Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 122

Thread: Индикация при регенерация на ДПФ

  1. #61
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Като включа обд2-то и виждам преди колко км е регенерирала.
    Но честно казано, изобщо не ме интересува. Нито лампички, нито никакви такива истории.
    Толкова години го е правила без надзор, че сега ще и се моля
    При мен регенерира на около 600км карам 80% извънградско, а градското ми няма много спирки.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #62

    Default

    Не мислех да се обяснявам... но.. причините за въпросната индикация БЯХА няколко :

    1. Първа кола с ДПФ и след като бях попрочел за проблемите с него, реших че искам нещо такова, като за начало.

    2. След като знам кога, какво се случва, при какви условия се случва и т.н. в бъдеще няма да ми се налага да задавам тъпи въпроси, а напротив, ще имам елементарни отговори.

    3. Бързо разбрах при какви условия и начин на каране на колко километра регенерира и бързо влязох в час. Пак повтярам избягвам да задавам обичайните и тъпи въпроси, които продължавам да чувам и чета по групите за обороти, пушеци, неадекватно поведение на бууст метъра и още 10 от тоя сорт.
    4. Предвид предимното ми градско и по-честите регенерации на около 400км, предпочитам да не прекъсвам процеса и в случая става много лесно.
    5. Що пък да не направя каквото си искам... вече ми е все тая, колата я карам повече от 3години, знам и кътните зъби вече.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #63

    Default

    Последните ми наблюдения за пасивното регенериране показаха не толкова трудно постижимо с нормално каране достигане на температура нужна за самочистване на филтърът. Много зависи околната температура. Тъй като рядко във Финландия е 25-27градуса на сянка, тия дни имах дълго пътуване при такива температури. Установи се, че при скорост минимум 120км/ч,по равен терен или изкачване, 600 градуса са налице. При спускане спадат естествено. Та в общи линии при околна 25-27градуса, скорост 120(2000об/мин),имаме достигане на дужната температура за изгаряне на твърдите частици.
    Предния път когато си правих пинизи беше зимата и затова бяха нужни толкова много обороти,но лятото явно всичко е по-лесно постижимо....та пасивното регенериране и самопочистване не е толкова трудно постижим процес.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #64

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Последните ми наблюдения за пасивното регенериране показаха не толкова трудно постижимо с нормално каране достигане на температура нужна за самочистване на филтърът. Много зависи околната температура. Тъй като рядко във Финландия е 25-27градуса на сянка, тия дни имах дълго пътуване при такива температури. Установи се, че при скорост минимум 120км/ч,по равен терен или изкачване, 600 градуса са налице. При спускане спадат естествено. Та в общи линии при околна 25-27градуса, скорост 120(2000об/мин),имаме достигане на дужната температура за изгаряне на твърдите частици.
    Предния път когато си правих пинизи беше зимата и затова бяха нужни толкова много обороти,но лятото явно всичко е по-лесно постижимо....та пасивното регенериране и самопочистване не е толкова трудно постижим процес.
    Защо според теб вкарва нафта в маслото, филтъра е махнат, а нивото на маслото се покачва, сигурно от гориво. Не ми е много ясно и от къде влизаше преди и сега.

  5. #65

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Защо според теб вкарва нафта в маслото, филтъра е махнат, а нивото на маслото се покачва, сигурно от гориво. Не ми е много ясно и от къде влизаше преди и сега.
    Мога само да предположа пикаещи дюзи и сегменти. По принцип при чести регенерации има опасност от повишаване на нивото на маслото благодарение на нафта в него. Но щом нямаш ДПФ и софта е променен, за друго не се сещам, освен за дюзи и сегменти. Може да се провери компресия, излишно гориво и т.н.
    Сигурен ли си, че от нафта се вдига нивото на маслото, а не от антифриз?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #66

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Мога само да предположа пикаещи дюзи и сегменти. По принцип при чести регенерации има опасност от повишаване на нивото на маслото благодарение на нафта в него. Но щом нямаш ДПФ и софта е променен, за друго не се сещам, освен за дюзи и сегменти. Може да се провери компресия, излишно гориво и т.н.
    Сигурен ли си, че от нафта се вдига нивото на маслото, а не от антифриз?
    Не е пресечен, нивото се вдига до белега за смяна.

  7. #67
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Бих искал малко да поизтупам темата. Повечето неща са изговорени, но има и такива които не са. Желаещите като мен да са все още Евро 4 (и то в долната граница на димност) страдат от лоши погледи по софийските улици, поради честото влизане в регенерация. Колата си я усещам винаги когато влиза в нея. Карам малко, на малки разстояния, само градско. Пагубно за дизел с ДПФ, но това е положението. Няма да режа, изолирам, преправям, побългарявам и осирам. Все още имам нерви. При норма 1.5, резултат за димност 0.2 все пак мисля е добре. По-честата смяна на масло, риск от пукане на глава и всички потенциални драми заради "недомислиците" в завода са си изцяло за моя сметка. Лампички не са ми нужни, а по-скоро средство за следене на процента запушване. Така ще мога да я изкарам на по-обезлюдено място, за да изкара гняста.

    Вариантите са OBD Torque или тази хубавиня. За съжаление пичът, който я предлага мистериозно е изчезнал. Сайтът не работи, отговор на мейла няма.

    Какъв е шансът да се измайстори това нещо? Работа с поляник е силна черта, но писане на кодове не. Успях да се добера до някакъв .APK файл, но не зная дали е това и как става магията.

    Това с Torque, Android остава като план Б заради бъзикането през блутуут и телефона. Подозирам че ще стане план А, но да видим...

    https://www.youtube.com/watch?v=yD4FI52CANM

    https://www.youtube.com/watch?v=njZ9mM-dT2c

    https://apk-dl.com/ru/dpf-monitor-fo....ap.dpfmonitor

    ----- https://github.com/ecu-nologic/dpf-monitor ------
    Last edited by DMS; 15-12-2021 at 12:59.

  8. #68
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    https://github.com/ecu-nologic/dpf-monitor

    Само инструкциите към таблото липсват като описание, защото в Гитхъб-а е дадено да се използва с отделен дисплей, а не с този на автомобила.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #69
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Инструкциите към таблото липсват, защото нещото работи по к линия а пък таблото по can.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #70
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Само да вметна че с думата лампички, не искам по никакъв начин да омаловажа труда на някого или да обидя.

    Един от линковете е за приложението, а другият за допълнителния дисплей, така че вероятно трябва да се намери начин за конвертиране от К сигнала в CAN. Полякът го е направил но как...

    Утре ще пробвам с универсален Bluetooth v1.5 OBD китаец дали ще се върже към "фиатското" приложение.

  11. #71
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Всичко си е написано в описанието на GITHUB.
    Купуваш си чарковете от Алиекспрес .. ардуиното е към 2-3$ , дисплеят е 4-5$ - не ми се проверяват цени, но са 90% толкова.
    Купуваш си Jumper Cable Wire Line, една платка PCB Breadboard или Standard Terminal Adapter Shiled Board
    Пазариш частите .. вземаш поялника и другото ще помагаме с кода
    Last edited by flipz; 15-12-2021 at 15:42.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  12. #72
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    @flipz, когато цитираш някого, се предполага, че това, което пишеш, го касае. Това, което си написал, не ме касае.

    Накратко - или цитирай правилния човек, или не цитирай.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #73
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Само да вметна че с думата лампички, не искам по никакъв начин да омаловажа труда на някого или да обидя.

    Един от линковете е за приложението, а другият за допълнителния дисплей, така че вероятно трябва да се намери начин за конвертиране от К сигнала в CAN. Полякът го е направил но как...

    Утре ще пробвам с универсален Bluetooth v1.5 OBD китаец дали ще се върже към "фиатското" приложение.
    Въпросната конверсия няма да е много лесна. Поради това или прави нещото от github 1:1 или мисли за друго нещо, което ще чете по CAN от ECU-то и ще праща пак по CAN на таблото. За целта пак може да се ползва ардуиното, но ще трябва can вместо k shield, който ще се закачи по SPI. Софтуерът, естествено, ще трябва да се пренапише на база can съобщенията.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #74

    Default

    Ако успешно прочете ECU-то с кода от github, защо да си усложнява живота, след като много лесно може същият тип "лампичка" да светва, когато запушването е по-голямо от Х процента?



  15. #75
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Въпросната конверсия няма да е много лесна. Поради това или прави нещото от github 1:1 или мисли за друго нещо, което ще чете по CAN от ECU-то и ще праща пак по CAN на таблото. За целта пак може да се ползва ардуиното, но ще трябва can вместо k shield, който ще се закачи по SPI. Софтуерът, естествено, ще трябва да се пренапише на база can съобщенията.
    Ардуиното е забавна играчка, но някак си за пети клас. Не че се правя на интересен, но определено бих предпочел показание на дисплея зад волана или андроид приложение на телефона. Според теб поляците конвертирали ли са К към CAN или по-скоро са написали успешно кода от CAN към CAN? Гледам през годините са успели да изкарат почти всичко от МЕС-а на дисплея зад волана. Имали са в продажба "джаджи" с всички екстри, както и такива САМО с показанията свързани с ДПФ.

    https://play.google.com/store/apps/d...or&hl=en&gl=US

    Ето това съм си инсталирал на телефона... само чакам да боцна v1.5 на Elm327 китайче. Обаче както виждаме най-долу? Девелопер Frampol Poland. За един приятел питам това съвпадение ли е или са пичовете от Ecunologic.pl, който сайт вече не работи и джаджи не се продават, ОБАЧЕ приложението DPF Monitor Fiat & Alfa Romeo има Lite версия и разбира се Pro платена... Или пък техните джаджи са били бъгави или не изцяло съвместими със CAN-а на колата (респективно дисплея), та са решили направо да се пренасочат към модерното, а именно смартфоните и приложенията. Казвам го това всичко, защото ако и вие намирате разсъжденията за верни, то офертата с показанията на дисплея губи позиции пред приложението.

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •