Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем с педала на газта / Алфа 156 2.4 136 коня

  1. #1

    Unhappy Проблем с педала на газта / Алфа 156 2.4 136 коня

    Имам проблем с педала на газта , сутрин когато я карах го нямаше проблема , паркирах си я , всичко точно , вечерта като рекох да изляза с нея , запалих я и подадох малко газ , гледам педала го натискам до половината почти и чак тогава започва да вдига обороти , педала е на потенциометър , забелязах и че на таблото когато подадох газ светна една лампичка най отгоре на оборотомера , прилича на дюза но не знам за какво е , какво можете да ми препоръчате , да видя къде се намира буксата за потенциометъра да я почистя , някой датчик ли е отказал , никаква идея , иначе след половин натиснат педал г/д започва да вдига обороти , ако можете ми препоръчайте какво да предприема .

  2. #2
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Тази ли е лампичката? Ако е тя това ти е чека, явно записва грешка. Закачи колата на диагностика и виж каква е.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Потенциометърът е двоен и когато единият от двата откаже, се получава това, което описваш. Твърде вероятно е проблемът да е в буксата му. Потърси я и я почисти. Някои даже я елиминират, като запояват кабелите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Тази ли е лампичката? Ако е тя това ти е чека, явно записва грешка. Закачи колата на диагностика и виж каква е.
    Точно това свети , благодаря утре ще я мина на диагностика , но ще гледам и тази букса да я потърся , ако някой има представа къде се намира , да пише

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Singee_ View Post
    Точно това свети , благодаря утре ще я мина на диагностика , но ще гледам и тази букса да я потърся , ако някой има представа къде се намира , да пише
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...4&postcount=17
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Singee_ View Post
    Точно това свети , благодаря утре ще я мина на диагностика , но ще гледам и тази букса да я потърся , ако някой има представа къде се намира , да пише
    В случая просто си спести парите за диагностиката.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #7

    Default

    От коя страна се намира това , от пасажера или шофиорската , да не се занимавам с излишно разглабяне , вижда ми се от пасажерската , но все пак напиши да съм сигурен

  8. #8

    Smile

    Колега , оправих проблема , под жабката е , и само му трябваше наместване , изкарах го 2 пъти , вкарах го пак хубаво и запалих всичко си е наред , вчера понеже чистих дебитомера беше пълен с масло , и я изрепчих яко по един черен път , и явно като е друснала някъде се е изместила буксата , и взе че се оправи педала , днеска отидох си свърших работа , всичко окей , кога запалих да си ходя вкъщи и гледам пак същия проблем , за това ти благодаря много , спестил си ми разглабяне на цялата конзола , понеже потенциометъра е над педала и съм търсил букса като шашав , чека също спря да свети , още веднъж благодаря колеги !!!
    PPS : Диагностиката си я правя за без пари , имам приятел който има устройството
    Last edited by Singee_; 14-06-2017 at 16:46.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •