Page 10 of 21 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 136 to 150 of 302

Thread: Alfa Giulia 2.0 200 bhp Super - първи впечатления

  1. #136
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Леле,значи теб съм видял онзи ден да пресичаш ул."Ген. Колев".Мина аристократично и безшумно като платноход.На всички на кръстовището им увиснаха ченетата, а на мен ми се разхлопа сърцето,хаха.
    Със здраве и безаварийно да си я караш!Чудесен избор си направил като мотор и скорости!
    Чудя се как си решил да си купиш Алфа без дори да си се возил в кола от марката?
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  2. #137
    започва да се пристрастява Ionas's Avatar
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    Varna
    Age
    47
    Posts
    65

    Default

    Живея на Ген.Колев.За избора и аз не знам,легна ми на сърцето и до като се усетя...
    Alfa Giulia Veloce Q4

  3. #138
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by svetlin pilev View Post
    ...Чудя се как си решил да си купиш Алфа без дори да си се возил в кола от марката?
    Quote Originally Posted by Ionas View Post
    ...За избора и аз не знам,легна ми на сърцето и до като се усетя...
    Е ко има да се чудиш как е решил човека - по единствния начин по който се купува Алфа - легнало му на сърцето Тва няма общо с карал ли си, возил ли се - или го имаш или го нямаш
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  4. #139
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Quote Originally Posted by Ionas View Post
    Как е тягата на мотора и разxода?Питам за да знам какво да очаквам.Ще регистрират моята в понеделник.
    Разход Варна-София и обратно по АМ Тракия, скорост 140-190км/ч 10.8л/100км
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  5. #140
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    С тази скорост ми се вижда много приличен разхода
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  6. #141

    Default

    Моите впечетления от кола за 100 000 лв не са същите. Камерата и за обратен ход е нелогична, след 140 км шума който навлиза в купето през уплътненията е по-силен от на 16 годишната ми 166. Отзад е тясна и много трудно се влиза.Интериорът е много стилен и качествен, но дисплея е разочароващ. Сменя светкавично предавките, но усещането за тежест във волана когато взимам завои го имам, както бях само на задно. Дизелът 2.2 след 150 км много омеква. Тези 4 цилиндъра си проличават. Смятам че е по-добра от BMW 3-er , защото и нея съм я карал, но сякаш за 100хил очаквам повече.

  7. #142
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by alfarodeo View Post
    Моите впечетления от кола за 100 000 лв не са същите. Камерата и за обратен ход е нелогична, след 140 км шума който навлиза в купето през уплътненията е по-силен от на 16 годишната ми 166. Отзад е тясна и много трудно се влиза.Интериорът е много стилен и качествен, но дисплея е разочароващ. Сменя светкавично предавките, но усещането за тежест във волана когато взимам завои го имам, както бях само на задно. Дизелът 2.2 след 150 км много омеква. Тези 4 цилиндъра си проличават. Смятам че е по-добра от BMW 3-er , защото и нея съм я карал, но сякаш за 100хил очаквам повече.

    Моите впечатления от камерата след 10 000 км. са супер. Върши ми чудесна работа. Аз обаче не съм карал друга кола с камера, така че надали това е обективно мнение. Пространството отзад също е завидно добре. Вече 3 пъти пътувам по 1500 км. с 4 човека в колата (3-ма на задната седалка) и комфортът е на ниво. Багажникът също стига. За шума не мога да кажа нищо, на мен не ми прави впечатление. Хората, които возя, повтарят постоянно колко е тиха и комфортна. Предполагам зависи доколко се вслушваш и какво си карал преди. Наскоро карах една чисто нова Mercedes CLA и останах разочарован от това как интериорът скърцаше, колата се клатеше и двигателят звучеше като от дачия (той май наистина е френски)... а колата струваше...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

  8. #143
    започва да се пристрастява Ionas's Avatar
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    Varna
    Age
    47
    Posts
    65

    Default

    Камерата си е камера и показва пространството зад колата.Не съм сигурен дали и нещо друго се очаква.Дисплея е ОК за мен,8.8“,като размер,предлага достатъчно като количество и качество информация.Шум от вратите като се заслушах има,но винаги карам слушайки музика и не обръщам внимание.Мощността е определено в излишък.Преди да поръчам,тествах Veloce дизел и останах разочарован от мотора и по-конкретно-шум и вибрации (особено когато е студен),които според мен са в конфликт с природата на колата и марката,а именно спортното излъчване.Возил съм се на задните седалки и мястото е супер.Като цяло съм силно впечатлен от цялостния пакет.Най-важното за мен лично е,че ми върши работа като семеен автомобил,който не сваля усмивките от лицата ни.Това си е лично мое виждане.
    Alfa Giulia Veloce Q4

  9. #144
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    ...няма да пискате....това си е истинска кола с надлъжно разположен мотор и задно предаване, днес, тоез вчера покарах една 2,2... 10-на км....Благодаря на колегата, който ми даде таз възможност.........
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #145

    Default

    Карах до скоро Хонда Легенд, преди това 166 и в двете навлиза по-малко вятър.Сега съм с GLA и правя разлика относно инфотеймънт системата.Може би в следващите версий ще изгладят нещата.Не ми харесва че няма v6 версии, които да не са QV. Бих карал едно Стелвио v6 дизел или бензин.Иначе след теста имах усмивка на лицето
    Last edited by alfarodeo; 03-11-2017 at 18:23.

  11. #146
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by alfarodeo View Post
    Карах до скоро Хонда Легенд, преди това 166 и в двете навлиза по-малко вятър.Сега съм с GLA и правя разлика относно инфотеймънт системата.Може би в следващите версий ще изгладят нещата.Не ми харесва че няма v6 версии, които да не са QV. Бих карал едно Стелвио v6 дизел или бензин.Иначе след теста имах усмивка на лицето
    И аз мисля, че има нужда да пуснат един 3.0 двигател, който да попадне между 2.0 и 2.9 като мощност. Въпреки че 2.0 бензинът върви завидно добре. Например аз немските 3.0 дизеляци ги изяждам за закуска.
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

  12. #147

    Default

    И аз мислех така особено когато казаха, че ще има дизел 3.0 литра 340 коня, но сега мисля че е излишно.

    Холандската тунинг фирма Squadra tuning прави 280-те коня 310 и от 240 кмч и прави на 275кмч, двигател 3.0 литра дизел е безсмислен: https://www.squadra-tuning.nl/giulia...-ontwikkeling/

    =======================================

    Отделен въпрос е, че повечето хора предпочитат заводски колата да и излезе с такава настройка.
    Last edited by alfa racer GTA; 04-11-2017 at 17:03.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #148

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Холандската тунинг фирма Squadra tuning прави 280-те коня 310
    На трета страница говорихме за това, прочети, че не си го разбрал добре

    Иначе и аз съм на мнение че сегашния набор от мотори е идеален.
    Дизелите залязват вече, доста марки се отказаха от тях, доста европейски градове ги забраняват, няма нужда от 3 литров дизел.

  14. #149
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Mirwais View Post
    И аз мисля, че има нужда да пуснат един 3.0 двигател, който да попадне между 2.0 и 2.9 като мощност. Въпреки че 2.0 бензинът върви завидно добре. Например аз немските 3.0 дизеляци ги изяждам за закуска.
    Явно говориш за моделите от миналото десетилетие.
    Защото алтернативните поколения 3 литрови дизеляци са доста напред, сравнявайки го с 200 бнзинка Джулия. Даже и от някои 4 цилиндрови изостава.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #150
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Явно говориш за моделите от миналото десетилетие.
    Защото алтернативните поколения 3 литрови дизеляци са доста напред, сравнявайки го с 200 бнзинка Джулия. Даже и от някои 4 цилиндрови изостава.


    Ами няколко пъти се заигравах с А4 3.0tdi и веднъж с дизелова X6 на път за морето на една права отсечка. Колите със сигурност не бяха модели от миналото десетилетие. Може да са били с ръчка - примерно. Не че е толкова важно това де, просто споделям. Джулията върви доста добре.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

Page 10 of 21 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •