Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 88

Thread: Домашни любимци - кучета.

  1. #16
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Виждам,че доста хора се включиха с желание да притежават разкошно расово куче за дребни пари ( 100 - тина лева които са инвестирани в кастрация ) и се чувствам длъжна да съобщя , че кучето си намери прекрасен дом .
    Ще живее в къща с огромен двор и вековни борове в него заедно с приятелче мъжка немска овчарка и ще е верен спътник по време на пътуванията на стопанина си . От днес е кастрирана и новите и стопани са много щастливи от този факт , проявиха 100% разбиране относно исканията ми и ако имат проблеми с нея и не могат или не желаят да се грижат за нея ще си ми я върнат .
    Така , че моля ... не се трупайте повече на опашка за това куче
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  2. #17
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Хубаво че си е намерило дом, но не мога да разбера защо трябваше да има опашка.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Хубаво че си е намерило дом, но не мога да разбера защо трябваше да има опашка.
    Е къ без опашка, бе? Това да не е нек'во габровско куче?
    Last edited by ecotronic; 28-06-2017 at 14:37.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Хубаво че си е намерило дом, но не мога да разбера защо трябваше да има опашка.
    Когато някой, който търгува с нашите по-малки братя животните ти предложи куче, което трябва да се осакати и ти трябва да платиш за това, ставаш съпричастен в осакатяването на животното, трябва веднага да се наредиш на опашка и да наддаваш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Когато някой, който търгува с нашите по-малки братя животните ти предложи куче, което трябва да се осакати и ти трябва да платиш за това, ставаш съпричастен в осакатяването на животното, трябва веднага да се наредиш на опашка и да наддаваш.
    Еми дай да го оставим да си ражда безконтролно и после да ги оставяме в кашончета до контейнерите , а ?!?
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  6. #21
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Куче за домашен любимец - 100лв.

    Куче за разплод 300лв.

    Куче за изложба 600лв.

    На бас, че ако ти бяха дали още пари, щеше да склониш да го дадеш некастрирано.

    Въпросът не е принципен, нито е в любовта към животните. Сещай се къде е.

    Единственото, което мразя повече от търговците на животни, са търговците на роби.

    Не ме разбирай погрешно колежке, еня ме е за кучката ти, това което няма да ми даде мира да спя тази вечер е сляпото котенце, което не прибрах днес.
    alfa romeo sprint 1984

  7. #22
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by boris037 View Post
    Куче за домашен любимец - 100лв.

    Куче за разплод 300лв.

    Куче за изложба 600лв.

    На бас, че ако ти бяха дали още пари, щеше да склониш да го дадеш некастрирано.

    Въпросът не е принципен, нито е в любовта към животните. Сещай се къде е.

    Единственото, което мразя повече от търговците на животни, са търговците на роби.

    Не ме разбирай погрешно колежке, еня ме е за кучката ти, това което няма да ми даде мира да спя тази вечер е сляпото котенце, което не прибрах днес.
    Колега , грешната ти е информацията за цените ! Съвсем различни са , но това не е твоя работа .
    Разбира се ти не можеш да знаеш , че куче от моят развъдник е дарено на Фондация " Очи на 4 лапи " и се обучава за куче водач за незрящ човек . Няма също така и как да знаеш , че мое куче е куче за наркотици в Калгъри ( Канада ) . Няма и от къде да знаеш , че моИ кучета работят в Америка с деца аутисти , деца с различни умствени дефицити и хора в нужда .
    Разбира се , няма от къде да знаеш , че развъждането на чистопородни кучета е на първо място ОГРОМНА отговорност да съхраниш качествата на породата спрямо зададеният стандарт и да запазиш здравето на кучетата като за целта е нужно постоянно да се информираш кои кръвни линии са обременени , кои комбинации са лоши такива и т.н.
    Разбира няма как да знаеш , че развъждането на чистопородни кучета е изключително скъпо хоби !
    Няма как да знаеш и за 10-те кученца които умряха след раждането си , защото тяхната майка ( мое куче ) беше отровена от завистлив човек като теб който прави сметка без кръчмар . Няма как да знаеш , че 40 дена се борихме за живота на майката и неродените и кученца и това ми коства всеки ден по 2-3 часа при ветеринар на системи и доста над 1 500 лв лечение ... последвало от тежко раждане , мъртви кученца и депресирана майка която си търси децата и отказва дни наред да се храни .
    Разбира се ти няма как да знаеш , че един развъдчик ( в частност АЗ ) не съм ходила от 10 години на почивка , защото не мога да доверя грижите за кучетата на кой да е .
    Няма как да знаеш , че без значение какво е времето навън аз съм с тях с часове наред по разходки , обучения , изложби и т.н.
    Няма как да знаеш , че за да се поддържа едно такова хоби човек се лишава от доста неща които за теб и останалите хора са нормални .
    Не можеш да знаеш абсолютно нищо за мен и моите принципи !
    Разбира се , ти няма как да знаеш , че у дома отглеждам всяко свое куче до като си отиде от естествена смърт ! Т.е. кучетата които не са в развъдна възраст се кастрират за да се предотврати опасността от туморни образования и се отглежда заедно с всички останали до като му е писано . Няма как да знаеш , че кучетата ми доживяват до 12-3 годишна възраст ... може би защото се грижа зле за тях ,а ?!?
    А ти самият нямаш отговор как би имало расови кучета от различни породи ако нямаше хора които да ги развъждат .
    Няма как да знаеш , че овчарят има куче което му помага с пашата на овцете , защото някой е успях да съхрани работните качества на кученцето което е в помощ на овчарят .
    Няма как да знаеш и , че в момента отново мое куче живее с малко незрящо дете и всеки ден прави денят му щастлив .
    Как да ги знаеш тези неща !
    И не говори за моите лични принципи , защото не ме познаваш .
    Уж сте големи хора , а се държите като абсолютни идиоти . Не се извинявам за израза .
    А за конкретното куче имах не една оферта да бъде откупено за не малко пари без да е кастрирано .
    Можела съм да го направя ако имах други разбирания за нещата , но тъй като не смятам за редно сега кучето е подарено и ще си живее в чудесен дом и нормални хора които са наясно с каква цел се сдобиват с нея .
    И не ми говори за това колко много мразиш търговците на животни , защото когато ти подминаваш сляпото котенце поради една или друга причина , аз се грижа за това да няма сред бездомните кучета такива които са от моят развъдник . До като ти си купуваш маркови парцалки и т.н. аз харча стотици на месец за храна и медицински услуги за здравето на кучетата ми и няма как да го подаря на теб или на когото и да било друг , защото я ми кажи когато ходиш на работа получаваш ли заплата ?!?
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  8. #23

    Default

    Пропусна да споменеш само така нареченото хоби какви доходи носи. Първо почна с хоби и завърши със заплата. Естествено е като не успееш да продадеш животно или има леки отклонения и се чудиш какво да правиш с него е най-добре да го дариш за благотворителност, това разбира се е похвално. Чувал съм че кучета, които търсят наркотици ги пристрастяват, за да са по-ефективни.
    Как селектираш прекупвачите на животни, защото до колкото знам не работиш с такива?
    В крайна сметка всички са чували максимата - каквото и да ти говорят винаги става въпрос за пари.
    Щях да пропусна, последната ми немска овчарка умря на 14 години. От естествена смърт. Сигурно и аз се грижа добре.
    Last edited by lordliness; 29-06-2017 at 07:31.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #24
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Дефакто да обобщя темата досега:
    - интереса клати феса?

    Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  10. #25
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Колега , грешната ти е информацията за цените ! Съвсем различни са , но това не е твоя работа .
    Разбира се ти не можеш да знаеш , че куче от моят развъдник е дарено на Фондация " Очи на 4 лапи " и се обучава за куче водач за незрящ човек . Няма също така и как да знаеш , че мое куче е куче за наркотици в Калгъри ( Канада ) . Няма и от къде да знаеш , че моИ кучета работят в Америка с деца аутисти , деца с различни умствени дефицити и хора в нужда .
    Разбира се , няма от къде да знаеш , че развъждането на чистопородни кучета е на първо място ОГРОМНА отговорност да съхраниш качествата на породата спрямо зададеният стандарт и да запазиш здравето на кучетата като за целта е нужно постоянно да се информираш кои кръвни линии са обременени , кои комбинации са лоши такива и т.н.
    Разбира няма как да знаеш , че развъждането на чистопородни кучета е изключително скъпо хоби !
    Няма как да знаеш и за 10-те кученца които умряха след раждането си , защото тяхната майка ( мое куче ) беше отровена от завистлив човек като теб който прави сметка без кръчмар . Няма как да знаеш , че 40 дена се борихме за живота на майката и неродените и кученца и това ми коства всеки ден по 2-3 часа при ветеринар на системи и доста над 1 500 лв лечение ... последвало от тежко раждане , мъртви кученца и депресирана майка която си търси децата и отказва дни наред да се храни .
    Разбира се ти няма как да знаеш , че един развъдчик ( в частност АЗ ) не съм ходила от 10 години на почивка , защото не мога да доверя грижите за кучетата на кой да е .
    Няма как да знаеш , че без значение какво е времето навън аз съм с тях с часове наред по разходки , обучения , изложби и т.н.
    Няма как да знаеш , че за да се поддържа едно такова хоби човек се лишава от доста неща които за теб и останалите хора са нормални .
    Не можеш да знаеш абсолютно нищо за мен и моите принципи !
    Разбира се , ти няма как да знаеш , че у дома отглеждам всяко свое куче до като си отиде от естествена смърт ! Т.е. кучетата които не са в развъдна възраст се кастрират за да се предотврати опасността от туморни образования и се отглежда заедно с всички останали до като му е писано . Няма как да знаеш , че кучетата ми доживяват до 12-3 годишна възраст ... може би защото се грижа зле за тях ,а ?!?
    А ти самият нямаш отговор как би имало расови кучета от различни породи ако нямаше хора които да ги развъждат .
    Няма как да знаеш , че овчарят има куче което му помага с пашата на овцете , защото някой е успях да съхрани работните качества на кученцето което е в помощ на овчарят .
    Няма как да знаеш и , че в момента отново мое куче живее с малко незрящо дете и всеки ден прави денят му щастлив .
    Как да ги знаеш тези неща !
    И не говори за моите лични принципи , защото не ме познаваш .
    Уж сте големи хора , а се държите като абсолютни идиоти . Не се извинявам за израза .
    А за конкретното куче имах не една оферта да бъде откупено за не малко пари без да е кастрирано .
    Можела съм да го направя ако имах други разбирания за нещата , но тъй като не смятам за редно сега кучето е подарено и ще си живее в чудесен дом и нормални хора които са наясно с каква цел се сдобиват с нея .
    И не ми говори за това колко много мразиш търговците на животни , защото когато ти подминаваш сляпото котенце поради една или друга причина , аз се грижа за това да няма сред бездомните кучета такива които са от моят развъдник . До като ти си купуваш маркови парцалки и т.н. аз харча стотици на месец за храна и медицински услуги за здравето на кучетата ми и няма как да го подаря на теб или на когото и да било друг , защото я ми кажи когато ходиш на работа получаваш ли заплата ?!?

    Колежке, не ме разбирайте погрешно, аз не Ви завиждам, аз просто не Ви харесвам.
    Адмирирам всички Ваши постижения в благотворителна и всяка друга насока, но ще Ви помоля да сложите ръка на сърце и да кажете дали почти всеки един уличен помияр няма да може да върши същата работа като Вашите породисти животни.
    Друго, за което сте се подвела по мой адрес, е че никога не съм и дано не ми се налага да посягам на домашен любимец, за мен кучетата са като децата или с други думи "Tabula rasa". Просто стопаните, имащи изключително развито естетическо светоусещане, за които нищо по-малко от марковото и съвършеното животно, не е достатъчно, не са ми по вкуса.
    И не на последно място говорите за кръвни линии, генетична обремененост и в тази връзка да питам ако генетичната обремененост е в рецесивните гени и последните 4-5 или 6 поколения не се е проявила и изведнъж Ви се родят "уродчета" с 2 зъба по-малко или с неправилно оформена лапа-какво правим, това животно няма ли потенциал да стане куче водач, или да намира наркотици, или да помага на слепите?

    Мое лично мнение, е че имаме драстични разминавания във възгледите, докато за Вас безупречната ""опаковка" е на първо място, наред с марковите парцалките, аз се опитвам да разбера първо какво има под повърхността, може би защото съм прост даскал и не мога да си позволя да съдя за хора и животни по външния вид.

    На това се опитвам и да науча учениците, но да си призная, опитите ми да покажа, че суетата е нещо не особено хубаво, остават безуспешни.

    Пожелавам Ви успех с кучетата, и все така Ви ненавиждам, затова че на първо място поставяте външния вид, а заложения потенциал и качества остават като нещо второстепенно.

    П.С.

    Бия ви и двамата по отношение на дълъг живот на кучетата.
    alfa romeo sprint 1984

  11. #26

    Default

    А ма те марковите кучета живеят по малко, твоето е било в неподходяща опаковка и за това е изкарало повече
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #27
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Ето какви мисли споделят Колеги от форума относно темата тук :

    nickgaidarov
    Алфист-непукист

    Join Date: Oct 2011
    Posts: 1,839

    Default мнение
    Колежке, наистина съм впечатлен от това, което си написала и най-вече от това, което ежедневно правиш за кучетата - тези наистина верни другари на хората.
    Все пак ще си позволя да ти дам един съвет - не търси разбиране и съпричастност от хората в този форум. Те могат да те разберат точно толкова, колкото разбират и от коли - тоест никак. Самочувствието им обаче е огромно - като на всеки глупак и спорът с подобни неандарталци освен че е безсмислен, но и оставя в човек едно гадно усещане.
    Все неща, които като че ли човек е най-добре да си ги спести.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  13. #28

    Default

    Ето ни, ако не ни познавате, синема гугу
    https://youtu.be/_9hEleFCVXs
    Няма коли, не разбираме, обаче кучета, охоо, хот дог.
    Last edited by lordliness; 30-06-2017 at 06:59.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Ето какви мисли споделят Колеги от форума относно темата тук :

    nickgaidarov
    Алфист-непукист

    Join Date: Oct 2011
    Posts: 1,839

    Default мнение
    Колежке, наистина съм впечатлен от това, което си написала и най-вече от това, което ежедневно правиш за кучетата - тези наистина верни другари на хората.
    Все пак ще си позволя да ти дам един съвет - не търси разбиране и съпричастност от хората в този форум. Те могат да те разберат точно толкова, колкото разбират и от коли - тоест никак. Самочувствието им обаче е огромно - като на всеки глупак и спорът с подобни неандарталци освен че е безсмислен, но и оставя в човек едно гадно усещане.
    Все неща, които като че ли човек е най-добре да си ги спести.
    Щом този ти го е казал, значи е вярно!

    Можеш да поразгледаш негови мнения в техническите теми (ако намериш неизтрити такива) и да се опиташ да прецениш, колко много този индивид разбира от технически неща.

    И като е така, си задай въпроса, въз основата на какво точно прави и подобни квалификации на колегите, респективно изводите му, меродавни ли са, че да ги цитираш:

    "колкото разбират и от коли - тоест никак"

    Накратко - занимавай си се със животинчетата и не се занимавай да аргументираш твърдения с подобни "факти"
    Last edited by ecotronic; 30-06-2017 at 10:05.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Аз НЕ аргументирам нищо !
    Просто споделям какво мислят хората за вашето поведение ! Вие си правете изводи до колко нормално и мъжкарски се държите с една жена !
    Успех на всички които се чувстват велики в опитите си да смачкат някого с абсолютно нелепи аргументи ! Това за съжаление е положението при мъжкото съсловие и българите през последните години
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •