Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 302

Thread: Alfa Giulia 2.0 200 bhp Super - първи впечатления

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Сигурно имаш предвид Squadra Tuning от преведеното чрез гугъл, защото нямат английски в сайта им, разбрах също, че двата двигателя са идентични с една и съща туин скрол турбина, но 200 к.с. версията, която са ремапнали е била с ръчна кутия, произвеждана от Getrag и лимита на нея е 380NM. От друга страна автомата на ZF понася 500 нютона. Ето таблицата на 2-те версии преди и след:





    Странното е, че предлагат за 600 евро "ъпгрейд" от 200к.с. на 280к.с. - тук вече съвсем ми се губи логиката защо 200кс версията става 230 на тази графика след като предлагат софтуерен ъпгрейд направо на 280, а пък като са напълно идентични двигатели защо 200 кс версията не е направят 310, като тази от графиката?

    Taкаа, понеже ми стана любопитно, реших да разгледам статията в сайта на скуадратунинг и да прочета какво е направил чичо Стефан.
    Езика го разбирам.


    Значи тази таблица показва "обещани" и "реални" коне.
    Тоест слабата версия обещава 200 коня на 4750 оборота, а реално са 230.
    Силната версия е представена като 280, но с реално измерени 310 коня.

    Пише че процедурата е лесна и просто се подменя софтуера и ИД номерата на 200хп версията с тези на 280хп версията. По този начин ще можеш да получаваш фирмени ъпдейти от Алфа Ромео.

    Също пише че и нормалните версии на задно ъпдейтнати до 280(реално 310) коня са доста по-бързи от заводските велочета, първо заради задното и теглото, и второ заради разлика в скоростните кутии.

    Ако автора на темата е заинтересован, има въпроси и иска да си засили колата, може да пише един мейл на Стефан(собственика на скуадра).
    Аз съм си писал с него, човека е много дружелюбен и знае добре английски.

    e-mail: info@squadra-tuning.nl
    Last edited by dhtj; 31-05-2017 at 21:57.

  2. #32
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Taкаа, понеже ми стана любопитно, реших да разгледам статията в сайта на скуадратунинг и да прочета какво е направил чичо Стефан.
    Езика го разбирам.


    Значи тази таблица показва "обещани" и "реални" коне.
    Тоест слабата версия обещава 200 коня на 4750 оборота, а реално са 230.
    Силната версия е представена като 280, но с реално измерени 310 коня.

    Пише че процедурата е лесна и просто се подменя софтуера и ИД номерата на 200хп версията с тези на 280хп версията. По този начин ще можеш да получаваш фирмени ъпдейти от Алфа Ромео.

    Също пише че и нормалните версии на задно ъпдейтнати до 280(реално 310) коня са доста по-бързи от заводските велочета, първо заради задното и теглото, и второ заради разлика в скоростните кутии.

    Ако автора на темата е заинтересован, има въпроси и иска да си засили колата, може да пише един мейл на Стефан(собственика на скуадра).
    Аз съм си писал с него, човека е много дружелюбен и знае добре английски.

    e-mail: info@squadra-tuning.nl


    Да, тази тема в Alfaowner и аз я четох. Със сигурност ще му пиша на пича - най-малкото информативно да ми разкаже как стоят нещата. Мога да си представя какво ще стане с колата, ако и се сложат още 80 коня отгоре....


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

  3. #33
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Аз салона бих го предпочел изцяло черен и там разновидностите на карбон и червени шевове....за отвън не знам още се чудя !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #34
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Taкаа, понеже ми стана любопитно, реших да разгледам статията в сайта на скуадратунинг и да прочета какво е направил чичо Стефан.
    Езика го разбирам.


    Значи тази таблица показва "обещани" и "реални" коне.
    Тоест слабата версия обещава 200 коня на 4750 оборота, а реално са 230.
    Силната версия е представена като 280, но с реално измерени 310 коня.

    Пише че процедурата е лесна и просто се подменя софтуера и ИД номерата на 200хп версията с тези на 280хп версията. По този начин ще можеш да получаваш фирмени ъпдейти от Алфа Ромео.

    Също пише че и нормалните версии на задно ъпдейтнати до 280(реално 310) коня са доста по-бързи от заводските велочета, първо заради задното и теглото, и второ заради разлика в скоростните кутии.

    Ако автора на темата е заинтересован, има въпроси и иска да си засили колата, може да пише един мейл на Стефан(собственика на скуадра).
    Аз съм си писал с него, човека е много дружелюбен и знае добре английски.

    e-mail: info@squadra-tuning.nl
    Мерси за инфото, така вече се навързаха нещата...
    Аз лично не съм очаквал да има 30к.с. разлика и то отгоре на обещаното... баси тази кола колкото повече я гледам толкова повече ме кефи...

    ---------- Post added at 18:26 ---------- Previous post was at 18:25 ----------

    Какъв е сервизният интервал на обслужване?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  5. #35
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Мерси за инфото, така вече се навързаха нещата...
    Аз лично не съм очаквал да има 30к.с. разлика и то отгоре на обещаното... баси тази кола колкото повече я гледам толкова повече ме кефи...

    ---------- Post added at 18:26 ---------- Previous post was at 18:25 ----------

    Какъв е сервизният интервал на обслужване?
    Аз мисля, че в момента на пазара измежду Ягуар, Ауди, БМВ Алфата е възможно най-якият избор с много малко компромиси, свързани основно с някакви детайли по интериора.
    Интервалът е 15000 километра - така е по бордови компютър.
    Last edited by Mirwais; 31-05-2017 at 22:40.
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

  6. #36
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Алфата е яка няма две мнения, то за това сме със "cuore sportivo".Но малко са тези който ще си я позволят..все пак говорим за +50000€ ! Аз не искам да лижа захарта през стъкло,ако ме разбирате....мен конете ми стигат ама дали ще ги яхна някой ден(към всички )
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #37

    Default

    Красавица направо от кашона джиджана и с бандИрол...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by Mirwais View Post
    Аз мисля, че в момента на пазара измежду Ягуар, Ауди, БМВ Алфата е възможно най-якият избор с много малко компромиси, свързани основно с някакви детайли по интериора.
    Интервалът е 15000 километра - така е по бордови компютър.
    Колега, смени си сигнатурата.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  9. #39
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Колега, смени си сигнатурата.
    Сменена е
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

  10. #40
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Днес вечерта около 20ч. те видях на Парадайс правеше ляв към Драгалевци... нямаше как да не я забележа... страхотна е
    п.с. бях със Смарта в насрещното платно и не сметнах за нужно да поздравя
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  11. #41
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Днес вечерта около 20ч. те видях на Парадайс правеше ляв към Драгалевци... нямаше как да не я забележа... страхотна е
    п.с. бях със Смарта в насрещното платно и не сметнах за нужно да поздравя

    Другия път поздравявай


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

  12. #42
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Колега това твоята кола ли е точно, защото не е от има няма седмица а е поне от три месеца по улиците на Сф., ся да не ставаме мнителни ма много народ из форума, бая коли купи виртуално.
    Ебати и неверника си....))...сега разучавай окачването, че като мине гаранцията....ще трябва да я правиш....))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #43
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    На твоята кутия на последна предавка с какви обороти се движиш да кажем при 120км/ч?
    И ако си на ръчен решим и влезнеш в критични обороти на двигателя, кутията превключва ли сама на следваща предавка, или двигателят влиза в "прекъсвач"?
    Last edited by BO; 02-06-2017 at 12:10.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #44
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    На твоята кутия на последна предавка с какви обороти се движиш да кажем при 120км/ч?
    И ако си на ръчен решим и влезнеш в критични обороти на двигателя, кутията превключва ли сама на следваща предавка, или двигателят влиза в "прекъсвач"?
    Ще те излъжа, колега, но на магистралата с около 150-160 км/ч е със сигурност около 2500 оборота, което означава, че под 120 км/ч ще е под 2000. Но пак трябва па проверя - говоря наизуст.

    Що се отнася до прекъсвача - спомням си, че като влезе в критични обороти се включва прекъсвача, не сменя - това поне стана, когато правих тест драйв.
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 Bhp Super

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ебати и неверника си....))...сега разучавай окачването, че като мине гаранцията....ще трябва да я правиш....))
    В научно-развойните центрове на АТЕК някой бледолик швабин сигурно вече чертае новите носачи на Autocad-а...
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •