 1115 View Post
    според мен това е повече от прекрасен разход



    въпросът ми беше към колегата който съм цитирал


    Да, не бях съобразил


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

  10. #70

    Default

    искаш да кажеш, че когато трипа ти дава средна скорост около 130км/ч показва и среден разход 6.9?

    Не, когато шофирам с такава скорост .
    Средна скорост не съм гледал.Не гледам и досега.

    Това беше с Круиз +бардал BDC.

    Но тези разходи са относителни, както и средната скорост - разхода най-много зависи от терена - равнинен или планински.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #71
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by m1lk4 View Post
    Колега, какво е междуболтовото разстояние ,че ми е много интересно.. Като я поръчва има ли причина да не избра панорамен таван?И с малката навигация ли си или доплати за голяма
    5x110 с централен отвор 65.1
    т.е. собствениците със 159 и Giulietta ще могат да слагат джанти от Giulia

    Относно разхода по борд... аз не вярвам компютъра на колата да не знае колко количество гориво пуска за да лъже в борда /естествено, ако не е направен нарочно да е така/.
    Разликата идва от колонките на бензиностанциите, където ни лъжат там... средно от 5 до 10%.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  12. #72
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    ...
    Разликата идва от колонките на бензиностанциите, където ни лъжат там... средно от 5 до 10%.
    Това е невъзможно.
    Под невъзможно визирам реалността, а не митовете, които се разпространяват по форуите.
    По закон максималното отклонение трябва да е до 0.5%.
    И повярвай, никой няма да си сложи главата в торбата с такива 5-10%, за които говориш. И тези законови 0.5% са си достатъчни за далаверата. Къде отиваш ти с тия 10% не знам на кой вярваш.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #73
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Това е невъзможно.
    Под невъзможно визирам реалността, а не митовете, които се разпространяват по форуите.
    По закон максималното отклонение трябва да е до 0.5%.
    И повярвай, никой няма да си сложи главата в торбата с такива 5-10%, за които говориш. И тези законови 0.5% са си достатъчни за далаверата. Къде отиваш ти с тия 10% не знам на кой вярваш.
    Редовно пълня в 5л туба /жълтите на Шел/ 100 октана от Еко-то до Царско село, винаги събира 6л. На круиза на Шипченски събира 5.40. Това е до гърлото малко над маркировката. Говоря от опит, може да отидеш и да се увериш сам
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  14. #74
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Ами подай сигнал. Лесно и елементарно е. И ще се убедиш сам, че не си прав.

    п.п. Настройвал съм колонки и съм се убеждавал стотици пъти сам. Никой няма да си сложи главата в торбата и умишлено да лъже с повече от 0.5%. Естествено колонките се настройват точно под 0.5% в полза на обекта. Но за такива 5-10% директно казвам, че е мега измислено.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #75
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ами подай сигнал. Лесно и елементарно е. И ще се убедиш сам, че не си прав.

    п.п. Настройвал съм колонки и съм се убеждавал стотици пъти сам. Никой няма да си сложи главата в торбата и умишлено да лъже с повече от 0.5%. Естествено колонките се настройват точно под 0.5% в полза на обекта. Но за такива 5-10% директно казвам, че е мега измислено.

    Значи, да вярваш, че по бензиностанциите не лъжат е същото, като да вярваш в Дядо Коледа. Мен лично, на OMV са ме лъгали с пропан-бутан. В 35 литрова бутилка са ми сипвали 36-37 литра газ. При условие, че тя не може да се напълни повече от 80% от обема си. На всяка друга газостанция ми сипват в същата кола между 26 и 28 литра газ.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Page 5 of 21 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •