Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Реставрация на Lancia Delta HF turbo 1.6 140 к.с

  1. #16

    Default 1

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Дай да видим докъде си я докарал....пасна ли радиатора....
    Радиатора го монтирах вчера . Супер е , мерси за подаръка Боби. Ще ти се отблагодаря подобаващо. Ще кача снимки скоро.

  2. #17
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by asoto86 View Post
    Радиатора го монтирах вчера . Супер е , мерси за подаръка Боби. Ще ти се отблагодаря подобаващо. Ще кача снимки скоро.
    Обаждай се, ако трябва да помагаме с още нещо......специално тоя модел ми е слабост.....имах и две призми след това, ама не е като хф......
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Обаждай се, ако трябва да помагаме с още нещо......специално тоя модел ми е слабост.....имах и две призми след това, ама не е като хф......
    Боби , трябват ми ключове за запалването. Халогени два броя , две джанти Cromodora ти телефонна шайба. Гърнета , дръжки , волан , предни и задни калници , капачки за джантите с логото на ланчия.

    ---------- Post added at 16:16 ---------- Previous post was at 16:11 ----------

    И торба за инструментите също ако ти се намира
    Last edited by asoto86; 15-11-2017 at 18:21.

  4. #19
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by asoto86 View Post
    Боби , трябват ми ключове за запалването. Халогени два броя , две джанти Cromodora ти телефонна шайба. Гърнета , дръжки , волан , предни и задни калници , капачки за джантите с логото на ланчия.

    ---------- Post added at 16:16 ---------- Previous post was at 16:11 ----------

    И торба за инструментите също ако ти се намира
    За ключовете ще проверя, ако не са в мазето, чак след нова година ще имаш отговор, защото повече от нещата са на вилата в гаража....и чак след нова година ще ходя там...сигурен съм, че самият патрон за запалването го имам все с кормилният прът, ще ти го дам все с ключовете, ако ги открия, за да не се занимаваш с ключари, дръжки външни имам, ама са счупени до една......те се чупят единствено пластмасата под никеловата лайстна...е там са чупени....но се правят....а и никела над пластмасата май ми липсва...халогени нямам...размазах я челно едно време...пасват и други от кинкалериите, освен ако не искаш оргинални, гърнета не търси, слагай резонатори и тръби, ако искаш да ти е по тиха, намери добър майстор на ауспухси по вашият край и той ще ти реши проблема.....здраво няма да намериш...
    И другите неща ги нямам.....когато намеря малко време ще се заровя в мазето, но има и на вилата и ще ти напиша какво имам....макар, че са мешани с някой от призма и не се различават, та може и да те подведа...в ланча форума май ти бях дал по спомен някой части който имам....всичко е оригинално, но втора ръка при мен....от радиатора надявам се обеди.....
    Благодаря ти за уискито....утре ще намина да го взема....идиалнно ми идва за събота и неделя....))
    Поздрави и снимки чакам.......
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #20

    Default 1

    Някой запознат ли е дали е възможно присаждане на 4х4 от Алфа 33 в Делтата?

  6. #21
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Каква е целта?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  7. #22
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Директно присаждане е със сигурност невъзможно. Най-малкото Делта е с напречен двигател, а 33 с надлъжен. Задният мост от 33 евентуално може да свърши работа, но със сигурност ще са необходими скорости и раздатка за Делта + кардан.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Каква е целта?
    Целта е 4x4 на делта 1.6 ГТ с двигател от 2.0 турбо. 99% от частите ги имам като изключим 4x4. Dedrata , temprata и Alfa q4 става ли. Нямат намиране ..... за това питам дали някои знае нещо за 33 , но ме съмнява да се получи. Има вероятност да се разбера с колега от Пловдив за 4х4 от Призма , ако се разберем , някой може ли да ми обясни на какво да обърнем внимание ? По специални тънкости , канал ще трябва ли да режа , пода на задната гума трябва да се махне до колко знам . Помагайте .

  9. #24
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    С части от 33 ще направиш тюрлюгювеч, който ще свърши в пункта за вторични.

    Ако си намериш предаване от Ланча има шанс да има стойност проекта.
    И все пак, Делта ХФ не е съвсем евтин автомобил и има смисъл да се възстанови като оригинал.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  10. #25
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    С части от 33 ще направиш тюрлюгювеч, който ще свърши в пункта за вторични.

    Ако си намериш предаване от Ланча има шанс да има стойност проекта.
    И все пак, Делта ХФ не е съвсем евтин автомобил и има смисъл да се възстанови като оригинал.
    Колегата говори за още една кола паралелно с ХФ-то. Просто не се е уточнил, но аз го следя и в Ланча форума и за това знам.

    Иначе моето мнение е твърдо против всякакви такива тюрлюгювечи В крайна сметка колега, ако ти се занимава си го възстанови това ГТ в състояние близо до заводското и пак ще му вземеш някакви пари, макар и в БГ малко по-трудно отколкото навън, но това е мое мнение все пак..
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Колегата говори за още една кола паралелно с ХФ-то. Просто не се е уточнил, но аз го следя и в Ланча форума и за това знам.

    Иначе моето мнение е твърдо против всякакви такива тюрлюгювечи В крайна сметка колега, ако ти се занимава си го възстанови това ГТ в състояние близо до заводското и пак ще му вземеш някакви пари, макар и в БГ малко по-трудно отколкото навън, но това е мое мнение все пак..
    Точно така. Боби , ланча форума е умрял тотално. Хората знаят , гледат , но никой не помага. Има хора в форума които ми четят темата и знам , че това са го правили, но ....
    Ако нещата са подбрани правилно , манджата не е тюрлю .... Нещата стават и то доста добре , но някой трябва да помогне . Иначе не ми пречи да я възстановя и в оригинал , но вече имам една такава. Искам друго

  12. #27
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    То като цяло Ланча е умряла тотално в БГ. Нито по фестове ги има, нито по трак дей, но както се вижда и във форума е зле.

    Иначе е ясно, че всичко може да се направи и да стане културно - и къде къде по-сложни конверсии от това са правени. Моето скромно мнение е, че за парите, които ще хвърлиш в евентуална конверсия ще можеш да си вземеш нещо заводско от уникална модификация, което примерно да си реставрираш. Но все пак решението си е твое, със сигурност такова нещо, каквото искаш да направиш звучи много интересно, но то винаги си остава правеняк и няма същата харизма като заводската кола, поне за мен..
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  13. #28
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Ако има някое загинало купе от 1.3 или 1.5 и части, занимавката би била забавна.
    Да се разваля заводско ХФ Турбо за мен е безмислено защото могат да му се вземат някакви добри пари в чужбина вместо да се убива с 33кови чарколяци.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    софия
    Posts
    83

    Default

    Не четеш Митак. Делтата дето ще се разваля не е ХФ, а ГТ
    fulvia s2 coupe, delta HFturbo, T25 d4d
    ex - 145 jr, Y 1.2, r 620 sdi, dedra 1.8, 126 p

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by fifo View Post
    Не четеш Митак. Делтата дето ще се разваля не е ХФ, а ГТ
    Да , тя като цяло е на части разглобена .За тази става дума.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 19074498_10209243387432690_1172265801_o.jpg  

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •