Здравейте, от няколко седмици съм дорд собственик на
красива италианка
Колата я взех евтино, защото имаше доста разбито окачване и други забележки, но за тия пари ме устройваше.

Смених предни носачи(4 ATEC), рециклирах рейката и сега няма тропане, но вози доста твърдо и направо подскачам като има повече неравности. Баща ми има '99 156 JTD 105 седан и вози доста по-меко. От какво може да е разликата? Моята е Progression, гледах че пружините отзад имат жълта точка, което не знам какво значи, но видя обява за такив пружини в която пишат, че са "спортни".
Има ли вариант да е от самите амортесьори - да са заминали, въпреки че няма омасляване?
С 16-ки съм с доста стати гуми(ДОТ2012), а седана е с 15-ки, може ли от гумите/цолажа да има такава разлика?
Старите гуми така или иначе ще ги сменя, но ако има вариант да е от 16-ките, може даже да сложа 15-ките и да пробвам с тях.


Смених и въздушния филтър - пипкава работа, но видях че маркуча от филтъра към турбото се е жулил в капачето за релетата до акумулатора и иам дупка.
Филтъра не беше сложен както трябва и беше доста мръсен. Изчистих тръбата с контактен спрей и напръсках и МАФ-а, че имаше боклуци по него, но сега от време на време нямам мощност, а като изключа буксата на МАФ-а имам, та май съм се престарал с чистенето на МАФ-а и съм го прецакал.
От кои маркли/модели/двигатели става МАФ-а или да търся само от същата?

Затапих и ЕРГ-то, защото входа към дросела беше толкова пълен със сажди че дупката беше 1/3 от реалния си размер. Сложих една алуминиева пластина от станата на дросела и една от срената на ЕРГ-то - един вид запуших и двата входа на гофрираната тръбичка. Четох че има опастност да се стопи пластината и за това се застраховах с 2 пластини. Сложих алуминиеви, а не "джулязо", защото според мен алуминия по лесно ще оплътни и няма да издиша.
Та има ли опастност въпреки 2-те пластини да стане беля?
Също, щом има толко лайна от ЕРГ-то, дали да не изчистя и МАП-а или да не пипам,че да не замине като МАФ-а


В Пазарджик съм, има ли наблизо които да може да направи един логи да види дали маф/мап и т.н. стойности са ок?
Имам кабел, но преинсталирах комп-а и сега нещо не мога да се оправя с драйверите че да го подкарам.