Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 55

Thread: Alfa ROMEO GTV/Spider 916 - 1996/2004 Review: Лош двигател ли е 2.0 TWIN SPARK?!?

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    От това което си написал нищо не отговаря на истината за моят ТС 1,8 двигател. По окачване съм сменил защото е било необходимо само тампони на горни носачи.
    Пълни глупости, особено за лагера, ако си караш в нормални обороти нищо му няма. Само идиоти си трошат двигателите.
    Тази кола я карам навсякъде от морското равнище до 1950 м съм се качвал най-високо. По всякакви пътища. При внимателно каране е неразрушима.
    Вече ако имаш болни амбиции да си пилот от ф1 ще сменяш двигател като тях след всяка дестинация.
    Нали не си мислиш, че описаните проблеми се срещат при всяка кола? Това, което съм написал се отнася за двете ми бивши 2.0-ки ТС, не е казано че всичките неща се случват на всяка 2.0-ка. Но определено 2.0-ка мотора има проблеми със смазването, излишно е да обЕснявам колко такива коли с блокирал мотор има на пазара, Вие си знаете...

    ---------- Post added at 09:30 ---------- Previous post was at 09:20 ----------

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    1. Не знам за колега или познат, който вариатора го е оставил на пътя. Просто се сменя с ангренажният комплект.

    2. Това съм го чел някъде, но никакъв опит с такъв ремонт нямам, а съм давал газ сериозно на всички ТС-та които съм имал.

    3. Това клатене го имат само моторите с пластмасовия капак/колектор и много добре знаят всички, че са 3-4 причините за този проблем, където се разрешава с максимум 300-400лв.

    4. Този проблем е 100% дебитомер. - Слабо качество не само на ТС моторите.

    5. За първи път чувам за такъв проблем на ТС.

    ...

    Какво общо имат носачите с двигателя, който коментираме?

    Относно музея, преди седмица бях там и ми направи впечатление, че имаше изложени само бензинови екземпляри, защо ли?

    И така като гледам, нищо различно не написа от това, което се каза в клипа... важното беше да хейтнеш.. :/
    1. Вариатора няма да те остави на пътя, но е неприятен звук тракането му.
    2. И аз нямам опит, но познавам хора, които имат.
    3. Това за пластмасовия капак е малко сайънс фикшън, специално тук във Форума има тема за клатенето на оборотите, темата е доста страници и никъде никой не е казал, че това се дължи на пластмасовия колектор, даже и майстора при когото карам колата (работещ в известен форумен сервиз).
    4. Този проблем не е 100% дебитомер. На двете ми 2.0-ки го имаше, сменявал съм кабели, свещи, дебитомер, лаНда-сонда какво ли още не, е глъхнеше си и те т'ва си е. Вероятно пак си чел някъде нещо, написано от некой си... А аз ти споделям от първо лице, единствено число.
    5. Дано и да не чуеш.
    Last edited by dansguardian; 08-07-2017 at 10:04.
    Former Alfa owner.

  2. #17
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Нали не си мислиш, че описаните проблеми се срещат при всяка кола? Това, което съм написал се отнася за двете ми бивши 2.0-ки ТС, не е казано че всичките неща се случват на всяка 2.0-ка. Но определено 2.0-ка мотора има проблеми със смазването, излишно е да обЕснявам колко такива коли с блокирал мотор има на пазара, Вие си знаете...

    ---------- Post added at 09:30 ---------- Previous post was at 09:20 ----------





    1. Вариатора няма да те остави на пътя, но е неприятен звук тракането му.
    2. И аз нямам опит, но познавам хора, които имат.
    3. Това за пластмасовия капак е малко сайънс фикшън, специално тук във Форума има тема за клатенето на оборотите, темата е доста страници и никъде никой не е казал, че това се дължи на пластмасовия колектор, даже и майстора при когото карам колата (работещ в известен форумен сервиз).
    4. Този проблем не е 100% дебитомер. На двете ми 2.0-ки го имаше, сменявал съм кабели, свещи, дебитомер, лаНда-сонда какво ли още не, е глъхнеше си и те т'ва си е. Вероятно пак си чел някъде нещо, написано от некой си... А аз ти споделям от първо лице, единствено число.
    5. Дано и да не чуеш.
    Даа, ти винаги говориш от първо лице, единствено число:

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    2. И аз нямам опит, но познавам хора, които имат.
    1. И какво сега? Вариатора не се оказа сериозен проблем?

    2. Познавал си някой си...

    3. Имах предвид, че CF2 моторите, които са с пластмасов капак - монтирани в 145 след 98г. 156, 166, Gtv/Spider916 след 98г. имат този проблем. Личен опит над 100хил км с 2х 145QV, Spider 2.0 96г. не клатят обороти, не съм и срещал друг CF1 мотор (с металният колектор) и инжекцион Weber да има проблеми с оборотите.

    4. Значи, кво с'я? 2.0 туинс спарка серийно излиза с глъхнене и каквото и да сменяш няма оправия, гласи твоя богат опит?

    5. Чувам само как събуждаш смеха ми...
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  3. #18

    Default





    Чуйек, скии ся, аз съм написал неща, с които съм се сблъсквал или мои приятели са се сблъсквали. Разбира се, проблемите не се появяват при всички 2.0ТС мотори, а при голяма част от тях. Не ми обяснявай специално за проблемите с глъхненето и клатенето на обороти, лично съм сменявал и дебитомер (с нов), и ламбда-сонда (с нова, но не универсална), свещи (за протокола Denso Iridium), ми глъхнеше си. Ти не зная дали четеш темите в този форум, но има такива и за клатене на оборотите, и за глъхненето, никой не е описал как се решават проблемите, което до някъде го разбирам, възможно е хората, които знаят решението на проблемите да искат да изкарат пари от това. Но и това не е, защото моментално щеше да се разбере къде и на каква цена се фиксват нещата. Тук друг Алфист ми развиваше някакви теории, за това как една смяна на софтуера на ЕКУ-то решавала проблема с клатенето на обороти. И отново - нищо! Нито кой оправя проблема, нито колко пари ще струва. ОК бе, никой не каза "аз зная как да го оправя това, струва ХХХ лв., ела еди-къде си". Ако имаш някакви контакти на майстори, които оправят клатенето на обороти (изключващи почистване на дроселовата клапа и рязане на 15-ти пин на оборотомера, щот' е пълен смех) и глъхненето, но С ГАРАНЦИЯ, публикувай им координатите, за да могат колеги с тези проблеми да се възползват. Хайде, не бъди егоист и помогни с контактите на светилата в бранша, с които разполагаш!
    Last edited by dansguardian; 05-07-2017 at 10:48.
    Former Alfa owner.

  4. #19

    Default

    Хората, които го решиха въпроса с това клатене на оборотите, отдавна не пишат тук.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by ZaRoo View Post
    Хората, които го решиха въпроса с това клатене на оборотите, отдавна не пишат тук.
    Ич ми не дреме, от 2 години съм на нафта, там не клатят обороти, не глъхне, няма лаНда-сонда.
    Но кофти за колегите, които имат тези проблеми.
    Former Alfa owner.

  6. #21

    Default

    Аз от 1 година я карам моята и никога не са ми играли оборотите...
    Но се оказа че е ремапната във Франция.

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Нали не си мислиш, че описаните проблеми се срещат при всяка кола? Това, което съм написал се отнася за двете ми бивши 2.0-ки ТС, не е казано че всичките неща се случват на всяка 2.0-ка. Но определено 2.0-ка мотора има проблеми със смазването
    От всичко което пишеш разбирам, че не те бива много като шофьор, щом така трошиш коли.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    По въпроса с клатенето на обороти, въпрос:

    Защо АР 166 с дискутирания мотор не клати обороти?

    Не ще да е от мотора, май.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    От всичко което пишеш разбирам, че не те бива много като шофьор, щом така трошиш коли.
    Така е, обикновено карам с 20-30 км/ч, но един път реших да вдигна 50 км/ч и мотора сдаде багажа .

    ---------- Post added at 08:25 ---------- Previous post was at 08:21 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    По въпроса с клатенето на обороти, въпрос:

    Защо АР 166 с дискутирания мотор не клати обороти?

    Не ще да е от мотора, май.
    Как мислиш, дали това, че някой знае как се оправя проблемът с клатенето на обороти, но не казва оказва влияние върху кофти имиджа на марката?
    Former Alfa owner.

  10. #25
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    2. Нарушено смазване на биелния лагер на 4-ти цилиндър при продължителна работа на двигателя на високи обороти. ...Мислиш ни за балъци....
    По въпроса за нарушеното смазване, на високи обороти на продължително тинтири минтири да вметна - навремето си купих 1.4 16V T.S. на 200К км и на 11 години и я продадох 380К км и на 19 години. Мотора беше на 350 К когато съм слагал газта на 5500 оборота на изхода на София и съм я връщал на края на магистралата на Бургас. Буквално. Не беше отварян за ремонт никога и новия му собственик още си го кара и вика "Супер е". Ако 2 часа и 30 минути не е продължително каране на високи обороти, не знам, може би трябваше да направя обиколка на екватора с 6К оборота. Ти ми обяснявай, че те мисля за балък колкото искаш Останалите проблеми дето си ги написал, са свързани с контрола на двигателя, а не със самия двигател. И съм сменял носачи, 2 комплекта, да не кажеш, че съм немарлив

    Не ми каза, след като 2.2 JTS е още по-лош, тогава от 1.9 JTS и 2.0 JTS кой е най-гаден. Питам, щот темата тръгна от клипчето и имам едни съмнения, че не можа да различиш кой точно JTS показват там, пък иначе биелните лагери много ни ги обясни
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    По въпроса за нарушеното смазване, на високи обороти на продължително тинтири минтири да вметна - навремето си купих 1.4 16V T.S. на 200К км и на 11 години и я продадох 380К км и на 19 години. Мотора беше на 350 К когато съм слагал газта на 5500 оборота на изхода на София и съм я връщал на края на магистралата на Бургас. Буквално. Не беше отварян за ремонт никога и новия му собственик още си го кара и вика "Супер е". Ако 2 часа и 30 минути не е продължително каране на високи обороти, не знам, може би трябваше да направя обиколка на екватора с 6К оборота. Ти ми обяснявай, че те мисля за балък колкото искаш Останалите проблеми дето си ги написал, са свързани с контрола на двигателя, а не със самия двигател. И съм сменял носачи, 2 комплекта, да не кажеш, че съм немарлив

    Не ми каза, след като 2.2 JTS е още по-лош, тогава от 1.9 JTS и 2.0 JTS кой е най-гаден. Питам, щот темата тръгна от клипчето и имам едни съмнения, че не можа да различиш кой точно JTS показват там, пък иначе биелните лагери много ни ги обясни
    Коментирам 2.0ТС двигателите, не 1.4ТС, така че не ми давай пример с този мотор.
    Former Alfa owner.

  12. #27
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Коментирам 2.0ТС двигателите, не 1.4ТС, така че не ми давай пример с този мотор.
    Абе ти коментираш 2.0 TS, намесваш 2.2 JTS дето е на Опел, намесваш носачи, биалетки... малко не става много ясно ко точно коментираш
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  13. #28

    Default

    Former Alfa owner.

  14. #29
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    А тъй,тегли му една дето много приказва.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  15. #30
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Абе и аз така като колегата, веднъж я насметох, Стара Загора-София с 5-5500об. , учудващо не роди
    Проблем с обороти нямам, да чукна на дърво, вариатора ми потраква при палене, ама нищо не съм усетил различно от шум. Баланс валовете и масления охладител съм ги разкарал.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •