Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Изключени лампички за ABS, ръчна спирачка и ASR

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default Изключени лампички за ABS, ръчна спирачка и ASR

    Здравейте,

    Забелязах, че когато дам на контакт, целият ред от 3 лампички съответно за ABS, ASR И ръчната спирачка изобщо не светкат.
    Смятам, че някой нарочно ги е изключил. Имате ли идея от къде се спират и как да диагностицирам проблема?

    Поздрави!

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by elendrill View Post
    Здравейте,

    Забелязах, че когато дам на контакт, целият ред от 3 лампички съответно за ABS, ASR И ръчната спирачка изобщо не светкат.
    Смятам, че някой нарочно ги е изключил. Имате ли идея от къде се спират и как да диагностицирам проблема?

    Поздрави!
    Диагностика и проверка на самите крушки дали са там

  3. #3

    Default

    Като говорим за ASR-a, дапитам и аз.
    И при мен не светва при контакт, нямам и копче за изключване на ASR-a до скоростния лост. Колата е 156 SW 1.9 115, 07/2003(по рама), фейслифт, Progression.
    Понеже гумите са ми джапанки и яко върти като дам газ, което ме кара да се замислям дали въобще имам ASR. Имам и стило(същия мотор) и при него като почне да върти и лампата на таблото свети и се усеща как намалява оборотите.

    До колкото знам всички след 2002(върешния фейс) имат ASR,
    Аз като нямам копче, това какво значи - нямам екстрата да си изключвам ASR-a или въобще нямам ASR?
    В UK форума четох тема, в която казваха че при 156-цата ASR-a се включва по-"незабелязано" и не се усеща толкова много, както е на Стилото, ама като хем не свети лампа, хем върта гуми на прекъсвач, почвам да се чуда дали въобще имам.

  4. #4
    започва да се пристрастява Valenses's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Шумен
    Posts
    65

    Default

    Щом нямаш копче, следва да липсва аср-а. Според мен няма никакъв шанс да сложат аср пък да не сложат копче. Есп-то или вдц-то както искайте го наричайте по- може да е без копче за спиране както е при алфите ама системата за пробуксуване(аср) пречи в някои случаи и следва да може да се спира винаги.
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

  5. #5

    Default

    Не е баш така - на жената А-класата има ASR, но няма копче за изключване.

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Мерцедеса има копче, за изключване на ESP. И тогава се спира и ASR. При Алфа 147, VDC е винаги включено. За това слагат копче за ASR, да го спираш когато си с вериги. Или искаш, да покараш по-агресивно. Защото при спрян ASR, системата VDC минава в друг режим.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    Не е баш така - на жената А-класата има ASR, но няма копче за изключване.
    Колега, тук е форум за Алфа, а в този раздел всички, които имат ASR, имат и копче

  8. #8

    Default

    Дадох за пример а класата(щото някои казват че не е мерцедес), защото логиката н а колегата беше че няма как да има аср без да може да се изключва - и да вметна че и копче за есп няма.
    Иначе да си знам че нямам аср....а така се надявах да имам.

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Винаги едното може да се спре, с копче или от менюто на компютъра. Дали ESP, дали ASR.

    ---------- Post added at 16:33 ---------- Previous post was at 16:30 ----------

    Виж тук, какви са стандартните нива за модела
    http://www.automoto.it/catalogo/alfa...6/156--1997-06

    ---------- Post added at 16:36 ---------- Previous post was at 16:33 ----------

    Ако не бъркам година, пише че имаш VDC. Сигурен ли си, за нивото Progression?

    P.P Това е линка за SW
    http://www.automoto.it/catalogo/alfa...wagon--2000-06

  10. #10

    Default

    В eper-a по номера на рамата ми излиза че е progression
    Рамата е ZAR032000*01340034.

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Виж линка, дето дадох. Според месеца и година, излиза че имаш VDC. Значи имаш и ASR.

    ---------- Post added at 17:54 ---------- Previous post was at 17:53 ----------

    Погледни да е бъркаш месеца и година.

  12. #12

    Default

    Моята е 07/2003, пълният фейслифт. В линка пише че vdc-то не е стандартно. Гледам че стандартно съм с касетофон и железни 15ки, та ако са дали пари за cd и алуминиеви 16-ки, но не сложили vdc, значи някой много умен я е купил....
    Между другото, да в ауто италия могат да ми кажат какво има и какво не по номера на рамата?(че са ми на 100м от офиса)

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    http://www.automoto.it/catalogo/alfa...ogression/6583
    Аз гледах това. 07/2003 година.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    Моята е 07/2003, пълният фейслифт. В линка пише че vdc-то не е стандартно. Гледам че стандартно съм с касетофон и железни 15ки, та ако са дали пари за cd и алуминиеви 16-ки, но не сложили vdc, значи някой много умен я е купил....
    Между другото, да в ауто италия могат да ми кажат какво има и какво не по номера на рамата?(че са ми на 100м от офиса)
    И аз бих избрал сд и алуминиеви джанти пред система, дето я ми потрябвала за 3 секунди в годината, я не.



  15. #15
    започва да се пристрастява Valenses's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Шумен
    Posts
    65

    Default

    Махни бушона на абс-а и виж какви лампи ще светнат по таблото и ще разбереш има ли аср няма ли.
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •