Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61

Thread: ЦД и Говорители

  1. #1
    започва да се пристрастява vankata143's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Smile ЦД и Говорители

    Здравейте ! Отскоро съм горд собственик на 147ца и на вашия форум ! Въпросът ми е следният : Какви говорители трябва да сложа в алфичката за що-годе приличен звук. Не съм почитател на силната музика, искам нормален чист звук с нормален бас . Не смятам да сменям цд-то(с оригиналното съм) и ме интересува до каква мощност може да зхарани без да се налага да слагам други глупости, просто 4 нови говорителя. Колко големи ? Какви са тези 2 3 4 лентови и така. Благодаря предварително !

  2. #2
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Hertz ESK 165.5 -отпред
    DCX-165.3 отзад и си свиркаш
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #3
    започва да се пристрастява vankata143's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    Говоря за нещо бюджетно не по 100 кинта говорителя :д

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Отиваш в някой магазин за авто музика имат бюджетни говорители по 20-30 кинта парчето.Диаметъра не знам какъв е измери си го с линийка.Двулентовите са с вградени пищялки за високите.Трилентовите имат и за средните честоти.На предната бях с говорители Магнат/талянеца е бил некъв аудиофен/ на новата съм с оригинални ма не Босе и не ми прави впечатление.СД-то си ми е същото.Всъщност не е сд а с флашка и карта.Ако не си фен не си струват кинтите за маркови неща дет струват колкото колата.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5
    започва да се пристрастява vankata143's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    И понеже грам не разбирам кое ми препоръчваш 2 или 3 лентови ?

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами не знам в 147 как е, в 156 на предните врати има пищялки/ вградени в пластмасата на дръжките/ и нормални говирители, на задните врати има само говорители.Та отпред мисля да взема обикновени/еднолентови/ а отзад да сложа двулентови с вградени пищялки за високите.Предполагам и 147 е така.Та така бюджетно смятам да се размина с 100 - 120 кинта за четирите врати.Пък и аз не разбирам повече от тебе а и не съм сигурен че от бюджетни трилентови има смисъл, пък и те май са предимно елипси.Мисля че ако не си придирчив гореспоменатата схема ще те задоволи.Ма има и специалисти по аудиото във форума нека и те кажат.Потърси тука - http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=37 нещо по-така като съвет.

    п.п.Ти не гледай че съм дърт, аз съм дърт метъл, та ме интересува звук и бира да има ма без да се осираме.
    Last edited by dimitar_vd62; 19-06-2017 at 22:50.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7

    Default

    На моята си мислех, че има пищялки там, но като се загледах един ден- няма никой, празно. Обаче има пищялки на говорителите.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8

    Default

    Ако оригиналните говорители са здрави, смяната само на тях няма да направи чак такава разлика, колкото смяната на плеъра.

    Като цяло и плеъра и колонките са гадни, но плеъра води в тая класация.

    Взимаш си един pioneer дето свири флашки за 100 лева и два чифта говорители без пищялки и ще започне да свири много приятно.

    http://pioneer.bg/car-audio/usb-flas...rice&order=ASC

    http://pioneer.bg/car-audio/audio-go...rice&order=ASC

  9. #9
    започва да се пристрастява vankata143's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    Проблема е в колоните направо се е накъсала гумата около тях не струват половин стотинка �� ще сменя първо говорителутр и ако не съм доволен може да мисля и за сд

  10. #10

    Default

    мдаа и моите бяха така.
    Направо сложих елипси на кората. Звука отиде в друга галактика.
    Който се качи всеки мисли че имам суббуфер, толкова яко думкат

    Много по-добър вариант е отколкото във вратите, защото на кората можеш да сложиш по-голям размер и използваш много по-голям обем (на багажника, вместо на вратата).

  11. #11
    започва да се пристрастява vankata143's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    И отново да отбележа, че не съм маняк на тази тема просто като си бръмча насам натам да не ме дразни как пръщат тия боклуци ще ги сменя. Предложете някъв среден клас не държа да е марка .

  12. #12

    Default

    Отиваш в голям магазин за електроника, повечето са изложени, говориш с продавач - консултанта, той ти демонстрира и си избираш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13

    Default

    Виж горе дадох линк за добри колонки, лягат идеално във вратите на 156.

  14. #14
    започва да се пристрастява vankata143's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    4*50 = 200.. 200 кинта ако са бюджетно решение ? Говорим за нещо от сорта на 25 30 лева парчето

  15. #15

    Default

    никой не продава по един говорител.
    50 лева е чифта.
    миналия месец бяха в метро 34лв на промоция, може да погледнеш да не е останала някоя последна бройка.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •