Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Стържещи спирачки 156

  1. #1

    Default Стържещи спирачки 156

    Здравейте, колеги!

    При натискане на спирачките от тях се чува глухо стържене (не скърцане). Отминава след първите 5-10 натискания.

    Вчера свалих гумата да погледна какво става и вътрешната страна на джантата беше покрита с мазна чернилка, все едно грес или масло набито с мръсотия.

    Ето как изглежда положението при свалена гума.

    https://goo.gl/photos/sKaTo1pgvdWGbg6P6

    Ако дадете малко акъл откъде идва проблемът (и има ли такъв), ще съм много благодарен.

    Благодаря и поздрави!

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Освен че диска е за смяна, не се вижда колко феродо имаш. Вероятно водачите са запекли и спирачният маркуч не изглежда хич добре
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default


  4. #4
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Маншона на каретоздрав ли е? Май е хвърлил греста,погледна ли го?

    Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  5. #5

    Default

    Благодаря за отговорите!

    Погледнах маншона и изглежда ок - сменях го в сервиз преди година и не е невъзможно никой (вкл. и аз) да не се е сетил да забърше джантичката. Сега я забърсах и ще проверя пак положението след 50тина км.

    Накладките са на 5000 км и имат доволно феродо.

    Има ли начин за реставрация на ръждясалите дискове, който не води в гробищата? Или чисто нови задължително.

    С маркучето на спирачките действаме.

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by bubole4ko View Post
    Благодаря за отговорите!

    Погледнах маншона и изглежда ок - сменях го в сервиз преди година и не е невъзможно никой (вкл. и аз) да не се е сетил да забърше джантичката. Сега я забърсах и ще проверя пак положението след 50тина км.

    Накладките са на 5000 км и имат доволно феродо.

    Има ли начин за реставрация на ръждясалите дискове, който не води в гробищата? Или чисто нови задължително.

    С маркучето на спирачките действаме.
    Страшното не е в ръждата а в това че дискът ти е износен. Едно време на ладите ги носехме на стругар ама на сегашните коли не е препоръчително. Отделно отпред е добре да сложиш вентилиран диск.
    Щом са ти нови накладките, погледни дали са равномерно износени и ако има нужда ги изравни с една по-едра шкурка.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  7. #7

    Default

    Ако фабрично е с невентилирани дискове отпред, едва ли ще стане само с подмяната им с вентилирани.



  8. #8

    Default

    156-ците са с фабрично вентилирани дискове.
    Former Alfa owner.

  9. #9
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Моята 1.8 TS беше с плътни дискове. За да се мине на вентилирани трябва да се смени и спирачния апарат.

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Моята 1.8 TS беше с плътни дискове. За да се мине на вентилирани трябва да се смени и спирачния апарат.
    На 281х15 мм мисля имаше поне перфорирани.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  11. #11
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    156-ците са с фабрично вентилирани дискове.
    Колега моята не с вентилирани дискове. Сигурен ли си,че всички са вентилирани? Може джамбазина да е минал тънко и да е сложил обикновенни преди да я пусне в продажба. Препоръчвам при смяна на дискове с нови да се сложат и нови накладки да не идат зиян новите дискове.

    Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Колега моята не с вентилирани дискове. Сигурен ли си,че всички са вентилирани? Може джамбазина да е минал тънко и да е сложил обикновенни преди да я пусне в продажба. Препоръчвам при смяна на дискове с нови да се сложат и нови накладки да не идат зиян новите дискове.

    Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
    И моята е с плътни, не е сигурен защото няма как да знае със сигурност
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13

    Default

    Това, че 156-ците Ви са с плътни дискове означава, че някой не е поддържал колата както трябва. Дълбоко се съмнявам, че предните дискове са обект на разните му там нива на оборудване... Ма знае ли човек...
    Former Alfa owner.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Това, че 156-ците Ви са с плътни дискове означава, че някой не е поддържал колата както трябва. Дълбоко се съмнявам, че предните дискове са обект на разните му там нива на оборудване... Ма знае ли човек...
    Моята е от Германия, едва ли са си правили експерименти. Това че е с плътни не влошава спирането, дори когато се спускам. Не забелязвам.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •