Results 1 to 6 of 6

Thread: Алфа 147 първи модификации

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default Алфа 147 първи модификации

    Здравейте,

    От скоро съм горд собственик на Алфа Ромео 147 jtdm 16v 2006 година. Това е първата ми алфа и бих искал да направя някои подобрения, но тъй като не съм много запознат реших да се допитам до вас.

    За момента разполагам с около 1000 лева и ми се иска:
    - Да сменя генерацията за да подобря звука.
    - Ремап
    - Изолиране/премахване на ЕГР клапан и вихрови клапи.(Не съм особено запознат с ползите от тези модификации, но съм забелязал че са много обсъждани и много хора ги правят.)

    Допускам, че най-вероятно не всички от изброените неща са постижими с този бюджет и затова бих искал да се допитам до вас, кое бихте приоритизирали вие? Също така бихте ли препоръчали някой сервиз, който предлага тези услуги?

  2. #2

    Default

    Първо се заеми с премахване на ЕГР и вихрови клапи защото егр-ът вкарва изгорели газове обратно в всмукателния колектор,а вихровите клапи могат да паднат в цилиндрите.Препоръчвам ти форумните сервизи и много безаварийни километри.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  3. #3
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Едновременно ще ти махнат клапите и ще ти затапят ЕГР-а, след това ще я чипосат и ще изключат тотално ЕГР-а. Генерацията не е задължително да я пипаш или поне я остави за накрая да видиш с парите до къде ще си. Нали си обслужил колата?
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  4. #4

    Default

    Друже, ако колата ти върви не се занимавай с глупости, а карай и се наслаждавай

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default

    Благодаря на всички за бързите отговори!
    Колата е напълно обслужена, да. На моменти и аз не знам защо се занимавам с глупости вместо просто да си карам и да се наслаждавам на колата.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by elendrill View Post
    Благодаря на всички за бързите отговори!
    Колата е напълно обслужена, да. На моменти и аз не знам защо се занимавам с глупости вместо просто да си карам и да се наслаждавам на колата.
    Аз знам. Занимаваш се с глупости, щото мерака те тресе. Трябва да го умориш, няма как, ще се занимаваш. Неизбежно е.

    Бюджета ти е пре достатъчен за всичко. Колегите правилно са те посъветвали, заеми се с ЕГР, клапите и ремап. Предполагам ще ти ги направят някъде всичките. Потърси къде.

    След това за генерацията, щом искаш да и подобриш звука, е лесно и не струва почти нищо.
    Купи си метър черна тръба Ф60. 4-5лв е. Един накрайник който да ти харесва. М/у 20 и 50 лв са. Сваляш си крайното гърне. Държи се със скоба точно над задния мост. Режеш с ракетка тръбата излизаща от него, така че да я запазиш максимално дълга. Демек плътно до гърнето. Режеш му и ушите за тампоните.
    Ако не можеш да заваряш, си намери заварчик. Или някой приятел който да ти удисва или се разбери с някой от старите майстори да ти цапне две три заварки.
    Тръбата която изряза от гърнето я напъхваш в купената и я изпъваш максимално на доло да слиза. Добре е да слагаш цялата композиция и да си замерваш. Трябва така да се завари, че да отива посока земята. Това ти е първата заварка. След като я заварите я слагаш пак и замерваш къде най-близо до моста можеш да пречупиш черната тръба за да се изправи успоредно със земята, и къде точно ще ти излезе на фаската за задната броня. Забележка - първата забварка трябва да дърпа малко и посока фаската на задната броня, а може и от втората.
    След това идва ред за втората заварка. След като си замерил къде точно и колко, правиш един разрез с ракетата, там където ще я пречупваш. Но не срязваш тръбата до край! А почти до край (2/3 разрез). Огъваш я в желаната посока, така че частичния разрез да се обере. Ако не ти е достатъчен ъгъла който се образува, просто повтаряш разреза на същото място с цел да удебелиш цепнатината. И сгъваш още. Замервай си. Можеш да сгънеш тръбата с чук или я подпри някъде и натискай.
    След като направиш ъгъла заваряте цепнатината.
    Замерваш дължината и решеш там където ти излиза, наложи си и накрайника. Режи смело. Повечето имат малко ход за корекции, навътре и навън. А и наляво и надясно трябва да има, тъй като диаметара ще е по голям предполагам. Нахлузваш го, замерваш, нагласяш си го като ти харесва и заваряш. Ако не искаш накрайник, можеш и тръбата да си оставиш да се подава. Само трябва да я резнеш в края, където ти харесва.
    Накрая изрязаните ушички си ги наваряш по тръбата, където съответстват като места, От там допълнително си нагласяш и можеш да дръпнеш малко накрайника, ако не си го напаснал или е много провиснал. Замервай и там, и си прави сметката на къде да го дръпнеш. Едното ти ухо ще трябва да го удължиш с някаква арматурка, да я завариш.

    Така си решаваш два проблема. Единия е готиния звук който искаш. Няма да е много по-шумна от преди. Докато не я намачкаш. Тогава ще бучи. Ама в крайна сметка, като даваш газ искаш да бучи, като не даваш имаш почти пак толкова тиха кола. Ако искаш, за експеримента, махни си гърнето от скобата и покарай малко така. Да видиш дали ще ти хареса. Имай предвид, че след като сложиш парчето права тръба, ще затихне с две идеи. Няма да бучи, чак така както с частичната генерация (въпреки, че най-вероятно доста ще ти хареса, ама не е варинат да останеш така, гледай и да не я караш дълго време без крайно гърне).

    Втория проблем който си решаваш е с провисналите грозни гърнета, дето всички се оплакват. Вече няма да ги има.
    Успехи
    Last edited by 52outs; 10-07-2017 at 02:55.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •