Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 147

Thread: Фиат Брава проект

  1. #1
    започва да се пристрастява d1am0nd's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ботевград/София
    Posts
    71

    Default Фиат Брава проект

    Здравейте колеги !
    Реших да ви запозная с моя за сега в начален стадии цялостен проект (performance/audio/interior/exterior)
    Такааа това е началния вид на Брава-та .



    И започна се с една проста напълно невинна музичка в началото на годината - CD Sony CDX-R3350, една 12ка HERTZ ES300, усилвателче Thunder TCA 4111, уникално боклучиви кабели за които все още съжалявам, че купих... и ето за какво иде реч.



    И така си думках до май месец, докато взе да ми се струва слабичка и началото на юни месец вече притежавах втора 12ка HERTZ ES300 и елипси HERTZ ECX 690 за липсващата ми задна линия, и стигнах до това положение.



    Естествено не може да се размине просто така и още на първия час изхвърлих чинчовете които са от CD-то към усилвателя. След това посвири около един ден, когато усилвателя просто изключи 2 пъти от претоварване и така и не свирна повече (нормално все пак беше 2х200 на бридж които не се знае колко бяха и реални при този Тъндър ). Оказа се, че съм изгорил 2 от стъпалата му и още куп работи по него. И така следващата ми покупка беше Lanzar VIBE 436 с който говорителите свирнаха подобаващо .



    Естествено още не бях тапицирал кутията защото си чаках плата за нея, но накрая се сдобих и с него, но се разделих със задната ми чистачка (имам предвид откъртено задно рамо заедно с чистачката ) явно от хора които са ми мислили доброто да не е да я загубя някъде от вибрациите и да иде зян...



    И така беше за около месец. След това се сетих, че имам Crossover Sony XEC 505 който се настани доста удобно в жабката и поусили доста нещата.



    И последната покупка ми беше преди около половин месец - CD Pioneer DEH-6400BT с което музиката свирна уникално чисто и приятно и така по музиката останаха само малко довършителни работи за които трябва да се погрижа този месец.



    И покрай музиката се амбицирах да почна и визията на колата като исках да се получи максимално изчистено без никакви претруфени и излишни неща по колата, и от идея на идея се започна с търсенето на джанти. И така пробвах ето тези джанти които не ми харесаха толкова много, но пък самата големина на джантите - 17" и ширината на гумата 205мм отвориха колата много, което ме амбицира още повече.



    И след около месец търсене ми харесаха 1000 Miglia HT3 17" които ми допаднаха като цяло, и им се "метнах" . Те вървяха с гуми 215/45 така ги качих за пробата да видя как ще изглежда и така си и останаха. Едва ли е нужно да споменавам, че опираха доста и колата беше станала като малко джипче заради самите гуми които бяха доста високи. Затъмних задните прозорци. Ето за какво ставаше на въпрос.





    Докато си чаках другите гуми ми пристигна добавката за броня (ножа) от Рено Лагуна и междувременно премахнах "ребрата" на декоративната решетка и премахнах емблемите като оставих само логото на Фиат на решетчицата и се получи това.





    И накрая пристигнаха така очакваните гуми 205/40 с което колата слезе малко на земята най-накрая







    И за сега не съм в провинцията, но усилено издирвам спортни пружини на първо време пък после и амортисьори, другото което ще направя като се прибера в любимата ни страна е да взема фарове с лупи и задното крило което върви с някои брави, огледала с цвета на купето и бели мигачи. Лошото е че като махнах емблемите и под тях лака беше паднал на места и сега страничните калници трябва да се пръснат. За двигател мислех да купя цяла блъсната Мареа 2.0 20V и да се вземе всичко спокойно каквото си трябва заедно със задните дискови спирачки, както и да се вземе таблото. Дискове не съм сигурен дали с надупчени 257мм ще спира като хората или ще трябва 287. Трябва да взема средна конзола с подлакътник и копче за ел. огледала, конзолката за 4 ел. стъкла и задните моторчета и механизми за стъклата. Евентуално за салона исках да стане с кожа и плюш, но има време за него.



    Нови чинчове HIFONICS HFP5RCA успях да взема днес, защото старите бяха тотални боклуци. Другата седмица пристига и кондензатора HIFONICS HFC1000, надявам се усилвател HIFONICS ZEUS X3 и звукоизолация която ще стигне за багажника и колкото остане отива по задните врати . Дано да завърша докрай аудиото поне за феста, ако не... ще бъде и без последните две придобивки....

    Last edited by d1am0nd; 14-09-2012 at 01:32.
    Не е важно колко имаш под капака, а колко имаш в главата !

  2. #2

    Default

    Браво колега чудесна тема, но ме заболяха очите от тия снимки. Огромни са. Дотук разбрахме че си тунинговал музиката и си големи Жантоци
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    започва да се пристрастява d1am0nd's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ботевград/София
    Posts
    71

    Default

    Извинявам се за снимките, би трябвало да са оправени вече. Ами това е за сега, всичко с времето си. Все пак съм студент без солидни финанси и парите за всеки елемент са заделяни трудно .
    Last edited by d1am0nd; 14-09-2012 at 01:43.
    Не е важно колко имаш под капака, а колко имаш в главата !

  4. #4
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    2,790

    Default

    Добре е колата ! Продължавай в същия дух , без да прекаляваш за да не стане пък ......... Като никобюджетен тунинг може да боядишеш в цвета на купето страничните огледала , ще седят добре според мен
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Преди години и аз така... Почнах с едно стъпало, с второ с трето... Смених няколко "дънера" в багажника... В един момент просто отидох на преглед за слуха... От тогава си слушам кротко само радиото със заводските му говорители...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #6
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Аз пък в повечето случай, даже забравям да пусна радиоточката.....

    Нещо под капака няма ли промени,че "проект" го свързвам първосигнално със силов тунинг
    146 Turbo

  7. #7
    започва да се пристрастява d1am0nd's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ботевград/София
    Posts
    71

    Default

    Ами не виждам смисъл да пипам по 1.4 мотор.... Така че направо двойка мотор...
    Не е важно колко имаш под капака, а колко имаш в главата !

  8. #8
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    2.0 20в Т ще върви супер според мен
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  9. #9
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    2.0 20в Т ще върви супер според мен
    Маниаци хахаха евала за музичката и джантите са готини тичат й

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  10. #10
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by d1am0nd View Post

    усилено издирвам спортни пружини на първо време
    Колко спортно спортни пружини ти трябват или ти трябват по ниски или по твърди кажи какво точно искаш, може да измислим нещо.
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

  11. #11
    започва да се пристрастява d1am0nd's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ботевград/София
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by rijko View Post
    Колко спортно спортни пружини ти трябват или ти трябват по ниски или по твърди кажи какво точно искаш, може да измислим нещо.
    Ами честно казано ми трябват по-ниски, а не по-твърди, но каквато оферта излезне-такава.
    Не е важно колко имаш под капака, а колко имаш в главата !

  12. #12
    започва да се пристрастява d1am0nd's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ботевград/София
    Posts
    71

    Default

    И така днес бях по София и успях да взема още един чинчов кабел - connection fs2 100. Кабела е дълъг 1 метър и се ползва от еквалайзера до CD-то, стария беше тотален боклук който правеше и проблеми.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20120917_195955.jpg  
    Last edited by d1am0nd; 22-10-2012 at 12:24.
    Не е важно колко имаш под капака, а колко имаш в главата !

  13. #13
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by d1am0nd View Post
    Ами не виждам смисъл да пипам по 1.4 мотор.... Така че направо двойка мотор...
    To аз пък не виждам от 2-ката какъв ще е кой знае смисъла, освен ако не кашля нещо принудително разбира се...

    Но съм сигурен, че тук някъде ще изкокнат Дигиталния или Радко и ще обадят, че ''двойката'' си е "двойка"...
    Last edited by ЗМЕЯ!; 20-09-2012 at 13:08.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  14. #14
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Двойката си е двойка, ма двойка с турбо

    п.с.1 То като се замисля може и без турбо, ма работата става дебела $$$..

    п.с.2 Един съвет към колегата, автор на темата - Лекия атмосферен тунинг е безсмислен...Целта е да го осъзнаеш по възможно най-евтиния начин
    Last edited by digitalundgrd; 20-09-2012 at 19:43.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #15
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Хвърлихте го в големия проект набързо....засилихте го, двойка с турбо да слага...
    Това,че вие карате бързи турбо коли,в никакъв случай не означава,че всички търсят това.Да не говорим,че хич не е евтино
    Успех на колегата!
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •