Results 1 to 10 of 10

Thread: Задни амортесьори за 156 SW

  1. #1

    Default Задни амортесьори за 156 SW

    Здравейте, нещо задницата ми се държи странно като мина през дупка. Вчера като беше отворен капака на багажника натиснах за да видя как са амортисьорите и забелязах, че доста бавно се връща в гонно положение.
    Не съм толко наясно с окачването, но мисля че от там идва това странно поведение - все едно бавното връшане караз задницата да се накланя на една страна като мина през дупка.

    Та това от амортисьорите ли е или може и да е от друго - тампони, щанки и т.н.?
    Задната стабилизираща щанга ми беше монтирана наобратно, та няма да се учудя да има още нещо омазано.

    А ако е от амортесьорите - какво да взема?
    Търся евтин вариан, като не съм претенцозен откъм возия - стига да вършат работа, също и не съм фен на твърдото и/или спортно окачване.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    Здравейте, нещо задницата ми се държи странно като мина през дупка. Вчера като беше отворен капака на багажника натиснах за да видя как са амортисьорите и забелязах, че доста бавно се връща в гонно положение.
    Не съм толко наясно с окачването, но мисля че от там идва това странно поведение - все едно бавното връшане караз задницата да се накланя на една страна като мина през дупка.

    Та това от амортисьорите ли е или може и да е от друго - тампони, щанки и т.н.?
    Задната стабилизираща щанга ми беше монтирана наобратно, та няма да се учудя да има още нещо омазано.

    А ако е от амортесьорите - какво да взема?
    Търся евтин вариан, като не съм претенцозен откъм возия - стига да вършат работа, също и не съм фен на твърдото и/или спортно окачване.
    Пружините връщат, амортисьорите люлеят

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Да не би да са нивомат версията и поради това да се връщат бавно?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    Добре де, пружината връща, но нали маслото е в амортисьора и от там идва плавното, или в случая "бавното" връщане.
    Не съм толко наясно с колите, но на моторите си имаш настройка на за свиване(compression) и разгъване(rebound) на амортисьора. Съответно като го врътна мога да накарам да се разгъва много бавно, както го усещам в момента на алфата.

    Иначе на пружините какво може да им стане?
    Ако са много твърди, би трябвало да се връща по-бързо, остава да са меки?


    Алфата е progression версия, която е по-базова и по рамата не излиза да е с нивомат, пък и амортисьорите не изглеждат като нивомат.

  5. #5
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    По принцип не трябва да се омаслени и като я натиснеш отзад, трябва директно да си застане без грам люлеене. Забелязал ли си отзад да е по-ниска колата, да е клекнала?

  6. #6

    Default

    Не са омаслени, окачването е прегледано
    имаше само една биалетка за смяна и щагата беше обърната - познах по извивката която е да не се опира в резервоара. те я бяха сложили към ауспуха и сочеше нагоре към ауспуха, а от страната на резервоара се опираше в него.

    Ето я колата, не изглежда клекнала.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails WP_20170616_18_19_09_Pro_LI.jpg   WP_20170517_14_03_38_Pro_LI.jpg  

  7. #7

    Default

    Вчера натиснах задницата на алфата на баща ми, пак 156 но 99-та и седан.
    Доста по-бързо се мести и в двете посоки - и при натискането и връщането.

    Та пак да питам - може ли да е нещо друго освен амортисьорите?

  8. #8
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Освен да са запекли...? Седяла ли е колата без да се кара някакво време? По принцип мога да ти предложа задни амортисьори на изгодна цена, само че не съм сигурен, че проблема ти е в тях.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    Вчера натиснах задницата на алфата на баща ми, пак 156 но 99-та и седан.
    Доста по-бързо се мести и в двете посоки - и при натискането и връщането.

    Та пак да питам - може ли да е нещо друго освен амортисьорите?
    Не. Но все пак качете колата на подемник, разкачете надлъжните и напречните щанги и ги ревизирайте. Също така прегледайте в какво състояние са биелетите и стабилизиращата щанга.
    Former Alfa owner.

  10. #10

    Default

    Една от биелетите отзад е сменена, само това имаше за смяна по задницата.
    Вчера търсих теми за "нестабилна задница" и от това което четох, май проблема ми е в реглажа на задния мост. Един колега беше писал че е имал същите симптоми точно от кофти реглаж - заднцата ходи наляво надясно като мина с едната гума през по-голяма дупка и ако стъпя на мокро и/или маркировка.

    Кажете къде в София могат да ми направят читав реглаж, някъде където са наясно с алфите?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •