Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Реставрация на Lancia Delta HF turbo 1.6 140 к.с

  1. #1

    Default Реставрация на Lancia Delta HF turbo 1.6 140 к.с

    Привет на всички колеги. От скоро съм собственик на автомобила cheers .Предстои ми стягане на колата. Мисля да и махна раздувките и да я върна в оригиналният и вид , боядисване на купето и цялостно обслужване на автомобила . Ще се радвам , ако споделяте вашите мнения и препоръки. Имам и доста части към колата и две купета за нещата които не са ми нужни ще отворя отделна тема в ПРОДАВА се. Ще актуализирам темата периодични за заинтересованите. Ето и малко снимки . Поздрави!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   18516067_120332000803505454_1371036674_n.jpg   18554772_120332000816420655_769257632_n.jpg  

  2. #2
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Здрасти колега! Първо честито за колата! Второ ти пожелавам успех с борбата с циганския "тунинг".

    Известно време следях Ланча форума, но съм пропуснал ако се е обсъждала тая конкретна кола. Та питането ми е на каква цена я взе и дали евентуално има още такива някъде по страната?
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  3. #3
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default

    Честито и от мен! Преди имах Ланчия и винаги с носталгия се сещам за тях. Страхотни коли са. Да дам мнение за цвета, според мен на този модел най-му подхожда цвят червен (rosso). Успех с възстановяването.
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 16 V

  4. #4

    Default

    Благодаря! Ами изкачат от време на време подобни автомобили. миналия месец се продадоха две , в това число и моята и една която следих за 8000лв. Моята купих за 5К. Относно цвета , наистина ми харесва в черно и червено .Един от двата , но тук ще целя оригинален вид.

  5. #5
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    А според мен ще е хубаво да си запазиш този фабричен цвят за тази кола. Особено ако си седи и табелката с кода и името на цвета (това ми прилича на Grigio scuro).

    А иначе чел съм в Ланча форума, но тогава още не представляха интерес за мен тия коли - някъде 2015 е имало една от Силистра 1.6 ХФ за под 3к...
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Здрасти колега! Първо честито за колата! Второ ти пожелавам успех с борбата с циганския "тунинг".

    Известно време следях Ланча форума, но съм пропуснал ако се е обсъждала тая конкретна кола. Та питането ми е на каква цена я взе и дали евентуално има още такива някъде по страната?
    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    А според мен ще е хубаво да си запазиш този фабричен цвят за тази кола. Особено ако си седи и табелката с кода и името на цвета (това ми прилича на Grigio scuro).

    А иначе чел съм в Ланча форума, но тогава още не представляха интерес за мен тия коли - някъде 2015 е имало една от Силистра 1.6 ХФ за под 3к...
    Червения цвят много ми харесва , леко се колебая , но ще видим има време. Добра оферта е било.

  7. #7

    Default Ъпдейт на темата

    Ще качвам линк когато има периодично ъпдейтване . http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...p?f=34&t=38084 Поздрави!

  8. #8
    Запален алфист Jimy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    153

    Default

    А защо ще махаш раздувките, за антени, акули и крила съм съгласен, но калниците са готини. Според мен, разбира се!

  9. #9
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Абе правоъгълните фарове с раздувки не ги възприемам нещо..
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Абе правоъгълните фарове с раздувки не ги възприемам нещо..
    Имам целия комплект калници и врати без раздувки. Ще си ги оставя и тях и някои ден , ако реша да се разделям с нея ще я продавам така с комплекта без раздувките и с тях. Ни мисля да ги махна , вярно е по красива с тях , но искам да бъде в оригиналния си вид.

  11. #11
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Правилно колега, раздувките са си за Интегралето... чарът поне според мен на тези коли (класическите Ланчии и Алфи) е да са си във фабричния вид.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  12. #12
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    На времето имах такава карбуратор...моята беше бяла...също много и тича, относно цвета.....след това имах две призми.....намират се още части в гаража, та ако ти трябва нещо обаждай се, ще помагам...огледала, стъкла, воден радиатор, дистрибутурна капачка, делко,кормилен прът, комп.....и за другите в момента не се сещам...трябва да се поразровя в гаража....
    И аз от бая години търся, ама не ми е попадал добър екземпляр, за да се захвана....
    Един съвет...преди да се захванеш с каквото и да е по колата, се пребори с ръждата....тя е най големият проблем на тая кола....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    На времето имах такава карбуратор...моята беше бяла...също много и тича, относно цвета.....след това имах две призми.....намират се още части в гаража, та ако ти трябва нещо обаждай се, ще помагам...огледала, стъкла, воден радиатор, дистрибутурна капачка, делко,кормилен прът, комп.....и за другите в момента не се сещам...трябва да се поразровя в гаража....
    И аз от бая години търся, ама не ми е попадал добър екземпляр, за да се захвана....
    Един съвет...преди да се захванеш с каквото и да е по колата, се пребори с ръждата....тя е най големият проблем на тая кола....
    Здравей , мерси за съвета. Колата няма почти никаква ръжда . Именно за това я купих . Можеш ли да погледнеш за радиатора и дистрибуторната и делкото. Търся волан и турбо също. Ако може да ми пуснеш един номер за връзка

  14. #14
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by asoto86 View Post
    Здравей , мерси за съвета. Колата няма почти никаква ръжда . Именно за това я купих . Можеш ли да погледнеш за радиатора и дистрибуторната и делкото. Търся волан и турбо също. Ако може да ми пуснеш един номер за връзка
    Привет.....имам радиатор от призма 1,6....не знам дали е същият..здрав..поинтересувай се......дистрибутора и капачка пак от съшият мотор.....
    тел.0877166703 Боби
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #15
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Дай да видим докъде си я докарал....пасна ли радиатора....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •