Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Гарнитура капак клапани

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Ама много сте елементарни, без да се обиждате. Айде напънете мозък и си представете къде е гарнитурата на главата и къде на капака на клапаните. Покрай едната гарнитура, минават маслените магистрали (канали). Другата уплътнява един капак, където се пличка масло. От къде е по-вероятно да се пълни, предвид налягането на маслото? И не съм казал, че не може да е от капака на клапаните. Ама четете бе хора. Брех веднага чели недомислили, се изкаха за пълни глупости.
    Някога поглеждал ли си какво има под декоративния капак?
    Никога нали, дори идея си нямаш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    А ти? Комплекси ли намери там?

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Ама много сте елементарни, без да се обиждате. Айде напънете мозък и си представете къде е гарнитурата на главата и къде на капака на клапаните. Покрай едната гарнитура, минават маслените магистрали (канали). Другата уплътнява един капак, където се пличка масло. От къде е по-вероятно да се пълни, предвид налягането на маслото? И не съм казал, че не може да е от капака на клапаните. Ама четете бе хора. Брех веднага чели недомислили, се изкаха за пълни глупости.
    Вземи да се научиш, що е това ДВГ. Кое е глава, блок и т.н. защото очевидно ти липсват много елементарни познания.

    Когато ти протече тавана вкъщи, това най-вероятно е, защото има теч някъде над теб, а не защото се е спукал водопровода на улицата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Когато ти протече тавана вкъщи, това най-вероятно е, защото има теч някъде над теб, а не защото се е спукал водопровода на улицата.
    Ако следвам логиката на колегата, то това е възможно бе.
    Примерно ако навън някой мине през пожарникарския кран и го отнесе, а ти си забравил да си затвориш прозореца във вас, струята като удари тавана и ето ти възможност да ти тече тавана от улицата.
    Просто следвам логиката и възможностите за вероятност.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #20
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Ама много сте елементарни, без да се обиждате. Айде напънете мозък и си представете къде е гарнитурата на главата и къде на капака на клапаните. Покрай едната гарнитура, минават маслените магистрали (канали). Другата уплътнява един капак, където се пличка масло. От къде е по-вероятно да се пълни, предвид налягането на маслото? И не съм казал, че не може да е от капака на клапаните. Ама четете бе хора. Брех веднага чели недомислили, се изкаха за пълни глупости.
    По-вероятно е да се пълни от капака на клапаните! Налягането на маслото м-у блок и глава е по-високо отколкото плискането му в главата, но се замисли и каква гарнитура има на двете места и освен това коя колко е стегната. Маслените магистрали на блок/глава виждал ли си ги с какво "Ф" са. Ако еи така излизаше масло м-у блок и глава, то толкова вероятно е да излиза и антифриз, да изпуска компресия или да меша всичко изброено и тн.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #21
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Ей, страшни зевзеци сте! Разсмяхте ме с глас.
    По темата - на мен ми се омазнява с масло около свещите на ЖТС-а от гарнитурата между главата и капака на клапаните. И се стича надолу в гнездата около свещта. Ама вече съм с нова гарнитура, леко залепена и със силикон и раздавам газ безстрашно.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  7. #22
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Интересна дискусия се заформила...

    Звъннах на JP-то, което се грижи за здравето на Алфетка...
    Рече - "сменям гарнитурата и лепя със силикон, капака -през пароструйка...".

    Та вместо да давам парички за силикон, от който сигурно ще изразходвам 1/3 и после ще изсъхне от стоене и да се чудя къде да мия капака от мизерии - реших операцията да бъде извършена от професионалист срещу заплащане...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  8. #23
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ....маслоустойчив силикон Виктор Рейнц
    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Рече - "сменям гарнитурата и лепя със силикон, капака -през пароструйка...".
    Та вместо да давам парички за силикон, от който сигурно ще изразходвам 1/3 и после ще изсъхне от стоене....
    Точно цитираният силикон, вече трета година си стои в тубичката и не е изсъхнал. Ползвал съм го поне три пъти за колата и един път за стъклото на фурната . Даже и 1/3 няма да изразходваш от него.

    Иначе за капака на клапаните съм се чудел как да го изчистя. Тази парострука си е с голямо налягане и ме е страх да не счупи и без това опечената пластмаса. Пробвах да го отворя, но нещо не ми се нравеше идеята, пак заради старата пластмаса. Киснал съм го с меглио, но нямаше някакъв особен ефект.
    Иначе Виктор Ренц гарнитура, дори и лепена изкара 3г. и сега тече пак, като лейка, особено на по-високи обороти! То това си е като консуматив явно.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •