Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: На ниски обороти няма тяга 1,9 JTD

  1. #1

    Default На ниски обороти няма тяга 1,9 JTD

    Здравейте.
    От няколко дни, колата няма мощност, до около 2000 оборота. Не е като преди, само като натисна педала и да усещам тягата. Колата се чуди, все едно е помпа-дюза и преди да се уседи тягата, от ауспуха излиза облак черен дим. Какъв може да е проблема? Сложих супер нафта + добавка Бардал, но проблемът си остава.

  2. #2
    започва да се пристрастява Macko166's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Pernik City
    Posts
    64

    Default

    Спукан маркуч на турбото. Залагам на този от кулера към двигателя.

  3. #3
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    бая сцепен маркуч трябва да е някаде и/или егр
    JTDm 170+

  4. #4

    Default

    Колеги, няма да повярвате, каква се оказа причината. Фалшив въздушен филтър. Марката е "Ufi".

  5. #5

    Default

    На мен не ми се вярва. По-скоро сте сменили филтъра и при монтажа на новият сте наместили някой маркуч, който преди това не е бил сложен добре.

  6. #6
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Vanco View Post
    Колеги, няма да повярвате, каква се оказа причината. Фалшив въздушен филтър. Марката е "Ufi".
    какво значи фалшив ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  7. #7

    Default

    Некачествена филтърна хартия, значи "фалшив". Някакво гаражно производство е. Сложих на Филтрон и колата тръгна нормално. Лично аз си сменям филтъра и знам, че не е от никакъв разместен маркуч. То няма и какъв маркуч да се размести. Маха се пластмасовата тръба с резонатора, три болта се отвиват и филтъра се вади, за 5 мин. Pakumba, когато ми хрумна, че е от филтъра, който смених преди 10 дни, само открехнах капака на филтъра да дърпа въздух, директно от вън и подкарах колата. Така разбрах, че е от него проблема. Върнах го за рекламация и ми дадоха друга марка.

  8. #8

    Default

    Леле мале. Как ви подведох неволно. Колеги проблемът се появи отново и започнах да човъркам колата. По едно време се наведох над работещия двигател и усещам струйка въздух. Маркучът след кулера, сцепен. Увих го временно с лейкопласт, но колата пак не върви. Явно има още дупки по трасето. Понеделник ще я водя на сервиз.
    Ама не разбирам, как така се оправи след смяна на филтъра. Луда работа.
    Можете ли да ме насочите към майстор алфаджия в Пловдив. Имало добър такъв, някъде в зоната на Рогошко шосе, та ако някой го знае, моля да ме упъти.

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Горещо е и това си оказва влияние. Може да си изчистиш и MAP датчика превантивно
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  10. #10

    Default

    Добре е сензорът. Само 10% отклонение има. Правих и диагностика. По електрониката, всичко е наред. Просто не и стига въздуха и горенето е зле. Явно издиша от някъде. Като се захлади, ще бъде разкостена.
    Разбрах,че майсторът, който търся се казва Спас. Това е този, който преди беше до овощарския институт, но сега не мога да го намеря.Има ли някой телефонът му?

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Vanco View Post
    Леле мале. Как ви подведох неволно. Колеги проблемът се появи отново и започнах да човъркам колата. По едно време се наведох над работещия двигател и усещам струйка въздух. Маркучът след кулера, сцепен. Увих го временно с лейкопласт, но колата пак не върви. Явно има още дупки по трасето. Понеделник ще я водя на сервиз.
    Ама не разбирам, как така се оправи след смяна на филтъра. Луда работа.
    Можете ли да ме насочите към майстор алфаджия в Пловдив. Имало добър такъв, някъде в зоната на Рогошко шосе, та ако някой го знае, моля да ме упъти.
    Алфистът 96 тук - Любо

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Vanco View Post
    Леле мале. Как ви подведох неволно. Колеги проблемът се появи отново и започнах да човъркам колата. По едно време се наведох над работещия двигател и усещам струйка въздух. Маркучът след кулера, сцепен. Увих го временно с лейкопласт, но колата пак не върви. Явно има още дупки по трасето. Понеделник ще я водя на сервиз.
    Ама не разбирам, как така се оправи след смяна на филтъра. Луда работа.
    Можете ли да ме насочите към майстор алфаджия в Пловдив. Имало добър такъв, някъде в зоната на Рогошко шосе, та ако някой го знае, моля да ме упъти.
    Ако действително е сцепен маркучът, то тогава ще е по-добре да сложиш алуминиеви тръби и силиконови колена. Цената на къстъм изпълнението е или равна на тази на маркуча (но в пъти по-надеждно), или по-ниска.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  13. #13
    започва да се пристрастява chaveto86's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Дупница-София
    Posts
    88

    Default

    И аз имах същия проблем с ГТ-то тази седмица, спря да върви и чадеше много, като цепката беше близо 5 см. Сменяй го с нов, около 100 лв. излиза, и си готов.
    GT

  14. #14

    Default

    Най-изненадващо, в понеделник, колата се самооправи и до сега си карам без проблем. Чудна работа...

  15. #15

    Default

    Да ви държа аз в течение, че да си знаете. В крайна сметка, проблемът се оказа дебитомерът. С апаратура на Бош не успяха да го засекат. 40лв. на вятъра! Смях. Сам си открих повредата.
    Сега карам с откачен дебитомер и колата върви доста добре, в авариен режим. Как може с оригинална апаратура, да не могат такава повреда да засекат??? Това е много тъпо.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •