Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 67

Thread: Придърпване в ниските обороти...

  1. #1
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default Придърпване в ниските обороти...

    Проблемът се проявява слабо на бензин и доста осезаемо на газ. Само при ускорение със леко подаване на газ в диапзон от 1000 до 2000-2300 оборота. Проблемът ми е наличен от 5 години и се боря с него, но почти не остана нещо за смяна..... 2012-та сложих друг мотор и проблемът остана... От тогава са сменени свещи,кабели,онзи ден и комутатори смених, бензинова помпа, регулатор на налягането,ламбда сонда. Дроселът е перфектно чист и смазан, дебитомерът е почистен и със измерени стойности, както ги пише в една от темите тук... Картерните газове за отведени с филтърче(ако има значение).... И колата е супер слаба до 3000 оборота няма никой, ама никой.... С 3ма човека едвам се катери по наклоните иска на някои места и 1ва да се вкара Вариатор ли не работи ? Такива "умряли" ли са тия мотори? (за жалост не съм имал възможност да карам друга за сравнение). Давайте предложения, че ще се самообеся скоро ...

    П.С: Има чип ( не знам каква работа въриши, но прекъсвача е на ~7100 rpm). Евентуално инсталация....?
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Проблемът се проявява слабо на бензин и доста осезаемо на газ. Само при ускорение със леко подаване на газ в диапзон от 1000 до 2000-2300 оборота. Проблемът ми е наличен от 5 години и се боря с него, но почти не остана нещо за смяна..... 2012-та сложих друг мотор и проблемът остана... От тогава са сменени свещи,кабели,онзи ден и комутатори смених, бензинова помпа, регулатор на налягането,ламбда сонда. Дроселът е перфектно чист и смазан, дебитомерът е почистен и със измерени стойности, както ги пише в една от темите тук... Картерните газове за отведени с филтърче(ако има значение).... И колата е супер слаба до 3000 оборота няма никой, ама никой.... С 3ма човека едвам се катери по наклоните иска на някои места и 1ва да се вкара Вариатор ли не работи ? Такива "умряли" ли са тия мотори? (за жалост не съм имал възможност да карам друга за сравнение). Давайте предложения, че ще се самообеся скоро ...

    П.С: Има чип ( не знам каква работа въриши, но прекъсвача е на ~7100 rpm). Евентуално инсталация....?
    Компресия мерена ли е?! Принципно феислифтовите с по-новата електроника са по-спънати (или по-тежки или и двете) Другата класика за подобен проблем е да си е изяла единия вал разпределителен...
    (говорим за тези симптоми при работа на бензин, за работата на газ-газаджия )
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Не съм мерил компресия, но абсолютно същите мизерии бяха преди смяната на мотора и с новия си беше същото, който гарантирано е на около 180к реални км.... Сега се разрових и видях, че няколко човека със същия мотор страдат от същия проблем. и на бензин и на газ е голям мъртвец до 3000 оборота, но придърпването е най-осезаемо на газ и като придърпа трябва или да пусна газта и да подам наново или да я настъпя до долу за да се оправи, но се чува че тъпче мотора и няма никакъв респонс....
    П.С: Валовете ги гледах преди месец и бяха О.К
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  4. #4
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Точно този симптом е за изядена гърбица на вал. Най-вероятно изпускателния на първи цилиндър.
    Попринцип с изключен вариатор е мъртвец до 3к оборота. Другото нещо е чипа не се знае как е настоен за ниски обороти защото се съмнявам да само за прекъсвача. На мойта 155- ца след ревизия на главата влкючваща и реглаш на клапъни нещата много се промениха. А след смяна смяна на изпускателен вал нещата заспаха. Ако искаш да си караш колата замисли се за една ревизия на главата.
    Last edited by nedko87; 31-05-2017 at 10:29. Reason: Допълнения
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  5. #5
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by nedko87 View Post
    Точно този симптом е за изядена гърбица на вал. Най-вероятно изпускателния на първи цилиндър.
    Попринцип с изключен вариатор е мъртвец до 3к оборота. Другото нещо е чипа не се знае как е настоен за ниски обороти защото се съмнявам да само за прекъсвача. На мойта 155- ца след ревизия на главата влкючваща и реглаш на клапъни нещата много се промениха. А след смяна смяна на изпускателен вал нещата заспаха. Ако искаш да си караш колата замисли се за една ревизия на главата.
    Ще го имам в предвид този пост, но логиката ако е от вал е че и двата мотора са с изяден вал, а предишният собственик на мотора няма такива оплаквания.... Слагаме мотора в моя кош и проблемите почват Това ме кара да изключвам вала като вариант, но..........
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  6. #6
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Да и аз съм така. Придърпване, но моя диапазон е 1700-2100 оборота. И при 1.7 мотора го имаше - има го и сега с 2-ковия. И да - на газ е по-осезаемо. Проблем с валовете е изключен при мен - и на 2-та мотора са чудесни. 2-ковия е и ревизиран с нови лагери и сегменти, та и проблем с компресията отмятам като чекнат. Иначе точно от 1.8 ми бяха 1-вите впечатления, че е доста тромава под 3к и иска обороти да върви. При 1.7-цата ми не беше така, но някога много отдавна - когато я взех - не даваше да и пипнеш газта. Мисля, че е нормално, по спомен на 1.7 мах въртящ момент беще към 3500, докато при 1.8 и 2 е чак на 5к. Та на тия 2к оборота сигурно е 30 коня тая кола с това тегло от 1300 и кусур - нормално да е тромава без обороти.
    Иначе ламбдата ми е мъртва на мен отдавна. Но не мисля, че е от нея, защото и докато беше наред - положението си беше същото.
    Нещо е износено /най-често ползваните обороти са това/, ама писта на дебитомера ли е, ТПС-са ли е сдал - не знам, а и все не ми остава време да зачекна проблема.

    П.С. На 1.7 нямах подобен проблем, появи се след като го хвърлих в коша на Типото - логиката ми бяга, но като връщам лентата помня, че първото палене на гас приключи с мега гръм - и може би от тогава е скъсало нещо/дебитомер /... Реално 1.7-цовите дебитомер и колектори ползвам на 2-ката и така съм пренесал проблема.
    Last edited by TRENDi; 31-05-2017 at 13:12.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  7. #7
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Значи тия дни ще се захвана да прегледам абсолютно всички "лайна" преди всмукателя.... Купих една двулитрова, която е с метална тръба вместо гофрираната стокова и е със силиконови уплътнения на входящия колектор и тя не дава да й се пипне газта...... Сега за 15 коня и 25 нютона да има такава разлика в 1000-2000 оборота баси !!! А мойта толкова не върви че наяден велосипедист ще ми вземе старта на някой светофар, ако трябва да дам сравнение за невървеж....
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  8. #8
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Хех, тя и моята е с такива неща, ама ако не е в обороти тръгва няяяяякога си...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  9. #9
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Мани излагам се пред приятелите С 3ма човека не мога да тръгна от място по голям наклон и чакъл..... 2000 оборота пускам съединителя и умира.... в 3000 оборота почва да превърта гуметата на чакъла и абе..... за полусъединител и дума да не става, та накрая трябваше да я дам назад и да се засиля... А некви умрели полота 1.4 и астрички 1.4 си вървят и нямат проблеми на същото място Иначе Алфата 2 пъти повече коне и нема никой, къде ги тия конье
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  10. #10
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Мани излагам се пред приятелите С 3ма човека не мога да тръгна от място по голям наклон и чакъл..... 2000 оборота пускам съединителя и умира.... в 3000 оборота почва да превърта гуметата на чакъла и абе..... за полусъединител и дума да не става, та накрая трябваше да я дам назад и да се засиля... А некви умрели полота 1.4 и астрички 1.4 си вървят и нямат проблеми на същото място Иначе Алфата 2 пъти повече коне и нема никой, къде ги тия конье
    Виж тогава какво се случва с показанията на онова нещо на оста на дросела TPS дето се казвало...
    Гофрирания маркуч предполагам си го гледал цял ли е не е ли....

    Ааа.. и онзи пенсионера над тебе дето пише не му вярваи...
    Докато беше с 1.7 мотора го беше сгъстил дотолкова че ряза буталата на фреза и клапаните ряза също... 15/1 го беше направил и го караше с няква смес 100 октанов бензин с добавки и някакви други такива и пак му тракаше аванса и неискаше да се гаси от ключа и я запъваше по бордюрите (така е гасеше помня аз)
    Last edited by mimouzunov; 31-05-2017 at 16:39.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #11
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Ще ме уморите в тоя форум Можеш ли да ми дадеш показания или инструкции какво трябва да измеря на TPS-а ?
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  12. #12
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Ще ме уморите в тоя форум Можеш ли да ми дадеш показания или инструкции какво трябва да измеря на TPS-а ?
    Последно съм си играл с това преди 8 години..
    Най-нормален потенциометър си е... От трите пина имаш минус/маса/корпус или както искаш го кръщаваи, +5 волта и изход... Забиваш уреда на средната му точка даваш на контакт и гледаш дали плавно дига волтажа...

    Сега се сещам, че маи през Виса-та се виждаше волтажа и ъгъла на отваряне или нещо такова маи...
    Last edited by mimouzunov; 31-05-2017 at 17:19.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #13
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Така и предположих.... Ама ако е потенциометър не трябва ли да меря съпротивление ?
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  14. #14
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Така и предположих.... Ама ако е потенциометър не трябва ли да меря съпротивление ?
    Може да го мериш както си пожелаеш принципно!
    Аз го меря като е на контакт за да гледам какъв волтаж "пуска" към електрониката...
    Подаваш лека полека газ и гледаш волтажа дали се качва без да има разни отклонения пропадания и тн...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #15
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    На загасен двигател измерих съпротивлението между 1 и 2 и после 1 и 3. Като на едните пинове беше 850 в най-затворено и вдигна 1460 някъде в най-отворено.... на друготе пинове беше 1400 най затворена и 900 нахюй-отвоерна, като нямаше спадове и промени в стойностите, което ми подсказва че евентуално потенциометъра е здрав и проблема не е там а иначе на контакт буксата ама не включена към датчика ми даде 5 волта и на 1 и 3 пин ....... Нещо говорят ли ви тия стойности ?

    ---------- Post added at 19:10 ---------- Previous post was at 19:08 ----------

    Между другото на празен ход на бензин работи ужасно неравномерно и прекъсва ..... на газ на празен ход е доста стабилна и почти не трепва ?????
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •