Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 94

Thread: Домашни любимци - котки.

  1. #1
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default Домашни любимци - котки.

    Начи без да искам станах собственик на домашен любимец.Т.е. любимка.Мая.Наложи се да го приберем още с пъпната връв, сърце не ми даде да го оставя на естествения подбор.Та коконата е вече на почти месец обаче не ще да си търси място за нужда и пишка в движение.Освен това изакването е голям скандал.Врещи, дърпа се и не пуска и не пуска.Оставих я два дена, няма помен даже от напъване.Като по учебник го правя с влажно памуче по дупенцето и аха да се покаже и се стисва.Няма запек като успея да го изакам.Храним го с роял милк или нещо такова беше, за малки котета а от два дена и котешки пастет за малки котета.Яде като разпрано, играе но аки - тцъ.Де го събира не знам.Някой да има опит с такива невръстни котета кога почват се сещат че трябва и да се ака.
    Attached Images Attached Images
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Обособи ли ли сте му котешка тоалетна? Слагай го вътре. Отначало ще си играе да рови и лека полека ще се сети.
    Нямам ясни спомени (преди година се пръкнаха 3 у нас):



    Мисля, че на месец - месец и нещо започнаха да ползват тоалетната самостоятелно.
    Last edited by ecotronic; 06-06-2017 at 22:54.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Начи без да искам станах собственик на домашен любимец.Т.е. любимка.Мая.Наложи се да го приберем още с пъпната връв, сърце не ми даде да го оставя на естествения подбор.Та коконата е вече на почти месец обаче не ще да си търси място за нужда и пишка в движение.Освен това изакването е голям скандал.Врещи, дърпа се и не пуска и не пуска.Оставих я два дена, няма помен даже от напъване.Като по учебник го правя с влажно памуче по дупенцето и аха да се покаже и се стисва.Няма запек като успея да го изакам.Храним го с роял милк или нещо такова беше, за малки котета а от два дена и котешки пастет за малки котета.Яде като разпрано, играе но аки - тцъ.Де го събира не знам.Някой да има опит с такива невръстни котета кога почват се сещат че трябва и да се ака.
    Митак, жив и здрав да си, че се занимаваш с подобни щуротии.
    Но за да съм честен, мисля, че ще прочетеш нещо, което няма да ти хареса много-най-вероятно градинката си има място, за което вие все още не знаете.

    Не го мисли ИЗОБЩО! Ако яде и мърда, котето ще си намери място къде да прави бели.

    Последната гад, която прибрахме изкара повече глисти от собственото си тегло- виж го какъв е Убавц!
    Attached Images Attached Images
    alfa romeo sprint 1984

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Еми Любо има си котешка тоалетна ама не я отбелязва.Слагах го вътре, ма явно още инстикта да рови не се е появил.

    Боре, честно казано малко в разрез с разбиранията ми да държа животно в плен в апартамент, ма като видях премръзнало и едвам мърдащо на асфалта, реших че и то има право да живее.Ветеринаря дето му отряза пъпната връв каза че няма да оцелее, обаче се справихме.Много му харесва да легне на гърдите ми и да се рови в брадата ми.Току що открих къде пишка и съответно сложих толетната там.Дано успея да го накарам да се изпишка там.Обаче проблема с акането остава.Стиска си го и тва е.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Митак, по-добре е за котето да живее в дом отколкото никъде.

    Ако не го беше прибрал, сега вероятно нямаше да е живо.

    Ако имате намерение да си го гледате, като стане на 8 м. го кастрирайте. Така няма да пощурява периодично а и статистиката сочи, че кастрираните котки живеят по-дълго.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Мда де, нали затова го прибрах.Ако е кротко като първата ни котка ще остане.Ако е проклетия като втората ще го пусна в градинката, бабите ги хранят цяла тумба.Първото беше отпреди 20 години живя осем и почина от бъбречно заболяване.Беше мъжко, много кротко, не беше скопен но не правеше поразии, може де е бил гей, знам ли.Ма раздялата е много трудна, скоро след това взехме друго едно към едно с починалото обаче само на външен вид.Беше голяма проклетия и пакостник та го пуснахме.Дано коконата да е послушничка че откакто сме двамата с жената ни е много скучно, а вече свикнахме с мъничето.Не знам дали е редно да го задържа....макар че ми се иска.Ако имах къща с двор нямаше да имам тази дилема.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ние бяхме прибрали един голям котарак от улицата, който все стоеше пред магазина и свикнахме с него.
    Но той си беше хаймана и ходеше навън (слизаше по ябълката пред балкона) и се връщаше след време.
    Но един ден не се върна повече. Жена ми купи за 20 лв. едно малко котараче със същия вид. Сега е на 7 г. и тежи 8 кг. Казва се Златин.

    После намерихме една изхвърлена отнякъде котка (кастрирана) кожа и кости. Прибрахме я уж докато се поохрани и съвземе, но свикнахме и с нея. Защото беше много слаба, я кръстихме Клечка

    Малко по-натам една позната заминаваща в чужбина ни попита дали не искаме котката и, че иначе остава на улицата, пък домашна котка трудно вирее на улицата.

    Рекохме си - дето са 2, там са и 3 и я взехме.

    После дойде онази от снимката по-горе и роди 3. Пипа Шикалка и Петко. Уж щяхме да ги раздаваме, ма те грозни - грозни, че чак красиви и никой не ги иска. А майка им офейка.

    Накрая по дървото се покатери един малък котарак (на около 3 месеца) и без да пита никой заживя у нас. Понеже много прилича на Клечка, се казва Клечо.

    И те така - сега имаме 7 котки

    Луда работа

    Поставил съм ултиматум на жена ми - или спира да им оставя храна на балкона, или сека ябълката. Разбира се - няма да я отсека, но ще трябва да измисля някаква преграда за да не се качват.
    Last edited by ecotronic; 07-06-2017 at 18:30.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Земи си куче, дръж го гладно 1 седмица и го вържи на терасата.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Земи си куче, дръж го гладно 1 седмица и го вържи на терасата.
    Вкъщи си имаме и куче, ама то е на щерка ми и тя върти бизнеса с него


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post

    Поставил съм ултиматум на жена ми - или спира да им оставя храна на балкона, или сека ябълката. Разбира се - няма да я отсека, но ще трябва да измисля някаква преграда за да не се качват.
    ами аз мога да предложа доберман, или вие ако имате по-добро предложение

    По отношение на прибирането на котки и ние с жена ми сме прибрали общо 7, като в момента живеем с две от тях.

    Аз лично съм против кастрирането, и за мен това си е осакатяване на животното.

    А по въпроса за котка в апартамент ... ако е мъжка си е затвор апартамента, но ако е женска, мисля че им е еднакво комфортно и навън и вътре, само периодите с разгонване са малко неприятни, но по-добре веднъж на две-три години да и се намира котарак, отколкото да се осакатява животинката. Ако ще я кастрираш, по-добре я пусни на улицата, да се спасява сама, все пак това не е плюшена играчка.

    А колкото за мъничето на Митака, хич да не го мислят - повече храна за малки котенца и ще оцелее.

    Имало е случаи, когато съм хранил котенцата със спринцовка, а отделен случай е кога правех ремонт и няма къде да го сложа, си бях направил кенгуру на пуловера да си го нося като работя.
    alfa romeo sprint 1984

  11. #11
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Вкъщи си имаме и куче, ама то е на щерка ми и тя върти бизнеса с него
    Еми тури тъщата тогава.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #12
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    663

    Default

    Имаме ли пръц
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  13. #13
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тцъ.Ся му даваме някаква пастичка за стимулиране на перисталтиката.Поне си я изблизва с кеф ако не друго.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #14
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Виждам,че тук за котки си хортувате , но не намерих кучешката тема та викам си и аз да взема да ви разваля рахата малко

    Отдава ( подарява ) се млада женска немска овчарка срещу сумата покриваща кастрацията и всички ваксинации на изключително отговорни и активни хора с желание да останат в контакт с мен . Кучето е здраво , добре социализирано , вози се без проблем в кола , няма проблем с други кучета , хора и деца . Хората които ще проявят интерес трябва да са отговорни , активни , притежаващи къща с двор , с опит с породата и / или с други породи едри породи кучета . Кучето НЕ Е подходящо за охрана и / или пазач на някакви обекти и НЯМА да се отдава с такава цел . Желанието и условието ми е кучето да бъде прието като част от семейството , да живее заедно със своите хора рамо до рамо , да има постоянен контакт с тях и просто да е щастливо по начина по който живее заедно с тях . Сумата е символична , защото смятам , че не е добре да се подарява куче ( кофти опит до сега ) . Кучето има много добри заложби за обучение , възприема лесно и бързо , има страхотен ловен инстинкт и интерес към игра с топка . Много активна , много любопитна и в същото време много привързана и търсеща постоянен контакт със своите хора . Кучето по никакъв повод НЯМА да напусне домът ми преди да бъде кастрирано ! Няма да влизам в полемики , защо съм взела това решение и как кастрацията е един вид осакатяване . Новите стопани НЯМА да имат право да предават , отдават или продават кучето на трети лица БЕЗ моето изрично ЗНАНИЕ и СЪГЛАСИЕ ! Готова съм да направя и нотариален договор ако се наложи . За повече информация , моля на лични след което ще Ви дам и телефонен номер ! ЖЕЛАТЕЛНО е новите собственици да живеят в близост до Стара Загора + 100 км ! Може и от по - далече да са хората , но ще трябва да са готови да поддържаме контакт и да се съобразят с изискванията от текста по - горе .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  15. #15
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Виждам,че тук за котки си хортувате , но не намерих кучешката тема та викам си и аз да взема да ви разваля рахата малко

    Отдава ( подарява ) се млада женска немска овчарка срещу сумата покриваща кастрацията и всички ваксинации на изключително отговорни и активни хора с желание да останат в контакт с мен . Кучето е здраво , добре социализирано , вози се без проблем в кола , няма проблем с други кучета , хора и деца . Хората които ще проявят интерес трябва да са отговорни , активни , притежаващи къща с двор , с опит с породата и / или с други породи едри породи кучета . Кучето НЕ Е подходящо за охрана и / или пазач на някакви обекти и НЯМА да се отдава с такава цел . Желанието и условието ми е кучето да бъде прието като част от семейството , да живее заедно със своите хора рамо до рамо , да има постоянен контакт с тях и просто да е щастливо по начина по който живее заедно с тях . Сумата е символична , защото смятам , че не е добре да се подарява куче ( кофти опит до сега ) . Кучето има много добри заложби за обучение , възприема лесно и бързо , има страхотен ловен инстинкт и интерес към игра с топка . Много активна , много любопитна и в същото време много привързана и търсеща постоянен контакт със своите хора . Кучето по никакъв повод НЯМА да напусне домът ми преди да бъде кастрирано ! Няма да влизам в полемики , защо съм взела това решение и как кастрацията е един вид осакатяване . Новите стопани НЯМА да имат право да предават , отдават или продават кучето на трети лица БЕЗ моето изрично ЗНАНИЕ и СЪГЛАСИЕ ! Готова съм да направя и нотариален договор ако се наложи . За повече информация , моля на лични след което ще Ви дам и телефонен номер ! ЖЕЛАТЕЛНО е новите собственици да живеят в близост до Стара Загора + 100 км ! Може и от по - далече да са хората , но ще трябва да са готови да поддържаме контакт и да се съобразят с изискванията от текста по - горе .



    Колежке, всичко хубаво, но ние тук не въртим бизнес с домашни любимци и излишните такива аз лично не ги разпродавам ами само ефтаназирам.
    alfa romeo sprint 1984

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •