Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 67

Thread: Придърпване в ниските обороти...

  1. #31
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    ЕКУ-то можеше да си го спестиш - смених и аз тези дни - бях с 1.8 допреди 5-6 дни, сега съм с 2.0 - не, че не са еднакви.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  2. #32
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Най-вероятно TPS-а, който съм сложил е фира.... А ECU-тата еднакви ли са ?
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  3. #33
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Най-вероятно TPS-а, който съм сложил е фира.... А ECU-тата еднакви ли са ?
    1.7 е с едно, 1.8 и 2.0 с друго....
    За да заработи адекватно от 1.8 на 2.0 (или обратното не помня) трябва да пипа по кабеляка (нещо или се режеше или се даваше на късо, в зависимост каква е интервенцията) Ама нека някои които разбира да каже как беше...
    (това важи за първите електроники)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #34
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Я опитай и смени един по един комутаторите. Подобно поведение имах при пробил комутатор. Работеха 6 от 8-те свещи и имах подобно поведение.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #35
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Я опитай и смени един по един комутаторите. Подобно поведение имах при пробил комутатор. Работеха 6 от 8-те свещи и имах подобно поведение.
    Дааа... Смених ги и двата с нови на Beru (112 лв.) Същата работа.... Вадих ги 1 по 1 да видя дали ще има разлика.... Алфата ми е обладана от зъл дух Тоци Бегали. Затова споделям болката тук, че поне знам че има хора които разбират от 155 и съпътващите проблеми Че ако отида при някой пишман майстор ще смени всичко..... и ще дам 1000+ пари. Сега ще върна пак мойто ECU поне да видя проблема с глъхненето, случайно да не е от него.
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  6. #36
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Сега пак върнах мойто ECU и си е*а майката тотално..... едно придърпване и тапа в ниските обороти, глъхнене и чудеса.... сложих "новото" и заспа, но не мога да разбера защо над 70-80 км/ч прави директна тапа и спира .... Явно и "новия" TPS e пръднал.
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  7. #37
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Според мен не е от ТПС-а ако върви да 80 после забива. Според мен като вдигнеш 80 по някаква причина ти обеднява сместа. Не знам с какъв въздушен филтър си ако е "спортен" и дебиломера е тръгнал да пътува може са се получават тези явления.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  8. #38
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    С конус K&N да... Но как така се получава това точно след смяната на ТПС-а вчера ? Едва ли е случайно....
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  9. #39
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Провери го тогава мисля че колегата mimouzunov беше описвал как се променят стойностите му с един волтметър.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  10. #40
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Сега сложих старото Ecu и колата нр върви грам..... трагедията е пълна.... Вдига над 80 но не върви... С другото еку ме реже на 80. Сложих 3то Еку пак от 1.8 8в и в момента закрепих положението. Забележете, сложих друг датчик за температурата на инжекциона и ми се струва че пали по-добре. Ще видим утре сутринта на студено как ще е.....
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  11. #41
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Само да вметна че екутата преди и след фейса на 8 клапановите не са еднакви и мисля не трябва да ги сменяш така смело. Аз на моето еку съм пробвал чип от 8 клапанова, но преди фейса, там е друг номера на еку-то и колата хич не вървеше и колко по-висока предавка ползвах, толкова по-рано в оборотите ми режеше я гориво я искра... не помня точно кое.

    1. При теб дали няма някакви драми и по гърнетата?
    2. Опитвал ли си да караш с откачена ламбда сонда?
    3. Пробва ли дебитомер-а от другата кола при теб? Те поне са еднакви!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #42
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Такааааа.... Закачих диагностиката и ламбдата ми е тотално умряла за пети път вече може би. За жалост всеки път купувам нова! Дебитомера показваше много ниска стойност на загрял мотор. 0.57 до 0.63 волта. Вдигнах го на 0.85 и максимум пада на 0.75. Сложих и трето Еку с което нещата горе долу се подобриха. Сега остава да проверя студения старт дали ще се е променил заради датчика за температура на имжекциона. Утре ще дам отзиви. Може ли да ми дадете съвет дали има как ако взема нова сонда да я опазя жива за по-дълго време, че имам чувството че последната умря за 2 седмици
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  13. #43
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Такааааа.... Закачих диагностиката и ламбдата ми е тотално умряла за пети път вече може би. За жалост всеки път купувам нова! Дебитомера показваше много ниска стойност на загрял мотор. 0.57 до 0.63 волта. Вдигнах го на 0.85 и максимум пада на 0.75. Сложих и трето Еку с което нещата горе долу се подобриха. Сега остава да проверя студения старт дали ще се е променил заради датчика за температура на имжекциона. Утре ще дам отзиви. Може ли да ми дадете съвет дали има как ако взема нова сонда да я опазя жива за по-дълго време, че имам чувството че последната умря за 2 седмици
    Няма как сонда да се скапва за толкова време... Как е направена връзката м-у сондата и кабелите на инсталацията!? Със заводски букси ли е или нещо е преправяно!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #44
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Мимо Узунов ме е изпреварил. Провери си връзките или ако щеш, пусни успоредни кабели. Имах същия проблем с ламда №2 след катализатора, докато разбера, че са скапани конектори. Имам и 2-3 сонди, набедени, че не работят. /Моята е с 4 ламбди - 2бр. преди и 2 бр. след катализаторите./
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  15. #45
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Ще огледам връзката между сондата и инсталацията задължително тези дни.... Казаха ми че газта скапвала ламбдите доста бързо, но не ми се вярва чак толкова бързо( то това е нелепо ). На диагностиката показваше 0.245 mV и ми казаха че е тоталка...
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •