Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 122

Thread: Индикация при регенерация на ДПФ

  1. #1

    Default Индикация при регенерация на ДПФ

    Здравейте,колеги.
    Искам да знам ,кога филтърът е в регенерация.Има ли вариант,устройство или каквото и да било,просто да ме информира.Няколко пъти вече я хващам,че е започнала цикълът,но вече съм я изгасил.Много гадно.Държа да си изпълва почистването докрай.Филтърът ми е на 10к.,а и не е желателно да го махам,тъй като не се знае ще мина ли ГП.
    В АО има разработени устройства с които се изкарват разни данни от ЕКУ-то на дисплея,но не ми вършат работа.По-скоро искам една проста лампа да ми светне и да знам,за да оставя колата работеща.
    Представям си го "нещо си" забодено в буксата за диагностика и кабелче с крушчица???
    Въобще възможно ли е това?
    Продават ли се някакви такива подобни?
    Някой може ли да го изработи?
    Мерси предварително.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Аз ще си позволя да дам една баята идея.

    Доколкото знам, докато трае регенерацията температурата на DPF - а се повишава относително.

    Значи ако се постави един прост "third party" температурен сензор на DPF със светлинна, па дори и със звукова индикация, това може просто и ефективно да свърши работа, без диагностики и пр. сложнотии.

    Те дори си ги има температурните сензори. Само трябва да се вземе сигнал и да се "визуализира".
    Last edited by ecotronic; 30-05-2017 at 21:48.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Благодаря за предложението,ще се радвам на всякакви варианти и в крайна сметка да може да бъде възможно най-лесно осъществимо,че материята ми е "тъмна". Затова тайно се надявам да да има някакви подобни у-ва и разправията да не е голяма.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Има и готови, макар и вероятно без алармени прагове:

    http://www.dhgate.com/product/tansky...isc|3788358294

    Но при положение, че имаш вече монтиран сензор, не виждам защо да трябва да се монтира нов.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Явно това е най-удачния вариант
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Когато започне активна регенерация, спирането на гориво при ППХ се преустановява и винаги имаш разход на гориво.
    Това е "заводски" показател, че филтъра регенерира.
    При 159-ките не се ли отчиташе също и повишаване на налягането на уреда за турбото?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #7

    Default

    Това за горивото,ще трябва всеки път да съм на опцията за разход и трябва да го заглеждам,за уреда на турбото също.По-скоро искам нещо да ми "избожда" очите и да прави впечатление без оглед на половината уреди преди всяко слизане. Знам,че искам нещо нестандартно,но така ще ми е най-удобно,поне на мен
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Уж много екстри, но е могло да направят така, че ако е влязла в регенерация да не може да се гаси или поне да предупреждава задкормилното устройство.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Уж много екстри, но е могло да направят така, че ако е влязла в регенерация да не може да се гаси или поне да предупреждава задкормилното устройство.
    Да бее,една лампичка...чисто инфотмативно.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Да бее,една лампичка...чисто инфотмативно.
    Eй затова неведнъж съм казвал, че и конструкторите с 2 крака по земята ходят


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11

    Default

    A как се осъществява регенерацията?

    1. ЕКУ-то променя смесите, така че да се повиши температурата на изгорелите газове
    или
    2. с електрически нагревател?

    Ако е втория вариант решението ще е много лесно, просто ще си закачиш подходяща лампа/светодиод към веригата на нагревателя.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Няма ел. нагреватели. Налива яко нафта да гори в изпускателния тракт и да изгорят говеждините.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13

    Default

    Звучи много екологично

    Значи остава само с температурен датчик.

    Другия вариант е просто да свикнеш и да си познаваш колата.
    В АлфаОунъра пишат че си променя звука и отзивчивостта при подаване на газ.
    Също и уреда на таблото започва да играе:

    https://www.youtube.com/watch?v=9Yf-qPRKe6w

  14. #14
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Уж много екстри, но е могло да направят така, че ако е влязла в регенерация да не може да се гаси или поне да предупреждава задкормилното устройство.
    Ами то реално си е така, почти.
    От конструктивна гледна точка, ако загасиш колата по време на регенерация, то не е проблем до определен лимит.
    Ако този лимит се превиши, на таблото ще ти се изпише, че е добре да не гасиш колата и да продължиш да караш, докато процеса не завърши.

    Веднага си представям при твоето предложение как караш жената да ражда, или пък бързаш за среща и трябва да си оставиш колата отключена и работеща, защото не ти позволява да я загасиш.

    п.п. Според мен, при положение, че имаш уред на таблото, който може да си подскаже, че колата регенерира и да не го използваш, ако толкова искаш да знаеш, това е все едно да искаш промяна, която да ти блъска в гърба, когато превишиш скоростта примерно, защото просто не искаш да гледаш уредите. Не, че не е резонно, ама е тотално безсмислено.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ами то реално си е така, почти.
    От конструктивна гледна точка, ако загасиш колата по време на регенерация, то не е проблем до определен лимит.
    Ако този лимит се превиши, на таблото ще ти се изпише, че е добре да не гасиш колата и да продължиш да караш, докато процеса не завърши.

    Веднага си представям при твоето предложение как караш жената да ражда, или пък бързаш за среща и трябва да си оставиш колата отключена и работеща, защото не ти позволява да я загасиш.

    п.п. Според мен, при положение, че имаш уред на таблото, който може да си подскаже, че колата регенерира и да не го използваш, ако толкова искаш да знаеш, това е все едно да искаш промяна, която да ти блъска в гърба, когато превишиш скоростта примерно, защото просто не искаш да гледаш уредите. Не, че не е резонно, ама е тотално безсмислено.
    Модерният човек често пъти, шофирайки, няма психологическата нагласа, че управлява космическа совалка. Той говори по телефон, пише по форуми, пие кафе, пуши, яде банички, и какво ли още не......
    Същевременно той не допуска, че след като колата му притежава дори система за сушене на накладките няма да го извести по недвусмислен и адекватен начин за важните събития, които се случват на борда.

    Това в кръга на шегата.

    От скромната си практика, аз съм страдал например от липсата на звукова сигнализация за надвишаване критичния температурен праг на мотора. Това не се е случвало често (за щастие), но за сметка на това последиците са били много неприятни. Толкова неприятни, че вече не разчитам на конструкторската талантлива мисъл, ами съм взел нещата в собствените си ръце.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •