Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 106

Thread: Без предупреждение за камери на пътя?!?

  1. #61
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Виждам,че споменавате мигачи и мога да ви кажа,че тук в Италия такова нещо като мигач няма! 99% с сигурност не зная,че съществува ръчката за мигачи.....
    Аз мисля,че ние сме по дисциплинирани на пътя,от много други националности
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  2. #62
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Тоест - не си против правилата, стига да са лично твоите, или да се отнасят за останалите, но не и за теб. След като много пъти си ходил навън, да те попитам - там позволяваш ли си да хвъркаш с 10, 20 км над ограничението?
    Предполагам и мигач не ползваш, понеже ти и без това си знаеш накъде отиваш.....
    Много ми е интересно - как точно каращ с 50, е по опасен от такъв, каращ със 120? Говорим за извънградси път, не за магистрала.
    Освен кола, съм карал и мотор доста време. Излишно е да ти споменавам колко живото спасяващ е мигача. Та лявата ми ръка винаги е на ръчката за мигача, подавам винаги и мигач за прибиране в лентата след изпреварване. Пак казвам не съм идиот на пътя, смея да кажа че съм толерантен и уважавам колегиалните шофьори. Правила трябва да има, но трябва да има такива и за служителите на реда. Който не ги спазва си носи последствията. Казвам, че не е нормално глобата да е четири цифрена сума при 700лв средна заплата. Относно каращия с 50 вярвам, че колегите ще ти обяснят, трябва да пътувам, а времето накъся
    Като заключение ще кажа, че уважавам принципа: Живей и остави другите да живеят!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  3. #63
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Къде прочете, че толерансът на скоростомерът е само в минус? Карайки с 99 при ограничение 90, в един момент може да се окаже че се движиш с реални 109 и... Не съм чувал, някъде другаде, освен тук, ограничението на скороста да има ориентировъчен характер.
    В някои държави е незаконно да продаваш кола на която скоростомера може да покаже по-ниска скорост от реалната при някакви обстоятелства, но е ОК да показва по-висока скорост от реалната. Пример за такива държавa e Великобритания, ама мисля, че това е ЕС регулация. За това автомобилните производители ги калибрират, така че да показват по-висока от реалната, за да се застраховат, че никога няма да показва по-ниска от реалната скорост. Освен това, с това с този толеранс се компенсира, че евентуално собственика може да смени размера на гумите и това да промени показанието, а и от гледна точка на common-sensе-а e по-добре да си мислиш, че караш по-бързо отколкото е действително за да охлаждат страстите на шофьорите. За това всички производители ги настройват с толеранс нагоре от реалната скорост. С един сърч в гугъл можеш да прочетеш много по темата, ако ме питаш къде съм го прочел https://www.google.bg/search?q=speed...han+real+speed

    По другата ти хипотеза - не си чул, защото не си искал да чуеш. В повечето държави не се налагат глоби за минимални превишения с 5-6 км/ч, дори да са установени. В щатите за първо превишение, дори и стойността му да е наказуема, полицят има право да ти даде само предупреждение по негова преценка и това е по закон. Просто хората са наясно, че света не е черно-бял и не става автоматично черен на 91 км/ч. Но, както казах, вие предпочитате да го виждате в черно-бяло
    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Много ми е интересно - как точно каращ с 50, е по опасен от такъв, каращ със 120? Говорим за извънградси път, не за магистрала.
    Извънградски път, ама първокласен ли, второкласен ли, освен това и магистралите са вид извънгрдаски пътища Шегата настрана, ама се надявам, че не се сериозен с тоя въпрос
    Last edited by Sm0k; 25-06-2017 at 18:53.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  4. #64
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Случка от преди минути...
    Прибирам се с мотора по ЕДНОПОСОЧНО пътче тясно и в един момент някакъв изкача срещу мен с кола!?!!
    В момента на разминаването (което стана едвам едвам защото аз не се дръпнах кои знае колко) ония взе че си свали прозореца и ме препсува че несъм му дал път!

    Такава ни е цялата работа...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #65
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Виждам,че споменавате мигачи и мога да ви кажа,че тук в Италия такова нещо като мигач няма! 99% с сигурност не зная,че съществува ръчката за мигачи.....
    Аз мисля,че ние сме по дисциплинирани на пътя,от много други националности
    Ти в коя част на Италия живееш?
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  6. #66
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    И единственото нарушение на ЗДвП, което е престъпление е карането пил. Останалите не са криминализирани и са административни нарушения, ако трябва да спазваме юридическата терминология
    Нe бъди толкова категоричен, че е единствено!
    Поне няколко са.
    Пример:

    Чл. 345. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 95 от 2016 г.) (1) Който си служи с табела с регистрационен номер, издадена за друго моторно превозно средство, или с табела, неиздадена от съответните органи, се наказва с лишаване от свобода до една година или с глоба от петстотин до хиляда лева.
    (2) Наказанието по ал. 1 се налага и на онзи, който управлява моторно превозно средство, което не е регистрирано по надлежния ред.


    С други думи, отиваш да си купиш някаква бангия от Дупница, с. Труд, или Горубляне, решаваш да направиш едно завойче без регистрация, само за пробата, и отиваш на съд.

    Как е?
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #67
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    С други думи, отиваш да си купиш някаква бангия от Дупница, с. Труд, или Горубляне, решаваш да направиш едно завойче без регистрация, само за пробата, и отиваш на съд. Как е?
    Няма да го коментирам аз, ще оставя тука пуританите да обявят всеки който е пробвал кола за купуване нов внос за убиец
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  8. #68
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    Пред вид, че дУпетатите решиха знакът Е24, който предупреждава за камери на пътя да бъде премахнат, имам питане към колегите юристи и по-запознати с материята - това не противоречи ли на конституцията, чл. 32, ал. 2 и на тълкувателното решение 1 от 26.02.2014 на ВАС и по-специално в частта "...Поставянето на технически средства, които автоматично да записват административни нарушения, трябва да се извършва по определена процедура и с оглед спазването на определени изисквания (арг. чл. 32, ал. 2 от Конституцията)..."?
    Че ко те бърка ,ако противоречи на Конституцията. Да снимат колкото си щат,ние сме с фотогенични автомобили,да му мислят тия с грозните коли.
    Тоя знак изобщо не ми стана ясно за чий го измислиха'..
    Last edited by 546; 26-06-2017 at 04:31.

  9. #69
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    В някои държави е незаконно да продаваш кола на която скоростомера може да покаже по-ниска скорост от реалната при някакви обстоятелства, но е ОК да показва по-висока скорост от реалната. Пример за такива държавa e Великобритания, ама мисля, че това е ЕС регулация. За това автомобилните производители ги калибрират, така че да показват по-висока от реалната, за да се застраховат, че никога няма да показва по-ниска от реалната скорост. Освен това, с това с този толеранс се компенсира, че евентуално собственика може да смени размера на гумите и това да промени показанието, а и от гледна точка на common-sensе-а e по-добре да си мислиш, че караш по-бързо отколкото е действително за да охлаждат страстите на шофьорите. За това всички производители ги настройват с толеранс нагоре от реалната скорост. С един сърч в гугъл можеш да прочетеш много по темата, ако ме питаш къде съм го прочел https://www.google.bg/search?q=speed...han+real+speed

    По другата ти хипотеза - не си чул, защото не си искал да чуеш. В повечето държави не се налагат глоби за минимални превишения с 5-6 км/ч, дори да са установени. В щатите за първо превишение, дори и стойността му да е наказуема, полицят има право да ти даде само предупреждение по негова преценка и това е по закон. Просто хората са наясно, че света не е черно-бял и не става автоматично черен на 91 км/ч. Но, както казах, вие предпочитате да го виждате в черно-бяло
    Извънградски път, ама първокласен ли, второкласен ли, освен това и магистралите са вид извънгрдаски пътища Шегата настрана, ама се надявам, че не се сериозен с тоя въпрос
    Е да, логиката за това километражът да показва по вече е желязна. Ако вникнеш в смисъла и, спорът става излишен. Вместо да четеш темите от линкът, вземи прочети някоя спецификация. Ако и на теб трябва да обяснявам че има разлика м/у средна и моментна/максимална скорост, нещата са толкова зле, че се губи всякакъв смисъл да водим дискусия.
    Много добре зная че животът е шарен. Това съм го обявявал многократно. Само че, при правилата нещата са черно бели. Или ги спазваш, или не. Без нюанси.
    За 5-6 км и тук не те санкционират, защото са взети предвид и толерансите в измервателните уреди и това че хората не са роботи. Проблемът не е там, проблемът е в съзнателното нарушаване на правилата, или по скоро - в умишленото им неспазване.
    Получва се следното - караш с превишена скорост, защото си сигурен че не я превишаваш, обаче в същото време обявяваш държавата за полицейска, щото не те предупреждава че в тоя момент ще те проверява дали не караш с превишена скорост. Това при полужение че те е предупредила че ще те проверява регулярно.
    Ако се опитваш да ме убедиш, че карайки със 100, при ограничение 90, не намаляш като видиш табелката за радар - не се опитвай. Няма да стане.
    Можеш да си шарен колкото искаш, стига да е в рамките на правилата.
    Съвсем сериозен съм, Хайде да ми обясниш, как автомобил движещ се по извънградски път, без значение от това какъв клас, е по опасен от такъв караш със 120. Изключил съм магистралите в условието, въпреки че са извънградски. Скоростните пътища също са магистрали.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #70
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Е да, логиката за това километражът да показва по вече е желязна...Ако и на теб трябва да обяснявам че има разлика м/у средна и моментна/максимална скорост, нещата са толкова зле, ...
    Съвсем сериозен съм, Хайде да ми обясниш, как автомобил движещ се по извънградски път, без значение от това какъв клас, е по опасен от такъв караш със 120...
    Първо говорим за скоростомер. Километраж е друг уред. Второ в темата говорим за момента скорост - величината, която се измерва от скоростомера и на база на която се извършва контрола на скоростта от КАТ в БГ. За сега. Има държави в които контролират средна, тук за момента КАТ мерят само моментна. Вече ти защо смяташ, че има нужда да намесваш средна, максимална и каквито там други разновидности успееш да се сетиш, нямам логично обяснение

    Автомобил, който се движи с моментна скорост от 50 км/ч в трафик, в който всички останали автомобили се движат с моментна скорост от 90 км/ч със сигурност създава опасност, защото кара останалите коли да намаляват последователно, което създава домино ефект и всеки следващ има по-малко време за спиране, провокира голям брой последователни изпреварвания и пр. маневри, които носят риск, да не изпадаме сега в детайли и хипотетични неща. Дали това е по-опасно от кола, която се движи със 120 км/ч няма да разберем, докато в България не се прави истинско установяване на причините за инциденти и истинска статистика. Към момента причините се пишат формално, съответно и статистиката е бутафорна

    Горното ти го споделям, щото ми е интересно какво ново ще измислиш да си чешем езика, иначе не мисля, че има нужда нещо да ти обяснявам, щото разговора зацикли, и не съм сигурен, че и ти знаеш какво говориш - първо нямаше друга държава, в която ограниченията да с пожелателни, после каза и тука и там са взети под внимание толерансите, първо ме питаш от къде знам, че скоростомера не показвал по-малко от истинската скорост, после се обръщаш и викаш логиката е желязна и ме пращаш да чета спецификации Като цяло не мога вече да ти хвана точно тезата
    Last edited by Sm0k; 26-06-2017 at 11:56.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  11. #71
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Момчета, много се разгорещихте. Вярно, че е лято и жега, ама все пак...
    Аз също съм ЗА спазването на правилата и съм далеч от мисълта, че трябва да се нарушават "щото го мога". В същото време не мисля, че премахването на знака ще донесе някаква полза. По-скоро ще е "хранилка", защото има много неадекватни знаци. Например, малко преди Севлиево имаше свлачище на пътя. Заради ремонтните работи имаше поставен знак 30. Ремонта свърши преди година. Знакът седи.... Но идеята за темата ми е друга. Ако започнат да се приемат противоконституционни закони, за чий хЕй трябва да се спазват? Още повече, че се отнемат права на човека. КомунизЪма, когато хората нямаха никакви права, си отиде отдавна... уж.
    Американците си наложиха ограничения на свободата при полетите, заради атентата с кулите. Тук заради какво - че на дУпетатите им трябва да си сменят колите всяка година? И не може да си вози дебелия гъз на нещо различно от бмв? Или, че трябва да получават неоправдано високи заплати? Ами купете си по една шкода или Грейтуол и си намалете заплатите, а с останалите пари накупете камери. Така ще се стимулира и БГ производството. Свържете глобите директно с НАП и ако не се платят навреме да ходят на чси. Изобщо решения за превенция много...
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  12. #72
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    .......Автомобил, който се движи с моментна скорост от 50 км/ч в трафик, в който всички останали автомобили се движат с моментна скорост от 90 км/ч със сигурност създава опасност, защото кара останалите коли да намаляват последователно, което създава домино ефект и всеки следващ има по-малко време за спиране, провокира голям брой последователни изпреварвания и пр. маневри, които носят риск......
    Движението с прекалено ниска скорост (не се конкретизира, каква) също представлява нарушение на ЗДП.

    Чл. 22. (1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да се движи без основателна причина с
    твърде ниска скорост, когато по този начин пречи на движението на другите пътни превозни средства.

    (2) Водач на пътно превозно средство, което се движи с ниска скорост и поради това причинява
    създаването на колона от пътни превозни средства, трябва да ги пропусне при първа възможност.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #73
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    ...Но идеята за темата ми е друга. Ако започнат да се приемат противоконституционни закони, за чий хЕй трябва да се спазват?...
    Брат, колкото и да повтаряш, че е против конституцията, не е точно така:

    http://www.government.bg/cgi-bin/e-c....pl?n=4&p=0034

    КОНСТИТУЦИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
    В сила от 13.07.1991 г.
    Глава втора.ОСНОВНИ ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ

    Чл. 32. (2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Движението с прекалено ниска скорост (не се конкретизира, каква) също представлява нарушение на ЗДП...[/I]
    Абе по чиста случайност, тая част от закона още си я спомням, ама пробвай ти да го обясниш на колегите пуритани. Вероятно, ще се срещнеш задтруднения въобще да осъзнаят с каква логика е написано това в закона и ще ти кажат "тия дето са го писали са луди"
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  14. #74
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Брат, колкото и да повтаряш, че е против конституцията, не е точно така:

    http://www.government.bg/cgi-bin/e-c....pl?n=4&p=0034

    КОНСТИТУЦИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
    В сила от 13.07.1991 г.
    Глава втора.ОСНОВНИ ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ

    Чл. 32. (2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.
    ...
    Прав си, ама трябва да има процеудра, в която да е описано кое, как. Поне така се е изказал ВАС. И те затова навремето наслагаха този знак за камерите... Но ще изчакаме обнародването в ДВ, за да видим.
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  15. #75
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    Прав си, ама трябва да има процеудра, в която да е описано кое, как. Поне така се е изказал ВАС. И те затова навремето наслагаха този знак за камерите... Но ще изчакаме обнародването в ДВ, за да видим.
    Аз имам усещането, че дейността на ВАС има до известна степен за цел това да хвърля прах в очите на хората, като създава впечатлението, че съществува критицизъм между отделните институции.

    Неведнъж сме били свидетели на това, как дадено решение е било оспорено на по-висока инстанция и на по-късен етап, е било върнато в изходната си позиция.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •