Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 88

Thread: Домашни любимци - кучета.

  1. #1
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default Домашни любимци - кучета.

    Специално за Bella с връзки издействах тема за кучета и цял ден писах че много трудно се създава тема.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Специално за Bella с връзки издействах тема за кучета и цял ден писах че много трудно се създава тема.
    Браво, от тук може да се сдобиеш с бракувано куче.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Браво, от тук може да се сдобиеш с бракувано куче.
    Аз лично бих предпочел бракувана кучка.
    alfa romeo sprint 1984

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by boris037 View Post
    Аз лично бих предпочел бракувана кучка.
    И безплатно упътване за ползване. Права и задължения на потребител на подарено куче срещу символична сума. права май нямаше, само задължения
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Браво, от тук може да се сдобиеш с бракувано куче.
    Не ми трябва никакво куче.Толкова ли е трудно да се направи съответната тема.Кофти ли е да има малко подреденост за да се намира по-лесно това което те интересува.Как не се сетих че ако ми трябва куче трябва да търся в теми и форуми за котки.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #6
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Браво, от тук може да се сдобиеш с бракувано куче.
    Какво ще рече бракувано куче ?!?
    Кучето е ЗДРАВО , МЛАДО и няма никакви поведенчески или други проблеми . Имам си причина за да го подарявам по този начин . А изискването за кастрация е за да не се бълват безконтролно кученца и в момента в който спре да ражда кучето да бъде изритано от стопаните си .

    Българина е странно нещо : ако му поиска някой пари за нещо ... пазари се , бил търговец и мошеник .
    Ако му подари нещо .... било бракувано .
    Угодия няма .
    Който има интерес да притежава и се грижи за млада и здрава немска овчарка с 1 - 2 малки условия нека се свърже с мен . А защо във форума за Алфа Ромео ли ?!? ами колеги сме все пак , все нещо ни свързва .. та за това .
    Аман от недоразбрали и недоволни
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Какво ще рече бракувано куче ?!?
    Кучето е ЗДРАВО , МЛАДО и няма никакви поведенчески или други проблеми . Имам си причина за да го подарявам по този начин . А изискването за кастрация е за да не се бълват безконтролно кученца и в момента в който спре да ражда кучето да бъде изритано от стопаните си .

    Българина е странно нещо : ако му поиска някой пари за нещо ... пазари се , бил търговец и мошеник .
    Ако му подари нещо .... било бракувано .
    Угодия няма .
    Който има интерес да притежава и се грижи за млада и здрава немска овчарка с 1 - 2 малки условия нека се свърже с мен . А защо във форума за Алфа Ромео ли ?!? ами колеги сме все пак , все нещо ни свързва .. та за това .
    Аман от недоразбрали и недоволни
    От много време имам немски овчарки, но не бих се съгласил някой да ми поставя условия за гледане, по добре да си я купиш без условия, "имам си причина" звучи като проблем, няма снимка, вероятно не е чистокръвно или не отговаря на изискванията на породата, за да имаш условие за кастрация. Не искаш конкуренция на пазара
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Браво, от тук може да се сдобиеш с бракувано куче.
    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    От много време имам немски овчарки, но не бих се съгласил някой да ми поставя условия за гледане, по добре да си я купиш без условия, "имам си причина" звучи като проблем, няма снимка, вероятно не е чистокръвно или не отговаря на изискванията на породата, за да имаш условие за кастрация. Не искаш конкуренция на пазара
    Условията за гледане са следните : ако човека в даден момент няма възможност или желание да се грижи за нея да ми се обади и да ми я върне или заедно да намерим нови подходящи стопани за нея където ще се чувства добре и ще е желана . Това се прави с цел да не се озове на улицата или в приют .
    Условието за кастрация няма нищо общо с конкуренция на пазара ! Произведените в нашият развъдник кучета рядко остават в България . Искам да се кастрира , защото съм против нерегламентираното размножаване на кучета извън пределите и правилата на клубът . А тя не може да вземе участие в развъдната програма на моят или който и да било развъдник , защото има липса на 2бр . П4 зъби . Зъби които по никакъв начин нямат влияние върху здравословното състояние на кучето . Просто има стандарт който НЕ ДОПУСКА липса на 1 или повече зъба . Аз като човек който развъжда под егидата на определен клуб и федерация съм длъжна да се съобразявам с правилата наложени ми от тях . Поради тази причина се търси дом за кучето при хора които ще оценят , че някой им подарява здраво и красиво куче на което те да се радват и за което да се грижат . Повече обяснения нужни ли са или ще продължаваш да търсиш под вола теле ?!? Не знам от колко години ти имаш немски овчарки , но аз от 20 и до сега не съм се отнасяла безотговорно към това си хоби и кучетата си . Ако поне малко някой се размисли ще разбере , че това което изисквам и предлагам е повече от нормално .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  9. #9

    Default

    Все пак съм прав, кучето има генетичен проблем. Не е толкова трудно да се спомене. Немските овчарки, които съм имал са близки приятели на мен и семейството ми и се използват изключително за охрана. Кучето което предлагаш за подарък вероятно не е обучено и това може да се окаже сериозен проблем за този който го вземе.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Все пак съм прав, кучето има генетичен проблем. Не е толкова трудно да се спомене. Немските овчарки, които съм имал са близки приятели на мен и семейството ми и се използват изключително за охрана. Кучето което предлагаш за подарък вероятно не е обучено и това може да се окаже сериозен проблем за този който го вземе.
    Генетичен проблем който всъщност е по - скоро козметичен тъй като не пречи по никакъв начин на живота и здравето на кучето . Кучето не е куцо , нито сакато . Навярно много хора имат липса на един или повече зъби в устата си , но това не ги прави бракувани , нали ?!?

    Какво ще рече куче за охрана ?!?
    А ти наясно ли си , че за да е куче за охрана трябва да бъде обучено и обучението му изисква кучето да е поне на 1 година ?!?
    Нима искаш и да го обуча за да го подаря на някого ли ?!?

    Лично аз предпочитам кучето да живее в семейство с деца при хора които ще го приемат като член на семейството си и ще го обичат със или без 2 зъба .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Генетичен проблем който всъщност е по - скоро козметичен тъй като не пречи по никакъв начин на живота и здравето на кучето . Кучето не е куцо , нито сакато . Навярно много хора имат липса на един или повече зъби в устата си , но това не ги прави бракувани , нали ?!?

    Какво ще рече куче за охрана ?!?
    А ти наясно ли си , че за да е куче за охрана трябва да бъде обучено и обучението му изисква кучето да е поне на 1 година ?!?
    Нима искаш и да го обуча за да го подаря на някого ли ?!?

    Лично аз предпочитам кучето да живее в семейство с деца при хора които ще го приемат като член на семейството си и ще го обичат със или без 2 зъба .
    Не не е обучено, ей така тича покрай нас, като муха без глава, лае по всеки и плаши хората. Куче за охрана, значи куче, което се грижи за живота и безопасността на хората. Естествено, че е обучено за това и реагира на думи и жестове. Не се страхува от изстрели и т.н.
    Ти се правиш на голяма специалиста, но май не си съвсем наясно. Необучено куче е голям проблем, за хората, които ще живеят с него. Говоря за съвсем елементарно и стандартно обучение. Сигурно знаеш какво е
    Не знам как може да ти мине през главата да сравняваш кучета и хора. За щастие хората не ги оценяват по изложби и не трябва да отговарят на изисквания за порода.
    Липсващите зъби на кучето разбира се, че не са проблем при отглеждане, просто няма да е породисто. Няма да е немска овчарка, ще прилича на такава.
    Чак пък на една година, доста рано вече знае много от командите и не ходи до тоалетна където види, а си казва че иска да излезе.
    Last edited by lordliness; 12-06-2017 at 19:08.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #12
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не не е обучено, ей така тича покрай нас, като муха без глава, лае по всеки и плаши хората. Куче за охрана, значи куче, което се грижи за живота и безопасността на хората. Естествено, че е обучено за това и реагира на думи и жестове. Не се страхува от изстрели и т.н.
    Ти се правиш на голяма специалиста, но май не си съвсем наясно. Необучено куче е голям проблем, за хората, които ще живеят с него. Говоря за съвсем елементарно и стандартно обучение. Сигурно знаеш какво е
    Не знам как може да ти мине през главата да сравняваш кучета и хора. За щастие хората не ги оценяват по изложби и не трябва да отговарят на изисквания за порода.
    Липсващите зъби на кучето разбира се, че не са проблем при отглеждане, просто няма да е породисто. Няма да е немска овчарка, ще прилича на такава.
    Чак пък на една година, доста рано вече знае много от командите и не ходи до тоалетна където види, а си казва че иска да излезе.
    Отговарям за последно и спирам дискусия с теб , защото нямаш грам киноложка култура .
    Кучето не може да бъде непородисто заради липса на 2 зъба , то просто не се допуска до разплод и си остава един прекрасен домашен любимец и приятел !
    Кучето е отлично социализирано , то не се отглежда в гората , а сред хора .
    Има отлична водимост на повод , разбира се отлично с други кучета и хора . Няма излишна агресия навън и се вози без проблем в автомобил .
    Също така кучето има отлични хигиенни навици и върши физиологичните си нужди на определеното за това място .
    Това куче се отглежда между хора и други кучета , водена е на обучение и владее някакви елементарни неща като : ела тук , седни и най - важното според мен НЕ .
    Не си прави труда да ми отговаряш , защото толкова много злоба и жлъч рядко се среща в този форум ! Не разбрах какво толкова ти бърка в задника това , че искам да подаря кучето на добри хора ?!?
    Нормално е след като го подарявам да имам и някои условия !
    А ако не си наясно сериозните и отговорни развъдници имат условия и при продажбата на своите кутрета и ги продават със специално изготвен за целта договор .
    Както и да е, остани си със здраве ако изобщо ти е възможно с цялата тази злоба която таиш в себе си !
    Не се чувствай длъжен да вземеш това куче , а и никога не бих я дала на човек с подобни разсъждения .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  13. #13

    Default

    Жалко, че разсъждаваш така, когато правиш подарък го правиш от сърце и без условия, ако ти е толкова мило, не го подаряваш, просто е. А това да си плати мизерните суми за ваксините е върха, чак пък толкова да не се прецакаш нещо.
    Хем се опитваш да се отървеш от животното, хем да си вземеш вложените пари и от горе на това два листа А4 условия. Ама така е, стои там, разходи само и печалба не носи.
    Успех с подаряването.
    Такива са моите разбирания за подаръците и подаряването
    Last edited by lordliness; 13-06-2017 at 00:33.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #14
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не не е обучено, ей така тича покрай нас, като муха без глава, лае по всеки и плаши хората. Куче за охрана, значи куче, което се грижи за живота и безопасността на хората. Естествено, че е обучено за това и реагира на думи и жестове. Не се страхува от изстрели и т.н.
    Ти се правиш на голяма специалиста, но май не си съвсем наясно. Необучено куче е голям проблем, за хората, които ще живеят с него. Говоря за съвсем елементарно и стандартно обучение. Сигурно знаеш какво е
    Не знам как може да ти мине през главата да сравняваш кучета и хора. За щастие хората не ги оценяват по изложби и не трябва да отговарят на изисквания за порода.
    Липсващите зъби на кучето разбира се, че не са проблем при отглеждане, просто няма да е породисто. Няма да е немска овчарка, ще прилича на такава.
    Чак пък на една година, доста рано вече знае много от командите и не ходи до тоалетна където види, а си казва че иска да излезе.
    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Жалко, че разсъждаваш така, когато правиш подарък го правиш от сърце и без условия, ако ти е толкова мило, не го подаряваш, просто е. А това да си плати мизерните суми за ваксините е върха, чак пък толкова да не се прецакаш нещо.
    Хем се опитваш да се отървеш от животното, хем да си вземеш вложените пари и от горе на това два листа А4 условия. Ама така е, стои там, разходи само и печалба не носи.
    Успех с подаряването.
    Такива са моите разбирания за подаръците и подаряването
    Вложените пари в това куче са доста над сумата която ти можеш да си представиш . Тя е плод на връзка осъществена в чужбина за което съм пропътувала общо 5 000 км и съм живяла 8 дена на хотел , след което съм хранила това куче 1 година , обучавала съм го и съм се грижила за нея по начин по който за съжаление малцина хора се грижат дори за децата си . Тук не става въпрос за печалба , а за това да попадне в ръцете на добри и отговорни хора които ще я приемат като част от семейството си .
    Сумата която трябва да заплатят е в размер на има няма 150 лв като в тази сума се включва кастрацията която ще бъде извършена от моят ветеринар .
    Така , че не ми говори за пари , за вложения и подобни !
    Ако бях безотговорна можех да я заплождам и да ражда кученца без родословия които да продавам като топъл хляб на половин цена на такива като теб !
    Обаче е в разрез с моите разбирания и за това и търся нов дом в който ще е без значение , че има липса на 1 или 2 зъба и за да не попадне на хора като теб които на всяка цена ще искат да се размножи ще бъде кастрирана преди това .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  15. #15

    Default

    Аз не размножавам кучета не ми се връзва с положението. Така като чета, само граждани могат да кандидатстват за подаръка. Селяни не се вписват с кросчета и други глезотии, а и ще го вържат с тел на двора, ще го хранят само с хляб и цялото ще е в кърлежи, лоша работа.
    А пък то сигурно има братчета и сестричета и те са покрили разходите по хотела, по 600 лв, по 600 лв. Или сега повече.
    Last edited by lordliness; 13-06-2017 at 01:44.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •