Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 67

Thread: Придърпване в ниските обороти...

  1. #46
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Аз преди вече незнам колко години си купих NGK/NTK сонда и все още работи нормално... втора генерация сменям и все с тази сонда работи колата. Ти бош ли пазаруваш?
    Сондата знам че я убива, ако има изгаряне на голямо количество масло, примерно.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #47
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Бош беше по спомен тая.... Понеже АГУ-то има повече водни изпарения и те убивали сондата.... Ама толкова бързо да умре баси Почти съм докарал колицата в нормален режим на работа. Днес запали много по-добре от предните пъти.... Сега остава да видя с мойто си ЕКУ как ще е или ще търся някой доста разбиращ мапер да оправи работите.
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  3. #48
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Бош беше по спомен тая.... Понеже АГУ-то има повече водни изпарения и те убивали сондата.... Ама толкова бързо да умре баси Почти съм докарал колицата в нормален режим на работа. Днес запали много по-добре от предните пъти.... Сега остава да видя с мойто си ЕКУ как ще е или ще търся някой доста разбиращ мапер да оправи работите.
    Добър мапер, за верижна!!!
    Подвикни ако го намериш, че и аз маи си търся такъв
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #49
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Добър мапер, за верижна!!!
    Подвикни ако го намериш, че и аз маи си търся такъв
    Не е ли възможно ? Очевидно някой е мапвал мойто си еку ама без ефект, защото със стоково върви доста по-приятно колата.... 😀 Ще разпитам малко по въпроса...
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  5. #50
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Кова е кто лада седмица съвършенството не се нуждае от промяна. Сега майтапа на страна на тези компютри май се сапоява разпояваха накакви чипове и т.н. Следователно трябва и програматор за този чип незнам дали няко пази такава техника.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  6. #51
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by nedko87 View Post
    Кова е кто лада седмица съвършенството не се нуждае от промяна. Сега майтапа на страна на тези компютри май се сапоява разпояваха накакви чипове и т.н. Следователно трябва и програматор за този чип незнам дали няко пази такава техника.
    Чипа е на цокъл и нищо не се запоява... Маха се единия и се слага другия... Вече и по магазините ги нямат тея епроми... (програматори имам за тях по спомени)
    Кои ще се хване да рови и преправя обаче данните в тоя чип не ми е ясно... По-добър ефект би имало да се попрегледа и подмени това онова в двигателния отсег...
    Чип с изместен аванс и вдигнат ограничител (7300) трябва да имам някъде също така, но на практика ефекта не е нещо невероятно...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #52
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Според мен е по-добре да се ползва стоково еку и да се провери какво е сдало багажа.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  8. #53
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Амии, така... Обобщението е, че със стоково ЕКУ и каране няколко дни само на бензин ми изчезна грешката за ламбдата.... Не светва инжекциона. Колата пали в пъъъъъти по-добре от преди това, но според мен има какво още да се желае. Иначе като придърпване в ниските, трябва да я настроят на газ тия дни и ще видим дали продължава да тресе. Та главните виновници се оказаха датчик за температурата на инжекциона и дебиЛомер. Като за дебиломера в момента е настроен и колата държи доста добри и обороти на празен ход ~820 на напълно загрял мотор и е доста спокойна, почти не трепва. За вървеж може би не е това което трябва да е, но по-натам бих пробвал и с друг неотварян дебитомер.

    П.С: Възможно ли е ламбдата да се е оправила ? И ако да - то как да я запазя здрава при работа на газ ?
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  9. #54
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Да обновя темата ! Както четох и в други форуми на другите марки със абсолютно същите проблеми и мъки и без решение ! Проблемът със студения старт отново се появи ! Даже върти 1-2 оборота повече за да запали.... Запали ли, загрее ли и няма проблем, но сутрин студения старт е ужасен. Днес купих чисто нов датчик, но вече се съмнявам да има проблем в него. Голяма мъка, не е нищо особено като проблем, обаче ми къса нервичките
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  10. #55
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Да обновя темата ! Както четох и в други форуми на другите марки със абсолютно същите проблеми и мъки и без решение ! Проблемът със студения старт отново се появи ! Даже върти 1-2 оборота повече за да запали.... Запали ли, загрее ли и няма проблем, но сутрин студения старт е ужасен. Днес купих чисто нов датчик, но вече се съмнявам да има проблем в него. Голяма мъка, не е нищо особено като проблем, обаче ми къса нервичките
    Преди да запалиш.... Отваряш капака и при ония 3/4 релета намираш кое е за помпата и и пускаш на нея напрежение да има читаво налягане в реиката...
    Пробваш тогава как ще запали.
    Идеята ми е да подкараш помпата да върти и ти тогава да палиш (с вече въртяща се помпа) за да се види разлика има или няма.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #56
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    АКО палиш на бензин, е много вероятно да са зле бензиновите инжектори, заради газта.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #57
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    АКО палиш на бензин, е много вероятно да са зле бензиновите инжектори, заради газта.
    Баи Иване... Колата е екипирана с инжекцион газов...
    Доста по-трудно се зацапват с тая апаратура бензиновите дюзи сеш се...
    Аз си мисля че не му държи налягане в реиката и за това припалва по-тегаво.. (предположение е само)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #58
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Сложих друга рейка в комплект с инжекторите и хОй..... Тия дни ако ми остане време ще пробваме варианта с налягането в рейла.
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  14. #59
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Сложих друга рейка в комплект с инжекторите и хОй..... Тия дни ако ми остане време ще пробваме варианта с налягането в рейла.
    Дюзите на 155-ца са много старовремски и ужасно трудно се затлачват!!
    За да се инати точно при паленето аз не мисля че е от "искренето" а от горивото! Пусни помпата да нагнита и тогава пали да видим какво ще се случи
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #60
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Сутрешното палене от втория път няма нищо общи с ламбда сондата. Тя там просто не работи.
    Щом си на газ, то първо се започва със свещите. Ако имат голямо разстояние между електродите ще прави точно описаните проблеми. Лошо палене и придърпване в ниските обороти. Пробиват и кабелите и бобините.
    Като начало си сложи едни иридиеви свещи. Ще останеш изненадан от резултата.
    Да се върнем към трудното палене на бензин сутрин. Мимо е прав за горивото. Пикаеща дюза е нещото, което не държи налягането на бензина в рейката. При нас имаме и едно маркуче, заради което мнозина са си продали 33-ките или са слагали, газ, метан.... Това се установява, като се сложи манометър да се види налягането в рейката.
    Относно токовете.
    Тука съвсем не са безобидни нещата. На главните релата има значителен товар. Бобини, помпа, дюзи, клапан за бензинови пари, подгряване на сондата....Тия релета се износват, при това постепенно и не се усеща. Като резултат искрата е слаба, помпата само бръмчи и общо нещата са сговнени.
    Мимо ти каза да сложиш само на помпата директен плюс от акумулатора, а аз ти казвам да си направиш четири кабела с мъжки кабелни обувки, да свалиш релетата и да ги набуташ в клеми 87. После и четирите на акумулатора и пали! Даже я подкарай!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •