Results 1 to 6 of 6

Thread: Проблем с климатика 156 1.8 ТS.

  1. #1
    Младши алфист GOLD_STONE's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Asenovgrad
    Age
    35
    Posts
    5

    Default Проблем с климатика 156 1.8 ТS.

    Здравейте колеги имам следния проблем с климатика .Не го бях ползвал на студено от миналото лято ,когато си работеше перфектно.Когато го включих сега не работеше изобщо .Закарах го на електричар,който ми смени релето на комресора ,който не се включваше.В момента като го пусна ,се чува ,че компресора се включва , но духа хладно ,а е направен на минимум.Карах колата за да ми долеят фреон ,но ми казаха ,че има достатъчно на мамометъра показа 8,6 атмосфери.При докосване на двете тръби топлата е гореща ,а студената е много слабо студена.Някой има ли идея от какво може да е или да ми препоръчате сервиз в и около Пловдив.

  2. #2

    Default

    Манометъра не означава нищо, иди при друг да го източи и зареди отново. При мен се получи същото, отидох при един, закачи и той манометър и вика всичко е шест. После отидох при друг и така, вече работи.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    8,6 atm. е мерено вероятно на неработещ компресор. Трябва да се мерят ниското и високото налягане при работещ компресор. Доколкото знам ниското трябва да е около 2,5 atm. а високото над 20 при около 2000 об. на мотора и около 35 гр. околна температура.

    Абе кви са тия майстори на климатици, дето мерят само налягане в покой?
    Last edited by ecotronic; 16-07-2017 at 17:48.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    8,6 atm. е мерено вероятно на неработещ компресор. Трябва да се мерят ниското и високото налягане при работещ компресор. Доколкото знам ниското трябва да е около 2,5 atm. а високото над 20 при около 2000 об. на мотора и около 35 гр. околна температура.

    Абе кви са тия майстори на климатици, дето мерят само налягане в покой?
    18 до 22, а на 25 изключва пресостатът

  5. #5

    Default

    Само със закачане на манометри нямам как да се разбере колко фреон има. Такива майстори още не са се появили. Единствено се разбира след източване на системата (ако има някакво налягане въобще). Иначе нормалните налягания се мерят на работа на място на двигателя. Ниско(още се нарича смукателно) м/у 0.9 и 2 бара (според зависи външната температура) и високото(което се нарича нагнетателно) от 10 до 18 бара (пак зависи външната температура). Ако ти изключва някой от пресостатите за високо или ниско налягане значи има проблем. От тука натам вече има още много тънкости които малко хора знаят със зареждането на фреон и грамажа.

  6. #6
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Така тъй като работя в сферата на климатизацията от 10 години мога да кажа само с едни манометри как е една система дали и трябва фреон или не. Към колегата от горния пост ниското налягане трябва да е от 2 до 2.4 бара на празен ход. При 3000 оборота може да падне до 1.9 бара.
    Към колегата който е пуснал темата 8.6 бара от коя страна (ниско или виоко налягане) любопитно ми е защото при такова налягане фреона с който е заредена колата е с температура около 40 градуса.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •