Results 1 to 7 of 7

Thread: Проблем с километража !

  1. #1
    започва да се пристрастява vankata143's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Exclamation Проблем с километража !

    Здравейте колеги ! Вчера си взех алфа 147 1.6 тс 2001г. Имам 2 проблема : първият е с километража. Там където би трябало да показва на колко хил. километра е има просто черти. Цъках по всички възможни бутони и нищо не се променя . И вторият проблем е с пасажерския преден прозорец. На няколко пъти се сваля сам (когато е запалена) и после не иска да се вдигне. След 20 30 опита започва да се вдига и то на пресекулки . Левия нямам проблем но и той се вдига така а се сваля плавно . Ако някой има подобни проблеми и знае решение да помогне ! Предварително благодаря https://ibb.co/ehsAkv ето и снимка на километража.
    Last edited by vankata143; 09-06-2017 at 02:48.

  2. #2

    Default

    Джамбаза, от който си купил колата е разказал играта на километража, докато е връщал километрите, явно е бил некадърен. Това се случва от време на време, оправията е с нов километраж.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  3. #3
    започва да се пристрастява vankata143's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    А възможно ли е да е някаква грешка, защото не беше палена отдавна и акумулатора беше паднал и в последствие установихме че е за смяна и ми сложиха друг.

  4. #4

    Default

    Съмнявам се да е от акумулатора. Показанието на изминатите километри се пази на две места едновременно и независимо - в километража и в ЕКУ-то. Изминатите километри се пазят в EEPROM памет, която е енергонезависима, което означава, че може колата да стои и една година без акумулатор, без да загуби данните. Джамбаза ти ръчка само показанието в километража.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  5. #5

    Default

    +1

    Не му се е плащало достатъчно за "качествено" връщане на километража, а е заделил само 20-30 лева и резултатът е като за 20-30 лева ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #6

    Exclamation

    Здравейте,колеги.Имам следният проблем с моята току що закупена алфа147,1.6.Постоянно ми мигат цифрите на километража.Също така оригиналното сд иска код,който аз не зная .Ако има някой от Пловдив и регоина който може да ме насочи ще съм много благодарен!

  7. #7
    започва да се пристрастява vankata143's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    Честито и на мен ми се прееба всичко не се отваря багажника ел стъклата не работят и километража мига.

    ---------- Post added at 13:53 ---------- Previous post was at 13:35 ----------

    Ъпдейт . Махнах минусовата клема на акумулатора за 2 минути закачих я пак и се оправи

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •