Results 1 to 13 of 13

Thread: Алфа Ромео Спринт / Sprint

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    2

    Default Алфа Ромео Спринт / Sprint

    Здравейте колеги,
    търся Алфа Ромео Спринт така да се каже бюджетно, може и за реставрация! Като цяло състоянието не ме интересува стига да има поне малко ламарина за която да се хвана!
    Като казвам бюджетно имам предвид не от рода на тази която се продава в Мобиле за 6500лв.
    Дано да се намери някой който е готов да се раздели със своята!

    Поздрави

  2. #2
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Освен тази в мобиле, знам за два полуразглобени (единия е с изрядни документи) за около 5000 лева... в случай, че това е бюджетно

    Тия коли струват все повече и повече и по-бюджетно от черния в мобилето едва ли има.
    "Неудобството" е, че трябва парите да се дадат накуп.

    Според мен е по-добре да се вземе дори кредит и завършена кола, в която има пари, отколкото да купиш нещо бюджетно за 1500 лева, да го разглобиш, да вкараш още бързи бюджетни 1000 лева и да умре вовеки в гаража без шанс да излезе на пътя.

    Успех, наистина!
    Имам много части за тия коли и ще помагам ако си вземеш нещо.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  3. #3
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    И аз споделям мнението на колегата.

    Не мисля, че може да се намери такъв модел кола, в това състояние на такава цена. А повярвай ми, ако вземеш някоя поизгнила, започнеш да разглобяваш и правиш ... ситуацията ще стане УЖАС.

    Казвам го от опит - пребоядисване + кърпене 1000-1200 може и към 2000 да отиде, интериор .... няма да пиша цени, при мен излезе 400лв, за смяна само на плат на седалки, арматурното табло си го правих сам и си личи, че е правено в час по трудово. Окачване, скорости, мотор ако не си ги правиш сам, първо трябва да намериш подходящ човек, а хората които се хванат да работят по колата и ще обръщат внимание на детайлите са малко и в крайна сметка -


    Сега да не излезе така, че правим реклама на познат и се опитваме да му продадем колата. Колата не е в оригинален вид, могат да се намерят неща, които не са по вкуса на всеки, пребоядисана е, но ... за мен е страхотна.

    Ето и нагледно едно фото от мен, вече с цел реклама, защото все пак съм пристрастен.



    ОБАЧЕ!

    И двамата с Митко(Speeder) пропускаме един момент: а именно, че е много по-... емоционално, да речем, ако човек се хване сам да си прави колата.
    Първо, че няма да дава парите на куп, второ, че всичко ще си го направиш, както на теб ти харесва. Обаче излиза по-скъпо и вероятността проектът да види бял ден е по-малка.

    В крайна сметка всеки сам си решава, колкото за части мисля, че тук сме останали една шепа хора и ще си помагаме.
    Last edited by boris037; 26-06-2017 at 13:47.
    alfa romeo sprint 1984

  4. #4
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    Тук в бургас един приятел също реставрира спринт 1.5 с карборатори (той не пише във форума)стигна до боя и се отказа понеже се сдоби с ново интеграле и явно бюджета за спринта замина каза ,че ще го продава,ако има интерес може да го питам по подробно и някоя др. Снимка
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  5. #5
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Точно за бургаския Спринт говорех по-нагоре. Собственикът има и един без документи, за донор.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  6. #6
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Може ли малко повече информация за колите?
    alfa romeo sprint 1984

  7. #7
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Боре, погледни 23 мнение от тази тема : http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=31293&page=2

    Това е единия, другия вероятно да е жълтия на Миро от Бургас, който беше на обява в мобиле.бг преди време.
    В крайна сметка, и двата ги събра един сериозен фен на италианските автомобили, но, както каза колегата по-горе, Интегралето си иска специално внимание.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    2

    Default

    И двамата с Митко(Speeder) пропускаме един момент: а именно, че е много по-... емоционално, да речем, ако човек се хване сам да си прави колата.
    Първо, че няма да дава парите на куп, второ, че всичко ще си го направиш, както на теб ти харесва. Обаче излиза по-скъпо и вероятността проектът да види бял ден е по-малка.

    В крайна сметка всеки сам си решава, колкото за части мисля, че тук сме останали една шепа хора и ще си помагаме.[/QUOTE]
    Колега аз за този момент говоря Иначе едно време (когато бях на 10) баща ми купи такава и ми обеща че ми я бил купил на мен за 18ят рожден ден колата беше с проблеми но нищо особено, та оправи я закърпи я и после незнам какво му стана я остави да изгние на едно поле!!!
    В крайна сметка за 18ят рожден ден ми я докара но не бяха останали ламарини почнах да я разглобявам и беше отчайващо! Тогава се свързах с колегата "montana" или "певеца" както той ми се представи по телефона гледах ги двете детелини и много исках да купя ноо на 18 се сещате как е било с парите, после живота ме отнесе като през цялото време за този кола си мисля (която даже не съм карал)!
    После се получи някакво недоразбирателство относно колата м/у мен и баща ми - аз исках да я пазя защото имаше много читави неща по нея които трудно се намират ( спойлери, оригинални джанти, стъкла, салон, табло и тн) но той без да ми каже я е дал на "Надин"
    И така сега ми се иска да започнем с него проект както трябваше да стане преди години, той има автосервизЧе което доста ще помогне, после разчитам и на вас за акъл и евентуално части! НО първо трява да намерим кола не е задължително да е с изрядни документи ( и моята не беше)
    Така че ако ви се следи възраждането на една такава класика помагайте обещавам всичко да споделям и много снимки само кола да намерим!
    Поздрави

    ---------- Post added at 11:34 ---------- Previous post was at 11:32 ----------

    Някой ако може да ме свърже с колегата от Бургас ще съм много благодарен!

  9. #9
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Казва се Атанас Воденичаров, телефонът му съм ти го пратил на лични, ако пита от къде му го имаш, кажи от оня дето ти подари броните.

    Но мисля, че колите са продадени.
    alfa romeo sprint 1984

  10. #10
    Запален алфист la squadra azzurra's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    196

    Default

    Момчета, моя Спринт го продадох преди година, може би. Пак остана в Бургас, Митко се казва момчето. Беше го разкостил преди няколко месеца, ще мина да видя докъде е стигнал и какви са му намеренията..

    ---------- Post added at 13:37 ---------- Previous post was at 13:26 ----------

    Сега говорих с момчето...Моя Спринт е на ламарина, всичко е демонтирано. Има и още един за части, отделно е накупил 1.7 двигател и кутия от 33-ка. Склонен е на продажба, двата Спринта и целия чарколяк за 5 000 лв. Ако някой има интерес, пращам телефона на ЛС. Поздрави
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm, Alfa Romeo Arna 1.2, Alfa Romeo 156 2.4 JTD ex, Alfa Romeo GTV 2.0V6 ex,Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex, Alfa Romeo Sprint 1.5 ex, Alfa Romeo Arna 1.3 ex, Alfa Romeo 155 1.7TS ex, Alfa Romeo 156 1.8TS ex

  11. #11
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Благодаря за информацията!
    Last edited by boris037; 29-08-2017 at 15:06.
    alfa romeo sprint 1984

  12. #12
    Запален алфист la squadra azzurra's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    196

    Default

    Сега пак съм на вълна Алфа Ромео АРНА
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm, Alfa Romeo Arna 1.2, Alfa Romeo 156 2.4 JTD ex, Alfa Romeo GTV 2.0V6 ex,Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex, Alfa Romeo Sprint 1.5 ex, Alfa Romeo Arna 1.3 ex, Alfa Romeo 155 1.7TS ex, Alfa Romeo 156 1.8TS ex

  13. #13
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Да изтупаме малко прахта от темата.Търся разни чарколяци за Спринт предимно по интериора.

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •