Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 122

Thread: Индикация при регенерация на ДПФ

  1. #106
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Така. Немският Дядо Коледа пристигна с леко закъснение, но мисля добре се получи. Трябваше и да се премине рязко към PRO версията на приложението, защото иначе нищо не показва. Надявам се тези 14 лева да са еднократно. Адаптерчето е уж от готините и след 30мин заспива. Дано не изцоца акумулатора. За термостат съм и тук искам да отворя една скоба: на 77 градуса колата не е в оптимален температурен режим това е ясно, което значи по-висок разход на гориво и е по-кофти за ДПФ-а? Колко точно обаче?



    Весели празници и да живее прогарянето на сажди!

  2. #107
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Това модул от torque pro ли е или отделно приложение (DPF монитор) ?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #108
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    https://play.google.com/store/apps/d...or&hl=en&gl=US

    Отделно приложение само за ДПФ. Създали са го поляци и мисля че са същите, за които говорихме по-горе (EcuNoLogic), но това не е важно. Няма да правим разследване, да са живи и здрави. Моята цел беше да следя лесно задръстването на ДПФ-а, за да мога да я изкарам извън трафика по време на регенерация.

    Реално има много приложения, които работят с ELM327 Bluetoth адаптери. Безплатните са орязани. Предполагам ме питаш във връзка с бъдещата ти мултимедия?

    Макар и в сферата на абстрактното пак да попитам според вас с "тръгнал" термостат, който отваря по-рано и работна температура 77 градуса вместо 85-6 на двигателя, това би ли оказало някакво значение? Ясно е че не харчи с 1/100 повече или ДПФ-а ще се задръства двойно по-бързо, но все пак знаем че на двигателя му е най-добре около 90 градуса.

  4. #109
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Аз бих сменил този термостат по възможно най-бързия начин. Това, в крайна сметка, е несъществено, сравнено с вредите, които носи работата при по-ниска "работна температура". Не е само разходът на гориво. Всичко в един мотор е проектирано да работи, преобладаващо, при конкретна температура. В т. ч. и износоустойчивостта на бутално цилиндровите сглобки.

    При мен работната температура е 103 гр. Термостатът го смених, защото ECU - то записваше грешка за него и защото "работната температура" беше 97 гр.

    PS: Има версия на MES за IOS. Да се надяваме, че скоро, ще се появи и такава за андроид.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #110
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Моята през лятото с вкл. климатик в жегите е 1мм над чертата на прибора 90гр.
    Зимата е 0.5мм под* 90гр или на 90гр. по прибора в купето. (*при продължително надолнище)
    Това са ми наблюденията.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  6. #111
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Моята през лятото с вкл. климатик в жегите е 1мм над чертата на прибора 90гр.
    Зимата е 0.5мм под* 90гр или на 90гр. по прибора в купето. (*при продължително надолнище)
    Това са ми наблюденията.
    Идеален термостат....но тези който са затапили агр-а показанията са им други ...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #112
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Моята през лятото с вкл. климатик в жегите е 1мм над чертата на прибора 90гр.
    Зимата е 0.5мм под* 90гр или на 90гр. по прибора в купето. (*при продължително надолнище)
    Това са ми наблюденията.
    1 mm над позицията 90 гр. на прибора реално означава температура над 105 гр. 0,5 mm под, също означава доста под 90 гр.
    Направи една диагностика и виж, какви са реалните температури при тези 2 ситуации. Тези показания, които съобщаваш, може да са симптом за проблем.

    Падането на температурата при продължително спускане, как да е. Но високата температура може да се дължи на мръсен радиатор или некоректно работеща вентилация.
    Last edited by ecotronic; 30-12-2021 at 22:51.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #113
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    1 mm над позицията 90 гр. на прибора реално означава температура над 105 гр. 0,5 mm под, също означава доста под 90 гр.
    Направи една диагностика и виж, какви са реалните температури при тези 2 ситуации. Тези показания, които съобщаваш, може да са симптом за проблем.

    Падането на температурата при продължително спускане, как да е. Но високата температура може да се дължи на мръсен радиатор или некоректно работеща вентилация.
    Радиатора не е накривен и ламелите са празни. Като мия колата пръскам и радиатора.
    Как така 105 градуса след като си има делене т.е. индикатроната чертичка на циферблата за 100 градуса ?
    Стрелката едва се отлепя от горният край на чертичката 90гр. лятото има една игла разстояние м/у стрелката и чертата 90гр.
    А за доста под 90 как така .. като има индикаторна черта за 80 градуса ?
    Зимата стрелката е долепена до долният край на индикаторната черта 90гр

    Или аз нещо не разбирам .. циферблат с деления от 50-130 градуса .. всяка черта през 10 градуса.
    Last edited by flipz; 30-12-2021 at 23:21.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  9. #114
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Умишлено е направено така, че стрелката да стои, като закована на 90 гр. Деленията над и под тази стойност, също не съответстват на 100 и на 80 гр.
    Направи диагностика, като гледаш реалната температура, която отчита ECU - то и сам ще се убедиш.

    При мен работната температура е 103 гр и това съм го проверявал многократно на диагностика, но стрелката стои на 90.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #115
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Умишлено е направено така, че стрелката да стои, като закована на 90 гр. Деленията над и под тази стойност, също не съответстват на 100 и на 80 гр.
    Направи диагностика, като гледаш реалната температура, която отчита ECU - то и сам ще се убедиш.

    При мен работната температура е 103 гр и това съм го проверявал многократно на диагностика, но стрелката стои на 90.
    Добре ще проверя следващият път като пътувам.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  11. #116
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ето при мен. През цялото време докато се снемат долните графики, стрелката не мръдва от 90 гр.





    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #117
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Ще проверя.
    Лятото стоях 40 минути на границата при темп на въздуха ~40гр на климатик без да гася колата и тръгни, спри .. не е вдигнала стрелата над това което посочих.
    На връщане беше още по- горещо и същата история .. не съм имал проблеми.
    Преди престоят имаше голямо нагорнище за КПП Маказа
    Но ще бодна обд-то и ще видя на Torque какво се случва.
    Тогава трябва този уред да не работи правилно, е*аси ..
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #118
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Aз съм проверявал по време на регенерация, стрелката на таблото си стои закована на 90, но през MES реалната температура достига до 95-6гр.
    Според мен това е направено да не се шашкат юзърите при малките колебания в температурата.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  14. #119
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    При висене на място с климатик, колата се преохлажда постоянно и температурата стои на долната граница на термостата - температурата му на отваряне.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #120
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Опръцкахме темата. Аз съм виновен. Сядайте да правите руска салата и си наливайте винО. Весело посрещане.

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •