Results 1 to 15 of 106

Thread: Без предупреждение за камери на пътя?!?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default Без предупреждение за камери на пътя?!?

    Пред вид, че дУпетатите решиха знакът Е24, който предупреждава за камери на пътя да бъде премахнат, имам питане към колегите юристи и по-запознати с материята - това не противоречи ли на конституцията, чл. 32, ал. 2 и на тълкувателното решение 1 от 26.02.2014 на ВАС и по-специално в частта "...Поставянето на технически средства, които автоматично да записват административни нарушения, трябва да се извършва по определена процедура и с оглед спазването на определени изисквания (арг. чл. 32, ал. 2 от Конституцията)..."?
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Може и липсата на предупреждения да са в разрез със закона, но аз смятам, че поставянето на предупреждения води само до прахосването на един ресурс и далеч няма желания ефект от камерите.

    Накратко - премахването на предупрежденията ще повиши дисциплината на шофьорите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Съгласен съм, че трябва да има превенция, но не съм съгласен че трябва да става по незаконен начин(ако е такъв случая). Понеже не съм компетентен по този въпрос, затова питам за мнението на другите. А иначе ще стане както преди - предупрежденитя с премигване от страна на насрещните коли, които напоселдък бяха изчезнали, ще се върнат отново...
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    И аз съм на мнение, че законът трябва да се спазва. Но така или иначе за този който го нарушава, той не представлява никакъв регламент, колкото и да е перфектен.

    Пример:

    Законът забранява свободното носене на оръжие. Ти спазваш закона и не носиш такова.
    Но се появява един бандит, който не спазва закона и те гръмва а ти не можеш да се защитиш, защото не притежаваш оръжие. Т.е - защото спазваш закона.

    В този случай на кого помага и на кого вреди законът?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Това вече влиза в друга тематика
    На мен идеята ми е да разбера законни ли са новите промени в ЗДвП, или е поредния фарс у нас.
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    Това вече влиза в друга тематика
    На мен идеята ми е да разбера законни ли са новите промени в ЗДвП, или е поредния фарс у нас.
    Достатъчно е да наслагат табели на входовете на всички пътни артерии, които да гласят, че във въпросните участъци се ползват технически средства за видеонаблюдение и контрол на скоростта, без да се конкретизират точните участъци и всичко ще е законно.
    Подобно на зоните с видеонаблюдение в градовете.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    Пред вид, че дУпетатите решиха знакът Е24, който предупреждава за камери на пътя да бъде премахнат, имам питане към колегите юристи и по-запознати с материята - това не противоречи ли на конституцията, чл. 32, ал. 2 и на тълкувателното решение 1 от 26.02.2014 на ВАС и по-специално в частта "...Поставянето на технически средства, които автоматично да записват административни нарушения, трябва да се извършва по определена процедура и с оглед спазването на определени изисквания (арг. чл. 32, ал. 2 от Конституцията)..."?
    Че ко те бърка ,ако противоречи на Конституцията. Да снимат колкото си щат,ние сме с фотогенични автомобили,да му мислят тия с грозните коли.
    Тоя знак изобщо не ми стана ясно за чий го измислиха'..
    Last edited by 546; 26-06-2017 at 04:31.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •