Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: VDC-то светва,но грешки няма?

  1. #1

    Default VDC-то светва,но грешки няма?

    Здравейте,колеги.По път за БГ в едно от задръстванията в Полша ми излезе съобщението за контрол.След гасене(повече от 10мин.)изчезва и след известно време пак се появява.Интересното е,че когато двете лампи светнат и пусна МЕСа,няма никакви грешки.Обикновено индикациите светват на загрял мотор и при по-често натискане на спирачките(градско).Извън града не се появява нищо.
    Напрежението на акумулатора с пуснат климатик е 13.7-13.8V...откакто стана над 28°С на въздуха започнаха тия аномалии във Финско не ми е светвало нищо подобно,затова го свързвам нещо с температурата.
    На какво може да се дължи това?Поне да беше записана някаква грешка...
    Мисля си за датчик за налягането в АВС-а,но пък би трябвало да запише грешка С1131...знам ли?
    Или да сменя първо спирачната течност,пък да видим....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0021.jpg  
    Last edited by undy; 14-07-2017 at 18:34.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #2

    Default

    Колата навън на слънце ли е?

    ==============================

    1.Пробвай дали на първа степен на ръчната спирачка държи?

    На лек наклон е достатъчно.Може и да качиш задните колела на някой наклон на бордюр правен пред гараж за качване на бордюра и там да сложиш ръчната на първа степен и да видиш дали държи.

    2. Иначе си виж дисковете, накладките, АБС датчици.

    3. Напълно възможно е да се случва и от износени гумички на спирачните апарати които не връщат обратно - след освободена ръчна спирачка и с натиснати на място спирачки освобождаваш и двете и тръгваш, караш около 300-400 метра до 1 километър по възможност без да натискаш спирачките след като си тръгнал, спираш и слизаш да видиш дали някое от дисковете е нагрят/горещ повече от другите.Възможно е да задържа на някой диск накладките поради неизправни челюсти/спирачни апарати.

    Ако някой диск са много загрят, тоест повече от другите е възможно да задържат апаратите след натискане на крачна спирачка или вдигане на ръчна спирачка.

    Лекува се със смяна на гумички на спирачните апарати.

    4. Възможно е и да си за смяна на спирачна течност, или да ти задържат спирачните маркучи, тоест да не пускат спирачната течност обратно след натискане на спирачки, защото с течение на времето са запушени от боклуци в спирачната течност.

    В този случай =смяна на спирачни маркучи + смяна на спирачна течност.
    При запушени/затлачени маркучи смяна само на спирачна течност не помага - иска си и смяна на маркучите.

    5. Възможно е да задържа от лагер на главина и тогава самото колело-спирачен диск възможно е и джанта да са нагрети в центъра при оста.В този случай при разбит лагер на главина би трябвало да има и съответен шум при движение.

    6. Понякога тази грешка "изскача" при забравена ръчна спирачка и потегляне "на ръчна", а други случай след като си я оставил на ръчна да кажем за през нощта, валял е дъжд през нощта и ти преди да потеглиш сваляш ръчната, ама от дъжда и новопоявилата се ръждата(а зимата от студа) ръчната "задържа". В този случай някои сменят жила на ръчна, ама според мен ако жилата са добре трябва само смазване на тези жила между лоста на ръчната и съответните спирачни апарати.

    Тук отново е също е възможно задържането освен от жило(било разринчено било запекло/несмазано да е и от износени гумички или затлачени маркучи.

    ---------- Post added at 18:59 ---------- Previous post was at 18:57 ----------

    А изписва ли ти на червеното екранче с думи между скоростомера и оборотомера че Хил холдъра + VDC не са налични?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    Във чуждите форуми пише да се извади и почисти сензора на педала на спирачката.....

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    [/COLOR]А изписва ли ти на червеното екранче с думи между скоростомера и оборотомера че Хил холдъра + VDC не са налични?
    Да изписва ми тези две съобщения.
    С нови дискове и накладки съм,но започна да го прави още със старите.Лагерите са ми здрави,нямам задържане и греене на колелата.Маркучите са видимо здрави,гумичките са здрави,всичко съм прегледал като сменях дисковете и накладките.Цилиндърчетата се движат леко,водачите са супер....
    Направи ми впечатление,че откакто съм на по-топло(30-35°С) го прави почти при всяко каране в града.
    Четох преди малко в руски форум,че всичко е заради течността и в по-редки случаи в датчик на АБС блока...
    Но направо и маркучетата да взема да сменя...прав си,поне това да отпадне.

    ---------- Post added at 19:20 ---------- Previous post was at 19:18 ----------

    Quote Originally Posted by invinceble View Post
    Във чуждите форуми пише да се извади и почисти сензора на педала на спирачката.....
    Ако в моя случай е той....не би ли трябвало да го прави постоянно, а не само в жегата и при интезивно ползване на спирачките?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5

    Default

    Забравих да напиша за сензора на педала на спирачката, колегата Невидимия го е написал.


    Ами според мен първо почистване на този сензор на спирачката.Аз понеже гледам за задни дискове и накладки ми направи впечатление че и такъв сензор се продава.

    Ама според мен започваш от най-евтиното = почистването на сензора.

    Почистване на този сензор или смяна.Аз съм чел само за смяна, ама след като може само с почистване, защо не?!

    Спирачните маркучи са от 12-17 лева единият до към 200 лева комплекта за всички спирачки.

    Е и за около 65-80 лева има спирачни маркучи за всички спирачки.

    Но според мен започни с този сензор на спирачката.Той е за хил холдъра.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #6

    Default

    Гледам тук някакъв ключ за спирачните светлини: 1. https://www.avtochastionline24.bg/al...stoep_mashinka

    това ли е този сензор или тези:

    2. https://www.avtochastionline24.bg/al...a_na_dvizhenie

    3. https://www.avtochastionline24.bg/al...irachnata_sila
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    "Във чуждите форуми пише да се извади и почисти сензора на педала на спирачката....."
    Толкова много разбирате,че не може се чатнете ,че става въпрос точно за стоп машинка
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #8
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    "Във чуждите форуми пише да се извади и почисти сензора на педала на спирачката....."
    Толкова много разбирате,че не може се чатнете ,че става въпрос точно за стоп машинка
    brake clutch sensor ако се превежда стоп машинка - ОК.
    Но четящите като нас си го наричат така.

    По темата:
    Ето това е
    http://imgur.com/TpbBgkX
    http://imgur.com/vqH2Zju
    http://imgur.com/BMvFi4g
    http://imgur.com/7v4qJpr
    http://imgur.com/q0NBjuU
    Last edited by invinceble; 14-07-2017 at 21:41. Reason: Допълване

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  9. #9
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    https://www.avtochastionline24.bg/al...stoep_mashinka
    пише стоп машинка,а по книгите как се пише аз знам !
    Имат предвид,че е за стоповете и от там стоп машинка на жаргон ако искаш го наречи
    П.П
    Иначе е правилно "brake clutch sensor"
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  10. #10

    Default

    Мерси за снимките.Ще са полезни за форума.
    Който иска чисти, който иска купува нов.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #11
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    Колегата като си оправи проблема да пише какво е било...

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  12. #12

    Default

    Благодаря за насоките и снимките.Днес ще обърна внимание на стоп-машинката.
    Разбира се,ще пиша докъде съм стигнал.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #13

    Default

    Свалих и разглобих машинката.Вътре всичко бе чисто,все едно е сглобена преди малко.Пръснах малко контактен спрей и я сглобих ....положението си е същото,даже индикациите грейнаха на НЕ карана кола,което ме навежда на мисълта,че е от нея проблема,та понеделник ще сложа нова, пък да видим тогава.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0035.jpg  
    Last edited by undy; 15-07-2017 at 12:14.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #14
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    А пробва ли я с мултицет след като я сглоби? Дали работи коректно.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    А пробва ли я с мултицет след като я сглоби? Дали работи коректно.
    Не съм,не зная какво и кога трябва да показва. Иначе лесно мога да я сваля и да замеря.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •