Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 66 of 66

Thread: Индикация при регенерация на ДПФ

Старши алфист flipz's Avatar

Като включа обд2-то и виждам преди колко км е регенерирала.
    Но честно казано, изобщо не ме интересува. Нито лампички, нито никакви такива истории.
    Толкова години го е правила без надзор, че сега ще и се моля
    При мен регенерира на около 600км карам 80% извънградско, а градското ми няма много спирки.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Не мислех да се обяснявам... но.. причините за въпросната индикация БЯХА няколко :

1. Първа кола с ДПФ и след като бях попрочел за проблемите с него, реших че искам нещо такова, като за начало.

2. След като знам кога, какво се случва, при какви условия се случва и т.н. в бъдеще няма да ми се налага да задавам тъпи въпроси, а напротив, ще имам елементарни отговори.

3. Бързо разбрах при какви условия и начин на каране на колко километра регенерира и бързо влязох в час. Пак повтярам избягвам да задавам обичайните и тъпи въпроси, които продължавам да чувам и чета по групите за обороти, пушеци, неадекватно поведение на бууст метъра и още 10 от тоя сорт.
    4. Предвид предимното ми градско и по-честите регенерации на около 400км, предпочитам да не прекъсвам процеса и в случая става много лесно.
    5. Що пък да не направя каквото си искам... вече ми е все тая, колата я карам повече от 3години, знам и кътните зъби вече.
    156 2.4 JTD SW 140 подивели бизона -ex.
    147 1.9 JTDM 150 дивИ прАсци -ex.
    159 2.4 JTDM SW Qtronic 200 говеда

Последните ми наблюдения за пасивното регенериране показаха не толкова трудно постижимо с нормално каране достигане на температура нужна за самочистване на филтърът. Много зависи околната температура. Тъй като рядко във Финландия е 25-27градуса на сянка, тия дни имах дълго пътуване при такива температури. Установи се, че при скорост минимум 120км/ч,по равен терен или изкачване, 600 градуса са налице. При спускане спадат естествено. Та в общи линии при околна 25-27градуса, скорост 120(2000об/мин),имаме достигане на дужната температура за изгаряне на твърдите частици.
    Предния път когато си правих пинизи беше зимата и затова бяха нужни толкова много обороти,но лятото явно всичко е по-лесно постижимо....та пасивното регенериране и самопочистване не е толкова трудно постижим процес.

Quote Originally Posted by undy View Post
    Последните ми наблюдения за пасивното регенериране показаха не толкова трудно постижимо с нормално каране достигане на температура нужна за самочистване на филтърът. Много зависи околната температура. Тъй като рядко във Финландия е 25-27градуса на сянка, тия дни имах дълго пътуване при такива температури. Установи се, че при скорост минимум 120км/ч,по равен терен или изкачване, 600 градуса са налице. При спускане спадат естествено. Та в общи линии при околна 25-27градуса, скорост 120(2000об/мин),имаме достигане на дужната температура за изгаряне на твърдите частици.
    Предния път когато си правих пинизи беше зимата и затова бяха нужни толкова много обороти,но лятото явно всичко е по-лесно постижимо....та пасивното регенериране и самопочистване не е толкова трудно постижим процес.
    Защо според теб вкарва нафта в маслото, филтъра е махнат, а нивото на маслото се покачва, сигурно от гориво. Не ми е много ясно и от къде влизаше преди и сега.

Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Защо според теб вкарва нафта в маслото, филтъра е махнат, а нивото на маслото се покачва, сигурно от гориво. Не ми е много ясно и от къде влизаше преди и сега.
    Мога само да предположа пикаещи дюзи и сегменти. По принцип при чести регенерации има опасност от повишаване на нивото на маслото благодарение на нафта в него. Но щом нямаш ДПФ и софта е променен, за друго не се сещам, освен за дюзи и сегменти. Може да се провери компресия, излишно гориво и т.н.
    Сигурен ли си, че от нафта се вдига нивото на маслото, а не от антифриз?

Quote Originally Posted by undy View Post
    Мога само да предположа пикаещи дюзи и сегменти. По принцип при чести регенерации има опасност от повишаване на нивото на маслото благодарение на нафта в него. Но щом нямаш ДПФ и софта е променен, за друго не се сещам, освен за дюзи и сегменти. Може да се провери компресия, излишно гориво и т.н.
    Сигурен ли си, че от нафта се вдига нивото на маслото, а не от антифриз?
    Не е пресечен, нивото се вдига до белега за смяна.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345