Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Кабели за диагностика

  1. #1
    започва да се пристрастява vankata143's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default Кабели за диагностика

    Колеги съжалявам ако има вече такава тема но не я открих ! Интересува ме кой от двата кабела е по-подходящ за свързване с CAN модулите и proxy alignment ? И да ми препоръчате безплатна програма за тази работа, защото с мултиекоскан мисля че не става с безплатна версия . https://www.olx.bg/i2/ad/diagnostika...b-ID6iQmy.html
    https://www.olx.bg/i2/ad/avtomobilna...2-ID6c8oi.html
    Last edited by vankata143; 30-06-2017 at 07:39.
    Alfa Romeo 147 1.6 ts 105hp

  2. #2

    Default

    Първият не може.
    Вторият зависи, има някаква партида китайски кабели, дето трябва да се преправят, точно така изглеждащи бях поръчал за мен и един колега от работа, нито един от двата не тръгна, а в обявата не пише нищо за Fiat/Alfa.



  3. #3
    започва да се пристрастява vankata143's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    Благодаря ! А преправянето трудно ли ще бъде ако не тръгне?
    Alfa Romeo 147 1.6 ts 105hp

  4. #4

    Default

    http://forum.multiecuscan.net/viewtopic.php?f=5&t=1493

    Това би трябвало да те упъти, за съжаление не съм много навътре в тоците и по-добре някой по-запознат да каже или потвърди.



  5. #5
    започва да се пристрастява vankata143's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    Моля вече некомпетентни колеги да не изказват мнение ! Купих въпросния кабел и работи . Но не и с мултиекоскан, там най-високата версия на елм е 1.4б а този е 1.5 !! С другите програми дори не мога да изтрия грешка, да не говорим за can информация...
    Last edited by vankata143; 03-07-2017 at 19:36.
    Alfa Romeo 147 1.6 ts 105hp

  6. #6

    Default

    Кое точно е некомпетентно? Предупредих те, че може да не работи, че имам същия (неработещ с МЕС), че и ти пратих 200 страници тема със снимки как се преправя.



  7. #7
    започва да се пристрастява vankata143's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    Кабела работи с програмата Scan Master Demo, но тази глупава програма е толкова ограничена, че дори не ми изписва целия код на грешката... Смяташ ли че ако преправя кабела ще тръгне на multiecuscan-a ? Защото там пише следното " PLEASE NOTE: This post is for interfaces that respond properly to all ELM commands in my "Test" which is in the Settings dialog (all commands should have response OK). If you have OK to all commands and can connect to engine, but cannot connect to anything on the CAN bus (like Body Computer, Dashboard, Service Reset) then this post may help you. " а аз не се свързвам с нито един от модулите !
    Last edited by vankata143; 03-07-2017 at 21:05.
    Alfa Romeo 147 1.6 ts 105hp

  8. #8

    Default

    Какво искаш да правиш с кабела - грешки ли да триеш?
    Не знам какво са "CAN модулите и proxy alignment", но аз имам ККЛ(първият) кабел и
    си гледам/чиста грешките с мултиекоскан. За логове е малко кофти, защото можеш да избираш само 4 неща еднавременно, но за грешки си е ок.
    На стилото съм го ползвал многократно, сега на 156-цата пак работи, но незанйно защо не ми дава какъв и е пробега.

    В кой град си? Ако си в София можем да се видим да пробваш дали ти върши работа.

    Иначе с ЕЛМ(такъв с блутут), като го вклуча на стилото и таблото става дискотека и ми изписва loose connection, а на алфата дава няккави глупости(температура на въздуха 285'С).

  9. #9
    започва да се пристрастява vankata143's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    От Плевен съм . Иначе кабела който взех не е с блутут а с усб. Май-най добре да ида в сервиз на диагностика и да не се занимавам с тези глупави кабели . Проблема ми е, че като се прибирах от село преди два дни check engine лампата ми светна а не усещам някакъв проблем по колата..
    Alfa Romeo 147 1.6 ts 105hp

  10. #10

    Default

    Аз моя кабел бях забрвил как се поткарва(преинсталирах компа), но тука е описано подробно как става и за 10мин го "инстлирах"
    http://www.totalcardiagnostics.com/s...ble-on-windows

    В сервиза ще ти вземат колкото за един кабел, но ти си решаваш.

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    .....В сервиза ще ти вземат колкото за един кабел, но ти си решаваш.
    +1

    Дори не става въпрос само за пари или загуба на време а за това дали, човек има желанието да се научи сам да си наблюдава и преценява състоянието на колата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Да, елементарно е, нищо сложно, четеш инструкциите, питаш разни хора, например екотроник и си имаш диагностика, като ти доскучее, ходиш и гледаш как ти е колата и като няма грешки чувството е страхотно, иначе отиваш в сервиза, ще ти направят нещо за две минути, дори няма да разбереш какво и хоп 30 кинта. И ще се питаш- направиха ли нещо или нищо
    Слизаш пред блока, включваш кабела, слагаш лаптопа на покрива на колата и всички те гледат като магьосник
    Last edited by lordliness; 04-07-2017 at 12:11.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13

    Default

    По-скоро, като изпилка някоя грешка насред път, вадиш лаптоп-а и гледаш каква е грешката. После влизаш в нета и четеш от какво може да са тия грешки.

  14. #14
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Е ако не носиш лаптопа,може и с телефон или таблет със операционна система Android чрез AlfaOBD
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  15. #15
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Слизаш пред блока, включваш кабела, слагаш лаптопа на покрива на колата и всички те гледат като магьосник
    Ей това ми напомни на комшията, даже си беше пуснал Кукавица на Цеца. Откара на слънцето поне от 2 часа

    Аз ползвах ELM с bluetooth и AlfaOBD, само за любителски цели. По едно време така се бях зарибил да ръчкам и гледам за щяло и нещяло, че където спра за повече от 5мин вадя джиджавката. Жената щеше да го изхвърли един път . Ама от както я заведох при доктор преди година, не жената - колата, го забравих този ELM. Гледай какви хора са по сервизите.....секват ти мерака хихихи

    Quote Originally Posted by che_
    По-скоро, като изпилка някоя грешка насред път, вадиш лаптоп-а и гледаш каква е грешката. После влизаш в нета и четеш от какво може да са тия грешки.
    Накрая ползваш жокер - обади се на приятел!
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •