Results 1 to 7 of 7

Thread: Съвет при покупка на Alfa Romeo GT

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Rudozem, Bulgaria
    Posts
    5

    Default Съвет при покупка на Alfa Romeo GT

    Здравейте колеги,
    бих желал да получа малко информация за покупка на Alfa Romeo GT? Кои двигатели са за предпочитане? Слаби страни на колите? Какъв разход да очаквам от бензиновите 1.8 двигатели (доколкото разбрах 2.0-литровите бензинови двигатели са проблемни). Искам да върви доволно, но да мога и що годе да разчитам на колата. Благодаря предварително.

  2. #2

    Default

    Май само 1.9 дизел и 3.2 бензин стават за ГТ.

    2.0жтс е проблемен, а 1.8 е слабичък за това купе...
    А и той е от следващото поколение с подобрени вредни емисии по Евро стандартите и има 3 катализатора, 3 ламбда сонди... пълна пародия

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Rudozem, Bulgaria
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Май само 1.9 дизел и 3.2 бензин стават за ГТ.

    2.0жтс е проблемен, а 1.8 е слабичък за това купе...
    А и той е от следващото поколение с подобрени вредни емисии по Евро стандартите и има 3 катализатора, 3 ламбда сонди... пълна пародия
    Благодаря за информацията.

  4. #4
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Наистина има само два мотора и те са 1.9 дизел и 3.2 бензин. Окачването като на другите си е слабичка част, тая Алфа е по-тежка от 156 с 1.9. Има повечко електроника сравнение с другите модели, като парктроник, прозорците се свалят и вдигат при отваряне и затваряне. Има VDC, тоест ESP, което на някои колеги съм виждал да дава грешка. Лично за мен тая кола, трябва да е с 18ки минимум, за да изглежда добре. Разхода й е перфектен на дизеловата. Ако имаш някои специфичен въпрос питай, имам ГТ 1.9.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Rudozem, Bulgaria
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Наистина има само два мотора и те са 1.9 дизел и 3.2 бензин. Окачването като на другите си е слабичка част, тая Алфа е по-тежка от 156 с 1.9. Има повечко електроника сравнение с другите модели, като парктроник, прозорците се свалят и вдигат при отваряне и затваряне. Има VDC, тоест ESP, което на някои колеги съм виждал да дава грешка. Лично за мен тая кола, трябва да е с 18ки минимум, за да изглежда добре. Разхода й е перфектен на дизеловата. Ако имаш някои специфичен въпрос питай, имам ГТ 1.9.
    Какво трябва да гледам при покупка? Има ли скъпи ремонти, които са специфични за тоя модел с 1.9 дизел имам впредвид? Как е колата относно ръждясването? Благодаря.

  6. #6

    Default

    Не ръждясва... Стига да не е някой австрийски кенеф.
    Взимаш италианско и няма грижи относно ръждата.

    Потенциални разходи - като всеки дизел - турбо, съединител с маховик и дюзи. Грубо всяко от трите по 1000лв. Може и по-евтино, може и по-скъпо.

    Отделно окачването, ако ще го правиш както трябва с оригинални части(другите не стават) = 500лв

    Гледаш да работи добре на място топла и студена, плавно тръгване, полусъединител и така.
    Ако имаш и кабел за диагностика още по-добре.

  7. #7
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Намерих си я в Италия, няма никъде ръжда и всичко се отвива. Турбото със сигурност няма да е много красиво, моето имаше луфт още от както я купих и изкара половин година преди да даде фира, но аз я досъсипах след чипосването взе да ми изтръпва крака. Единя начин да пробваш демфера, е ако на 5та или 6та от 2000 оборота дадеш пълна газ в колата, не трябва да има вибрации и в покой, не трябва да дрънчи или клопа нещо. Турбото не е страшно, най-страшно е демфера да не е заминал, че си е 1000 лева, след това съединителя и турбото рециклирано са кажи речи на една цена. Попринцип имам един разбит тампон, който ще сменям и той звучи, като заминал демфер, така че може и да те излъже нещо дребно, а да си мислиш, че не е, а също и обратното. Мислиш ли нещо да я преправяш или ще си я караш стокова? Ако мислиш да модифицираш търси CF4. Пролетта ще си сменям цялата предница с един италиански комплект на FRAP, които се надявам да е добър, 200 и нещо евро беше. И не винаги италианските коли са съсипани на мотор, кутията я смених, защото майстора ми каза, че е карана от обувка номер 46+ и реших, че няма смисъл да си играем с нея, а от както рециклира турбото не пипа грам маслото, а колата е над 300к като гледам. Километрите в ЕКУ-то са изтрити, значи гледката е била много грозна, но въобще не ме притеснява щом не пипа маслото, зимата пали супер лесно.
    Last edited by ScuderiaItalia; 15-07-2017 at 03:54.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •