Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 94

Thread: Домашни любимци - котки.

  1. #46
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #47
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Абе, я да питам.Трябва ли да се кастрира, каква е ползата от кастрацията че малко екстремно ми се вижда.Някъде четох че кастрираните живеели по-дълго.Въобще много се двуумя по въпроса.След кастрацията как се променят.Женските колко често се разгонват и толкова ли е тежко като се разгони че да се налага кастрация.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #48
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Силно ти препоръчвам да я кастрираш. Така и тя и вие няма да се мъчите. А и е истина това, че кастрираните котки живеят по-дълго. Други странични ефекти няма.

    Като стане на 7 - 8 месеца може де се кастрира. Тук има фондация 4 лапи, където правят това безплатно. Проучи, дали не работят и по вашия край и ще икономисаш и някой лев.

    Нашите всичките 7 са кастрирани. А преди време имах 1 некастрирана котка и беше ужас.
    Last edited by ecotronic; 23-07-2017 at 00:53.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #49
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Освен че вероятно ще напълнее и ще стане лениво, други странични ефекти май няма. Е, има и друг ефект, който обаче не е страничен. Пряко е свързан с извечният въпрос - какъв е смисълът на живота. Обаче понеже котките приличат на стопаните си(а моят е мързелив), няма да обяснявам.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #50
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Освен че вероятно ще напълнее и ще стане лениво, други странични ефекти май няма. Е, има и друг ефект, който обаче не е страничен. Пряко е свързан с извечният въпрос - какъв е смисълът на живота. Обаче понеже котките приличат на стопаните си(а моят е мързелив), няма да обяснявам.
    Това за напълняването и за ленивостта не съм убеден, че е всеобщо правило. Най-дъртият ни котарак - Златин е на 7 години тежи 7 кг но не, защото е дебел а просто си е голям. В никакъв случай не е ленив. Просто живее по-спокойно и не търси непрекъснато да бяга. Кастрирахме го, когато беше на 1 година.

    Друго интересно е, че независимо от това, че е кастриран, гони и бие други некастрирани котараци, които маркират територия. Т.е - кастрацията премахва само нагона му, не и това да си пази територията.
    Last edited by ecotronic; 23-07-2017 at 01:06.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #51
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това за напълняването и за ленивостта не съм убеден, че е всеобщо правило. Най-дъртият ни котарак - Златин е на 7 години тежи 7 кг но не, защото е дебел а просто си е голям. В никакъв случай не е ленив. Просто живее по-спокойно и не търси непрекъснато да бяга. Кастрирахме го, когато беше на 1 година.
    Писах -вероятно. И аз не съм убеден. Наблюдавах три животинки, две мъжки и една женска. И при трите крайният резултат е такъв. Моите до сега(двама), действително загинаха щото не са кастрирани. Тоя(настоящият) обаче се съмнявам да го сполети същата участ. Тоя ако ще мре, ще е поради липса на апарат за командно дишане. Толкова го мързи. Не, не е кастриран, мързелив е. Като дойде "оня" период - живва, после пак се "препарира". Ако го заснема в някоя от обичайните му пози, ще се прокъсате от смях. Ама... както писах - то в него няма грам душа, ако взема и това което има(под грам) със снимка.......
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #52
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Кандиса мъ, казаха ми след първото разгонване се кастрира ще гледам дотогава даго преживея че малко съм в противоречие със себе си.То не стига дето против убежденията си го държа в апартамент затворено, ма след като го отгледах от парче месо и не съм спал един месец и като гледам как е приварзано към мене, си намерам извинение че постъпката ми е оправдана и сега котето е живо а можеше да умре от студ или от прегазване.Всъщност, след като го намерихме дъщерята го заведе на ветеринар да му отрежат пъпната връв, после търсихме майка му, набедихме една котка с подобна окраска за мама ма тя го разнася насам-натам вечерта го заряза съвсем пред един гараж.Той собственика на гаража я хранеше тая котка и решихме че всичко е окей.Да ама към 2 часа през ноща тва не спира да врещи, набедената за майка никаква я няма и намерихме котето под дясната задна гума на една кола/имам съмнение че нарочно беше оставено пред гумата така че шофера да не го види, освен това тоя дето хранеше набедената за мама котка се учуди че е живо като му го показах един ден/ мокро, премръзнало, все пак беше 12 май, едвам вдигаше главица.Ако собственика на колата беше тръгнал щеше да остане мокро петно само от него.Цял месец го хранех през два три часа, гледах шишето с вода с което го топлех да не истива и сега съм много горд с резултата.Явно са разнежвам с годините.Жена ми и тя го глези, говори му...май е крайно време да ни споходят внуци, че само двамата е кофти.Притеснявах се да не го изритам като почне с белите, че не съм мцвете за мирисане доколкото се знам, ма великодушно му прощавам щото е дно че еоще дете и лудува и второ си е животно и това си е естествено за него.Май не аз него а то мене превъзпитава.

    п.п.Преди петнайстина година имахме една мъжка котка , ма имам съмнения че беше гей, нито веднъж не се разгони.Умря от бъбречно заболяване.
    Last edited by dimitar_vd62; 23-07-2017 at 01:45.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #53
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не се филмирай с това за кастрирането.

    Основният въпрос е бил, дали да го прибереш и така то да си изживее живота или да го оставиш да умре.

    След като вече си взел това решение, за което те поздравявам, кастрацията е просто наложителна и закономерна.

    Нищо лошо няма да направиш, като свършиш и това.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #54
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Това коте не престава да ме учудва.Вечер като се нахрааани доволно му се доиграва.Почва да скача върху кракатами със засилка като във въздуха се обръща с гъзъ напред нещо като кобрата на руснаците отблъсква се от мене и хуква в обратна посока.Дебне ме иззад столове пердета и се закача.Ако не се сетя за кво иде реч си намира топката от някъде и я носи на терасата.Кефи се да я гони, особено ако подскача прави секви пируети.Като му писне си я носи някъде и ако му я взема ме захапва предупредително по ръката.Обикновено кучетата така правят, не котките.Освен това обожава да седи на бюрото до мен и да гледа как пиля, запоявам, режа ,лепя там каквото правя.Ако междувременно огладнее или го прихванат карастанчовите не знам как избира момента когато тамън с лупа и пинсети аха да залепя нещо дребно и вземе че го фрасне.Ама точно избира момента.Оня ден чистих едно нещо от ръжда на терасата и докато се обърна се насади и овъргаля точно в ръждата/между другото, продавам Опел/.Чудех се как аджеба да го почистя, с изтупване ша ма съдят природозащитниците, от прахосмукачката бега, та реших да го изкъпем.За мое най голямо учудване си стоя кротко даже му беше хубаво.Ни най-малък опит за протест.Между другото когато някой мие чиниите се настанява до мивката и гледа водата, особено като се изтече в канала,наостря уши издава некъф много интересен звук и скача вътре да търси къде е отишла водата.Чуе ли да се пуска чешмата е настанено да гледа.Стана хубаво коте, с дълга козинка и пухкава опашка.Като огладнее пуска в ход котошкото умилкване вирва си опашката и космите настръхват от което изглежда доста дебела.Е не екато персийката на комшийката може би е среднокосместа ли не знам как ги водят.Първия ни котарак имаше съвсем къса козина.Междувременно веднъж се разходи без позволение по етажите, жената като излазала сутринта не разбрала кога се е шмугнало.Та ами се изкара акъла като станах,тук коте там коте, няма го звъня на жената тя писна върви го търси, горкото се беше свило на по-долния етаж и като ме видя направо скочи в ръцете ми.Вечерта пък го ухапа една оса по лапичката та ходихме на дофтор.Въобще не е скучно.Смятам да му туря чип и каишка на вратлето ама нещо не беше съгласно с коишката.Чипа ще не ще ще го сложим.

    Тъй като гледам жената как се отгнася с него....май и липсва едно внуче.Май и на мене ми се иска вече, ма там децата когато решат.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #55
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това коте се е родило с късмет

    Цъкни една снимка, че го знаем, като малко.

    Умножи това, което прави по 7 и горе долу ще разбереш, какво е у нас
    Last edited by ecotronic; 24-09-2017 at 22:55.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #56
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Митак, това, което ми описваш като характер, поведение и козина, ако пък е и жълто-бяла-кафява ще се закълна , че е Турски Ван. Всичко описано от тебе говори за това. Това са май единствените котки, които плуват за удоволствие.Имал съм възможност да ги гледам в естествената им среда. даже един млад мъжкар се беше намъклнал в алфата и си го карах чак до Кешан.
    Ако е нещо подобно не го кастрирай в никакъв случай. Много са рядки у нас.
    Има една популация в Банско, но там понеже не знаят какво имат и са се смесили с останалите котки.
    Иначе за или против кастрацията..... Тука се намесва балканския ни манталитет и съвсем инстинктивното ни поставяне на ръката отпред, на едно определено място.

    Колкото до внуците и прочие, ти защо мислиш, че имам дъщеря на 5 годинки!?

    Ей сега се върнах назад по темата и видях котето. Не е турски Ван, но съм имал такава. Живеят дълго и стават големи.
    Last edited by mordohy; 25-09-2017 at 09:29.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #57
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Не е турска ван.Обаче това коте не е от нашия квартал.И двете майки които се навъртат не са негови.Едната изобщо не беше раждала по това време, другата която уж го припозна имаше две котенца малко по-големи, може би на седмица, едното черно с бяло на гърдите и бели лапички, като поотрасна го прибра някой, то си беше много симетрично и сладко, другото бе копие на майка си 1 към 1.А това беше на ден -два.Освен това и двете са 2/3 бели като задницата на едната е на черни кафеви райета и няколко добре ограничени черни и рижави петна по гърба,другата е с добре оформени и разграничаващи се петна отзад.И двете са късокосмести, освен това физиономиите им са с остри муцуни и и леко скосени очи към носа вероятно са сестри или майка и дъщеря.Така че произхода му е загадка.А и всички мъжки дето са тука са късокосмести.Най-вероятно или небросъвестни стопани са го/ги изхвърлили или по-вероятно децата като са се връщали от училище да са намерили някое котило от друг район да са го взели и зарязали впоследствие или мама не се е съгласила да си имат домашен любимец и са го изоставили.Всичко е възможно.Пък и не ме интересува марково ли е или не.Връзката мужду нея и нас е много силна верятно защото го отгледахме с много любов като дете, ако го бяхме взели отгледано вероятно нямаше да е така.Вероятно за това скъсания тапет който открих преди малко зад пердето не ми образува нерви.Даже жена ми предварително си запуши ушите пред вид какво се очакваше да чуе.А писана естествено за пръв път виждаше въпросното парче тапет ....
    А това че не го е страх от водата предполагам има обяснение.Понеже си нямаше мама след всяко напишване трябваше даго подсушаваме и търкаме с влажно памуче обаче не е като на мама езика, та затова му миехме дупенцето и опашката на чешмата и го подсушавахме с кърпичка.Впоследствие като отрасна и почна само да ходи по голяма нужда, първо ровеше безразборно защото инстикта взе да се обажда но не знаеше как да го използва, после взе да копае но вместо да свърши нещото в дупката то беше в дупката а дупето му около нея.Та после имаше едно чудене де е аджеба онуй нещо, после следваше заравяне на онуй нещо което се изразяваше в по скоро затъпкване в гранулите.Та после трябваше да мием лапички, дупе, теракот и ламинат.И сега още мием лапички, понеже без нея нищо не можеш да свършиш, та когато жената полива цветята минава по саксиите да провери дали са надлежно полети и естествено пак миене на пода.И вероятно така свикна с водата.Съмнявам се обаче че само ще влезе в дълбока вода камо ли да плува.Относно интереса му към моята дейност предполагам че няма такъв интелект че да разбира какво правя, просто го привличат движенията и шума, но пък ако стана да пуша след туй събирам откъде ли не нещата си.Ето снимки от днеска, за съжаление не мога да направя снимка когато си наежи опашката защото това става когато получи изблик на енергия и ми трябва високо скоростна камера.Не случайно се казва че трябва да си гледаш пътя, защото трасето за драг от хола до кухнята има ляв и десен завой и една затворена врата зад ъгъла може да ти причини главоболие.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by dimitar_vd62; 27-09-2017 at 00:31.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #58
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Комарниците (коткарниците) - любимата атракция:






    Кой, какво прави - прави, аз сменям мрежи


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #59
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Не е турска ван.Обаче това коте не е от нашия квартал.И двете майки които се навъртат не са негови.Едната изобщо не беше раждала по това време, другата която уж го припозна имаше две котенца малко по-големи, може би на седмица, едното черно с бяло на гърдите и бели лапички, като поотрасна го прибра някой, то си беше много симетрично и сладко, другото бе копие на майка си 1 към 1.А това беше на ден -два.Освен това и двете са 2/3 бели като задницата на едната е на черни кафеви райета и няколко добре ограничени черни и рижави петна по гърба,другата е с добре оформени и разграничаващи се петна отзад.И двете са късокосмести, освен това физиономиите им са с остри муцуни и и леко скосени очи към носа вероятно са сестри или майка и дъщеря.Така че произхода му е загадка.А и всички мъжки дето са тука са късокосмести.Най-вероятно или небросъвестни стопани са го/ги изхвърлили или по-вероятно децата като са се връщали от училище да са намерили някое котило от друг район да са го взели и зарязали впоследствие или мама не се е съгласила да си имат домашен любимец и са го изоставили.Всичко е възможно.Пък и не ме интересува марково ли е или не.Връзката мужду нея и нас е много силна верятно защото го отгледахме с много любов като дете, ако го бяхме взели отгледано вероятно нямаше да е така.Вероятно за това скъсания тапет който открих преди малко зад пердето не ми образува нерви.Даже жена ми предварително си запуши ушите пред вид какво се очакваше да чуе.А писана естествено за пръв път виждаше въпросното парче тапет ....
    А това че не го е страх от водата предполагам има обяснение.Понеже си нямаше мама след всяко напишване трябваше даго подсушаваме и търкаме с влажно памуче обаче не е като на мама езика, та затова му миехме дупенцето и опашката на чешмата и го подсушавахме с кърпичка.Впоследствие като отрасна и почна само да ходи по голяма нужда, първо ровеше безразборно защото инстикта взе да се обажда но не знаеше как да го използва, после взе да копае но вместо да свърши нещото в дупката то беше в дупката а дупето му около нея.Та после имаше едно чудене де е аджеба онуй нещо, после следваше заравяне на онуй нещо което се изразяваше в по скоро затъпкване в гранулите.Та после трябваше да мием лапички, дупе, теракот и ламинат.И сега още мием лапички, понеже без нея нищо не можеш да свършиш, та когато жената полива цветята минава по саксиите да провери дали са надлежно полети и естествено пак миене на пода.И вероятно така свикна с водата.Съмнявам се обаче че само ще влезе в дълбока вода камо ли да плува.Относно интереса му към моята дейност предполагам че няма такъв интелект че да разбира какво правя, просто го привличат движенията и шума, но пък ако стана да пуша след туй събирам откъде ли не нещата си.Ето снимки от днеска, за съжаление не мога да направя снимка когато си наежи опашката защото това става когато получи изблик на енергия и ми трябва високо скоростна камера.Не случайно се казва че трябва да си гледаш пътя, защото трасето за драг от хола до кухнята има ляв и десен завой и една затворена врата зад ъгъла може да ти причини главоболие.
    Поздравления за хубавицата Митак, предполагам вече се убеди, че котките са издръжливи животинки, и май се оказах прав, че ако се мие с вода от малко, на котето може и да започне да му харесва къпането

    За съжаление, кученцето което прибрахме се оказа, че е малко и мършаво заради сърдечен проблем и при нас нещата определено не са розови.
    Женската котка, като че ли усеща проблема и от време на време ходи при кучето и се умилква, видимо с желание да го поразведри малко, но гледката не е никак приятна.


    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Комарниците (коткарниците) - любимата атракция:

    Кой, какво прави - прави, аз сменям мрежи
    Колега, вземи изгаси фаровете на тия животни, то верно, че ядат всичко, ама ти с радиоактивни отпадъци ли ги храниш
    alfa romeo sprint 1984

  15. #60
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Днес 130 лв. заминаха за обезпаразитяване (профилактично)


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •