Results 1 to 8 of 8

Thread: Скърцане/пукане в предница

  1. #1

    Default Скърцане/пукане в предница

    Здравейте, взех 156-ца SW фейслифт 07/2003, на която имаше доста неща за смяна по предницата - 3 носача и протекла рейка и луфт в единия вътрешен кормилен накрайник.
    Смених и 4-те носача с ATEC, рециклирах рейката,
    смених и тампоните на стабилизиращата щанга с полиуретанови(да използвам че е разглобена предницата). За накрайниците реших да изчакам, че не бях много донбре с парите, но след 1-2 дни почна едно скърцане/пукане от предницата при въртене на волана при паркиране и без да пипам волана като тръгвам или спирам на светофара - последните няколко метра когато предницата потъва или се надига при тръгване.

    Пак я вкарах в сервиза и смених 4-те кормилни накрайника със Starline. Но пукането/скърцането остана.

    Колата е минала стенд след ремонтите.

    От какво може да е това скърцане?

    П.С. отзад съм смнил една биелетка и стабилизиращата щанга беше сложена наобратно та и я сложих правилно, ако е отзначение.

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    1-Сложи ли смазка на новите носачи?
    2-Да сложиш такива тампони на щангата е голяма грешка-очаквай зверско скърцане!
    Така ми е пукало от рециклирани с полиуретанови тампони - долни и горни носачи, които веднага разкарах.Същото пукане ми се беше получило и от скъсан маншон на долен носач, вследствие на което шарнирът беше останал без смазка.
    Last edited by stu; 27-06-2017 at 16:39.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #3
    започва да се пристрастява niko23's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Sofia, Studentski grad
    Age
    32
    Posts
    54

    Default

    И аз залагам на полиуретана - аз бях с такива тампони и колата се разскърцваше 800-1000км след змазване с морска грес (ама скърцаше като ръждясала стара каруца).
    Alfa Romeo GT 1.9jtd

  4. #4

    Default

    Майстора ги сменя, та трябва да е сложил. От години ми прави стилото и си знае работата, така че едва ли е пропуснал. За тия на щангата му казах да сложи морска или медна грес както пише в сайта.
    Сложих полиуретана с идеята че ще издържи повече, а четох че за смяната на тия тампони е тоста работа, та да не пестя от евтини тампони. Дадох 40лв за тях, а обикновените бяха 15.

    Ако е от тях, проблем ли е да си карам така?
    Скърцането не ми е проблем, стига да знам че щангата няма да изпадне някъде или че пречи на работата на окачването.

  5. #5
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Да беше турил ладови тампони на стаб щангата нямаше да имаш кахъри,поне две години/щото катастрофирах и бракувах колата с тях иначе още щеше да си даяни/ пък и са по левче парчето.Отказал съм се от всякакво рециклиране на носачи и тампони.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #6
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Имах същия проблем със пукане и скърцане при рязко потегляне и рязко спиране. Оказаха се недобре затегнати дълги болтове на магарето. Провери и тях за всеки случай.

    Но като чета, при теб сигурно ще се окаже от полиуретана.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    И аз последните 2-3 години на 156-цата бях с ладови и така я продадох.Преди тях бях с полиуретанови , които изтраях точно 1 месец!На долните носачи няма какво да им се смазва, но на горните трябва да се извадят втулките и да се гресират вътре, тъй като са сухи и след някой ден започват да прискърцват.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #8

    Default

    Само на стабилизиращата щанга сложих полиуретан, другите са си нови носачи АТЕС, които не знам колко са добре, ама като се ратропат леко полеко ще сагам качествени.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •