Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 94

Thread: Домашни любимци - котки.

  1. #76

    Default

    Аз полвзам продуктите на krka примерно за обезпаразитяване външно капя фиприст ефекта е като на фронтлайна ама цената е два пъти по ниска.
    Имат и овкусени таблети да вътрешно,счукнаш в пастет и готово.

  2. #77
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    34

    Default

    Купувате ли дрешки за котетата

  3. #78
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Това е Юлия.С покойните си вече дечица.Юлчето беше най-любвеобилната и добронамера котка която съм виждал.И вечно гладна.Знаеше кога излизам и ме чакаше пред входа да отидем до мястото където и давах храна.Отблагодаряваше се с мъркане и умилкване.Когато не беше гладна обичаше да подремва до краката ми докато коментирахме колко богат ни е района на вода и ток, дет копнат багерите излиза некъф природен ресурс.Туй за новия булевард.Една прекрасна юлска сутрин котета бяха намерени убити майката след пет дена я намерихме измършавяла и обезводнена в един храст.Не можеше да си движи задните крака.Всички майки и немайки изразиха съжаление и когато стана въпрос да я заведем на ветеринар махнаха с ръка - абе тя улична шса упрай.Немайките не мажаха да се лишат от некоя друга бира....Е, заведох я на доктор, снимки иследвания за щастие гръбнака и таза не бяха счупени.Само натъртени и отекли.Мазахме пихме хапчета изтърпяхме геройски няколко инжекции но Юлчето се въстанови, сега радва дъщерята и зетя в двора на къщата им.Не ме е яд за похарчените около 400 лв, доволен съм че дадох шанс на Юлчето/така я кръстих защото юли месец и дадох шанс за втори живот/.Яд ме е на лицемерието и безразличието на "майките" чиито "юначета",/3 на брой/ са извършили този чутовен подвиг между 00.00 и 01.00 на 26.07лето 2018-то.Уж едва не се разплакаха за котенцата пък после - айде и без това бяха бъхливи...Добре че бяха камерите на заложната къща.Апропо....едно време къде 22 часа ни прибираха, ся първо родителите се прибират после децата,ма няма питам какво правят невръстни деца в 1 през нощта на улицата че ще взема да наруша нечии права.

    п.п.Абе, либералите, тъй и не ме баннахте.Някои хора да не си хабят клавиатурата, няма да ги чета, нито пък ми дреме какво ще коментират.

    п.п.2 Котката няма да бъде кастрирана, защото не може един паразитираш биологичен вид на тая планета да решава кой ще се размножава и кой не.Оставям на джендърите да решават следващото поколение кои ще са мъжки и кои женски, не че на писаните им дреме и ще променят нещо, ма така да си чешат джендърското его.

    п.п.3 Юлчето вече има каишка с името си и телефона ми с цел да я предпази евентуално от бъдещи добронамерени хора.Очаквам някой да я отвлече докато скита вечер по котороци и да ми иска откуп....е ще го платя ама и той/тя ще си плати.
    Attached Images Attached Images
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #79
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    А, забравих.За онова мънинкото котенце дето отгледах с биберон..Мая....ми добре си е.
    Attached Images Attached Images
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #80
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Некой мое ли ми даде акъл как да се опрая с тая писана.Залепена е за мен като пощенска марка.Като излизам ми хапе крачолите, като се прибирам се мята там дето са останките от мъжкото ми някога достойнство и се покетерва на раменете ми.Непрекъснато е подире ми, дори за тънката част мисла вече да ходим на хотел, щот драскането и мяукането пред вратата свалят секакво достойнство, а публиката даже и котешка не е желателна за излагацията.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #81
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ама ти, вместо да се радваш за това, и за него мрънкориш

    Да не дава Господ да разбираш що трябва да и да се радваш.

    Ние имаме 8 котки и някой път ми идва посред нощ да гръмна някоя дето вместо да спи, лети ниско в стаята....

    За жалост наскоро лепнаха някаква вирусна инфекция на дихателните пътища. Ужас. Кихат, кашлят, сополи текат и са като парцали. Само едната не я лепна болестта.

    С жена ми се скъсахме да ги носим по доктори. Да не обяснявам, какви притеснения бяха а и колко парички заминаха....

    Е - слава Богу, всичко мина и замина.

    А сега някоя котка, като лудее посред нощ и ми е драго
    Last edited by ecotronic; 03-03-2019 at 20:47.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #82
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Абе радвам се бе човек ма тва нещо буквално е залепено за мен.Сутрин в 6 часа ме буди щото е гладна, ставам слагам му да яде, почва да си хапва аз отивам да си взема цигарите - то след мен.Връщаме се при купичката и почва да яде.Т.е. стоя при нея докато яде.Итака е на всяко ядене.То разбирам привързаност ама това е прекалено.Влизам да се къпя тя драска на вратата.отварям, тя се шмугва в най отдалечения ъгъл и стои докато се изкъпя.Бръсненето е най забавната част за нея, качва се на мивката оттам на раменете ми и се опитва да хване самобръсначката.Ходенето до тоалетната е ебати приключението.Събувам си гащите и се оказва че не съм сам, затуй влизам заднешком.Иначе не прави бели, нито с пердета нито с тапети и цветя единственето на гърба на кухненския ъгъл си точи ноктите и нейде на килима но пък на него няма видими поражения.Тва е, да ми е жива и здрава.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #83
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Имаш на разположение 2 подхода:

    1 (бавен) чакаш го да поотрасне за за мине лудорията с възрастта.

    2 (бърз) взимаш му другарче с което ще лудее а теб ще остави намира.

    Тя в момента те възприема, като себеподобен, щото си няма такъв.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #84
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами пробвахме с другарче, едно коте бяха пребили и го взех в къщи да го лекувам.Е оправи се обаче нашта нали не е виждала и общувала със себеподобни не знаише какво да прави.Любопитството я кара да ходи да янаднича докато спи или се храни и другата котка го приема като дебнене и и скачаше.Кагато пък другата котка се опитваше да установи контакт нашата пак бягаше и оная почна да и превзема територията.В крайна сметка щеше да се стигне до разпрани уши и прочие та я занесох на дъщеря ми да я гледат на двора в къщата им.Замислям се дали да не пробвам с друго малко коте, белким свикне с него.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #85
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това със "сработването" наистина е проблем.
    При нашите всяка си има отношение към останалите. С някои контактува всячески (мият се, бият се, играят, спят заедно.....) до други изобщо не се доближава.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #86
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Това спасеното коте ли е или другото с биберона? Но което и да е, много е привързано към теб. И ние имаме котак, дето брат ми го спаси, още като много малко. И първите години, не можеше да се отлепи от него. Следваш го навсякъде. С годините малко се успокои и вече не е такава лепка.

    Изглежда осъзнават какво се е случило и търсят сигурност.

  12. #87
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Митак, котката просто те обича. И моята е така. Взехме я с травмирано краче и цяла зима я гледахме в Перник в апартамента. Непрекъснато залепена за мене. Можех и да не се мия, защото постоянно се грижеше за хигиената ми, като ме олизваше основно, от врата до върха на перуката ми. От няколко години е селска котка и пази къщата, в която няма никой през зимата, но отидем ли там веднага се появява и ми се качва на главата, мъркайки и държейми ме здраво с лапи за шията. Цяла вечер не слиза от мене и задължително спи....ами с мене!
    Не отблъсквай това, което те обича!
    Ще си намери някой котарак и....ами пак ще ти виси на врата.
    Ама по-рядко!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #88
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Това дето е привързано е онуй с биберона.То всъщност беше на ден два като го прибрахме и привързаноста му я отдавам на това.Всъщност се чудя дали не може по някакъв начин да я научим кое е позволено и кое не, разбира се без бой и заплахи.Признавам че с жена ми всичко и разрешавахме и май я разглезихме доста.Има едно предаване по Дискавъри "Моята котка от ада", там се занимават с проблемни котки, било капризни, било злобни и т.н, ама работата опира до преди и след обучението.Е на сега докато пиша се е настанила на рамото ми и си седи.Не ми досажда много ме радва, но се чудех дали не може да научи някаква команда като кучетата кое може и кое не.Има една тенис топка, като и се доиграе я носи и ме гледа и няма как играем.Всъщност аз я разигравах от малка с нея и някак схвана и се научи да си я носи за игра.Значи схващат ама аз не знам как да я науча или по-точно отуча от някои неща.Всъщност забелязах че е схванала и друго нещо, ако тръгна да излизам по домашни гащи до магизина не ме дърпа, ако обуя обаче дънките тогава ме дърпа за крачолите.Явно свързва дадена дреха с по дълго отсъствие.Понякога се чудя дали майка му не е съгрешила с някое кученце.Слава богу че съдбата ни срещна, на всеки пожелавам такова другарче.

    ---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:43 ----------

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Митак, котката просто те обича. И моята е така. Взехме я с травмирано краче и цяла зима я гледахме в Перник в апартамента. Непрекъснато залепена за мене. Можех и да не се мия, защото постоянно се грижеше за хигиената ми, като ме олизваше основно, от врата до върха на перуката ми. От няколко години е селска котка и пази къщата, в която няма никой през зимата, но отидем ли там веднага се появява и ми се качва на главата, мъркайки и държейми ме здраво с лапи за шията. Цяла вечер не слиза от мене и задължително спи....ами с мене!
    Не отблъсквай това, което те обича!
    Ще си намери някой котарак и....ами пак ще ти виси на врата.
    Ама по-рядко!
    Ми не го отблъсквам, котарак няма да си намери, понеже не излиза навън пък и е кастрирана.А това дето като ги кастрираш стават мързеливи и охранини не е вярно.Имам желание да я разхождам с повод навън, но всеки опит да и сложа нашийник е провал.Инак съм гледал клипчета дето си разхождат котките на повод обаче много се мята и на мен ми дожалява и го снемам.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #89
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Какви команди, какви 5 лева, бе Митак?


    По-лесно ти ще станеш русофоб, отколкото котката да ти изпълнява команди.



    Не я сравнявай с куче.

    Разликата между кучето и котката се илюстрира така:

    Кучето си мисли за стопанина:

    "Той ме храни, гали ме, играе си с мен - сигурно е Господ"

    Котката си мисли за стопанина:

    "Той ме храни, гали ме, играе си с мен - сигурно съм Господ"


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #90
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми да, вярно е.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •