Results 1 to 15 of 27

Thread: На ниски обороти няма тяга 1,9 JTD

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default На ниски обороти няма тяга 1,9 JTD

    Здравейте.
    От няколко дни, колата няма мощност, до около 2000 оборота. Не е като преди, само като натисна педала и да усещам тягата. Колата се чуди, все едно е помпа-дюза и преди да се уседи тягата, от ауспуха излиза облак черен дим. Какъв може да е проблема? Сложих супер нафта + добавка Бардал, но проблемът си остава.

  2. #2
    започва да се пристрастява Macko166's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Pernik City
    Posts
    64

    Default

    Спукан маркуч на турбото. Залагам на този от кулера към двигателя.

  3. #3
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    бая сцепен маркуч трябва да е някаде и/или егр
    JTDm 170+

  4. #4

    Default

    Колеги, няма да повярвате, каква се оказа причината. Фалшив въздушен филтър. Марката е "Ufi".

  5. #5

    Default

    На мен не ми се вярва. По-скоро сте сменили филтъра и при монтажа на новият сте наместили някой маркуч, който преди това не е бил сложен добре.

  6. #6
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Vanco View Post
    Колеги, няма да повярвате, каква се оказа причината. Фалшив въздушен филтър. Марката е "Ufi".
    какво значи фалшив ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  7. #7

    Default

    Некачествена филтърна хартия, значи "фалшив". Някакво гаражно производство е. Сложих на Филтрон и колата тръгна нормално. Лично аз си сменям филтъра и знам, че не е от никакъв разместен маркуч. То няма и какъв маркуч да се размести. Маха се пластмасовата тръба с резонатора, три болта се отвиват и филтъра се вади, за 5 мин. Pakumba, когато ми хрумна, че е от филтъра, който смених преди 10 дни, само открехнах капака на филтъра да дърпа въздух, директно от вън и подкарах колата. Така разбрах, че е от него проблема. Върнах го за рекламация и ми дадоха друга марка.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •