Results 1 to 6 of 6

Thread: Реглаж на заден мост

  1. #1

    Default Реглаж на заден мост

    След като купих 156-цата смених доста неща по предницата и една биалетка отзад и минх реглаж, но май не са го направили като хората.
    И преди ремонта задницата вървеше наляво/надясно като мина през дупка или ако стъпя на мокра маркировка.
    Изчетох няколко теми в които колегите пишат че проблема идва от реглажа на задницата, а и даже визулано задна дясна гума не ми изглежда да стои много направо. Бях оставил на бащата да я прекара на стенд и "майстора" му казал че задна дясна имало нещо ама била в норма....каквото и да значи това.

    Имам лист от реглажа ама хем е на немски, хем не занм какво точно да гледам, ама до колкото виждам имам голяма разлика между ляво и дясно отзад.

    Прикачвам сканиран листа(сори за качеството)


    Кажете къде в София могат да ми направят читав реглаж?
    Брат ми ми предложи Петър(Маргел), някъде до Сливница и К.Величков, ама той му е правил мх5-цата и не знам до колко е запознат с Афлите.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20170718114122410.jpg  

  2. #2

    Default

    П.С. Радиал било, не Маргел

  3. #3
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Значи, реглажа на предния мост се прави по задния.Т.е. задния трябва да е перфектен откъм тампони на щангите.Напречните щанги са четири две къси, предни/пред задния мост/ и две дълги, задни/зад задният мост/.Тампоните им трябва да са здрави.Те всъщност са хванати за едно алуминево тяло/заден мост/ късите/предните/ са захванати статично.Дългите/задните/ не са съвсем статични.Захванати са за задния мост посредством болт с ексцентрични шайби в продълговат отвор.Чрез вартене насам натам на този болт се измества щангата наляво-надясно/навън-навътре/ и така се регулира задния мост.Продълговатия отвор понякога е запушен от кал и мръсотии и трява да се извади болта и да се почисти.Надлъжните щанги имат по два тампона - единият е захванат за купето, другия за колелото/главината/.Също трябва да са здрави, те са фиксирани и не се регулират.Стойностите отляво и отдясно трябва да се еднакви.Няма допустими отклонения.После се прави предния мост/също всичко трябва да е изрядно/, хоризонтира се кормилото, застопорява се и се прави и предния мост.Сега има стендове с компютри всичко излиза на монитора имат заложени много марки и модели със съответните стойности така че няма какво да им се разбира на алфите, ми майстора трябва да си разбира от работата.

    Нищо не ти се вижда на листа.
    Last edited by dimitar_vd62; 18-07-2017 at 23:26.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #4

    Default

    Задницата е проверена и само биалетката беше за смяна.
    "Захванати са за задния мост посредством болт с ексцентрични шайби в продълговат отвор.Чрез вартене насам натам на този болт се измества щангата наляво-надясно/навън-навътре/ и така се регулира задния мост.Продълговатия отвор понякога е запушен от кал и мръсотии и трява да се извади болта и да се почисти"

    Те за това питам за място където имат опит с алфи и ги знаят тия неща, защото съм сигурен, че тоя в Пазарджик е казал, че задния мост не се регулира.

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Автосервиз Експрес-2 в Дружба до зеленчуковата борса. Няколко коли съм правил там
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  6. #6

    Default

    Реглажа е направен в Експрес-2!
    Задна дясна беше много зле, явно в Пазарджик въобще не са пипали задницата.
    Отвора за регулиране беше запушен с кал както каза dimitar_vd62,
    сега всичко е регулирано и задницата не се мести наляво/надясно по дупките.
    Чакам да валне малко дъжда да видя на мокро как ще е, но за сега съм супре доволен.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •