Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 58

Thread: Alfa Romeo Stelvio

  1. #31
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Не съм пробвал още, но пише, че става през усб с флашка NTSF, файловете не трябва да са в папка и отнема около час с включен дисплей.

    ---------- Post added at 18:48 ---------- Previous post was at 18:48 ----------

    Quote Originally Posted by Ionas View Post
    Пускат ъпдейти на картите всеки 3 месеца.В английския форум имаше и линк за ъпдейт на инфотейнмента.Последната версия завършва с цифрите ....55.
    Дай линк да го видим
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  2. #32
    започва да се пристрастява Ionas's Avatar
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    Varna
    Age
    47
    Posts
    65
    Alfa Giulia Veloce Q4

  3. #33
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Не знам дали е обсъждано, та включването на N /неутрална/ предавка по време на движение става с едновременното чукване на перата на волана.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  4. #34
    започва да се пристрастява harpiata's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    32

    Default

    Това с цел икономия ли?Да речем като при някои камиони

  5. #35
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Едва ли с цел икономия го е казал колегата, а и то аз не смятам, че който и да е инжекционен мотор на свободна гори по-малко отколкото на скорост без газ по нанадолнище.
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  6. #36
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Здравейте колеги,
    реших и аз да споделя впечатления след почти месец като собственик на Stelvio 2.2 JTDm 210 к.с. Super Q4.
    Първо с покупката - всичко стана много спонтанно - въобще не се бях засилил да си търся кола. В Пловдив представителствата на Фиат/Алфа са на франчайз и до съществуването на Балканстар - те бяха представител за региона. Сега представител е Еспас Ауто. Нямам идея как ще се справят с обслужванията, ще споделям като натрупам впечатления. Един ден ходих при тях да проверя за едно уплътнение за 159-ката и се разходих да разгледам изложените Джулия Велоче и Стелвио дизел. Тогава се запознах със Сергей - юнакът, който продава новите автомобили в представителството. Беше много настоятелен да направя тестдрайв на служебното им Стелвио -210 к.с. Мизано Блу, което се караше от управителя, взе ключа и направо ме натика в колата. Разбира се много ми хареса, но нямах и много време да натрупам достатъчно впечатления. Така или иначе Сергей ми взе номера и ноември 2018 ми се обади, че имал оферта, която няма как да не ме заинтригува. Разходих се до представителството и така започна всичко. Явно имаха таргет за продажбите, а и към края на годината се чистят наличните бройки и ми направиха оферти за различни налични автомобили със страхотни отстъпки. Няма да споменавам конкретни параметри - проверява се на място. Аз не съм фен на СУВ манията и исках Джулия - даже вече бях избрал колата, но един ден отидох с цялото семейство, което освен жена ми, включва и 3 деца. Задната седалка на Джулията е конструирана по-скоро за двама пътника, отколкото за три. В средата е по-повдигната и не че не става, но в Стелвиото е по-равна. Освен това тунелът за диф-а при Джулията изглежда по-висок, вероятно защото седалката е по-ниско.
    Освен това и трите деца казаха, че им е много по-удобно в Стелвиото и нямах избор. След 1300 км мога да кажа, че въобще не съжалявам, че се съгласих.
    Трябваше да избирам измежду много варианти, като най-много искахме като цвят да е червено или имола титаниум. Бялото също изглеждаше много добре, но жената каза, че хладилник вече си имаме вкъщи.....
    От наличните модели обаче нито една кола не беше с пакетите, които ми допадаха. Не ми се плащаше за нещо, което не ми трябва. Не исках 20 джанти, защото и без това на другите Алфи хвърлям по 2-3 гуми на година от "перфектните" пътища, не ми трябва боядисване на спирачни апарати за 900 лв. или осветление на външните дръжки и т.н. Оказа се, че единственото, което е с пакети, които ми харесват и на цена, която мога да си позволя е с цвят Verde Visconti - зелено. Сега ще ме нападнете, че този цвят не е за Алфа - това беше колата, която последно погледнах. Специално си уредих да ме пуснат в паркинга на Дару Кар в София, където се съхраняват колите, за да го видя на живо. Оказа се, че цветът е много хубав и се сетих за 33-ките, които имаха подобен цвят. Освен това в комбинация със салона изглеждаше супер.
    Като ниво на оборудване включва:
    модификация Супер - включва много неща, може да се видят от ценовата листа.
    Допълнително:
    Driver Assistance PLUS
    Luxuri Super Орех - Кожа Pieno Fiore, вложки от естествен орех
    Alfa Connect Nav 3D 8.8
    DAB
    AndroidAuto/Carplay
    Цвят Verde Visconti

    Сега за колата - действително се кара като седан, а не като микробус - изключително приятна и лесна за каране. Жена ми първоначално се страхуваше да се качи да я подкара, сета немога да я сваля. Първоначално имах усещането, че е много по-широка отколкото е в действителност. Спирачката БрейкБайУайър е действително странна, както много пише из разните тестове в мрежата, трябва малко време за да се свикне да се спира плавно, но не е чак толкова зле, колкото се пише. Въпреки, че е с 18-ки, колата вози малко твърдо, може би защото са напомпали гумите на 2.7 отпред и 2.9 отзад. Сега ги намалих и ще видя как е. При скорост над 130 се усеща че е по-висок автомобил с по-голямо челно съпротивление. Ако духа вятър също се чува шума от него една идея повече от нужното. Двигателят е тих, въпреки че се твърди обратното. Поне като го сравнявам с другите дизели на Алфа, а не с Мерцедес например. На Динамик колата върви прилично, но ми е трудно да преценя дали тези 6.6 сек. за 0-100 са възможни. Просто не се усеща скоростта и трябва да се замери.
    Като разход - много е добре. След като я напълних първоначално до горе - следващия резервоар отново - разход 7.9/100 при пробег 300 км магистрала, 300 км градско на къси разстояния по 7-8 км. сутрин и вечер.
    Старт-стоп системата заработи на втората седмица, след като се посъбуди акумулатора и в големите задръствания и дълги светофари има смисъл, но в много ситуации е досадно. Направо трябва да си променя стила на шофиране (или да го изключвам всеки път като запаля). Например изчаквам на светофар, за да завия - изнасям се леко напред, но спирам да пропусна пешеходец или автомобил с предимство, буквално за секунда, но колата се гаси. Предполагам можеше да се направи да изчаква повече време преди да гаси. На ръчната кутия, ако си задържал съединителя - не се гаси, но при автомата няма как. Надявам се с някой ъпдейт да го пооправят - от Ауто Италия (Еспас Ауто) ми я дадоха със версия .55, а сега има .84 - въобще не са си направили труда да пуснат наличните ъпдейти преди да ми я дадат. Ще ги тормозя при първото посещение при тях. Като стабилност - уникална е - много стабилно поведение и най-вече усещане, позволява ти да настъпваш и доставя голямо удоволствие. Предполагам, че при Джулията ще е още по-уникално. Не съм я пробвал на сняг, за да кажа как се представя 4х4, но при потегляне с пълна газ няма превъртане на колелата, задействане на ASR, ESP и т.н.
    Кутията е превъзходна, особено като загрее колата, не се усеща превключването и е много бърза.
    Покрай работата ми имам досег с много нови модели на БМВ - Х4, Мерцедес GLC и т.н. и мога да кажа, че според мен Алфа са направили страхотен автомобил с превъзходен интериор, според мен по-добър от Мерцедеса с неговия пластмасов таблет.
    Инфотеймънта първоначално ми изглаждаше сложен, но само за около 30 минути. Бързо се свиква и действително не е кой-знае какво, но на мен ми е напълно достатъчно. Все пак е автомобил за каране. Освен това Андроид Ауто дава възможност за допълнителни функции, особено ако ти е руут-нат телефона. 8.8 инча са предостатъчни, особено ако не се "сплитне" екрана, за да показва две неща едновременно. Моята е с 5 УСБ порта, два от тях са само за зареждане на задните седалки, което е супер за децата на дълъг път, а другите три за медия. Хендсфрий-то работи невероятно добре, микрофоните са на тавана и ме чуват все едно говоря през самия телефон. Багажника е много удобен, защото няма праг. Не съм пътувал още с много багаж, за да преценя дали като обем е достатъчен, но предвид 3-те деца ще е интересно.
    В общи линии мога да кажа, че колата е невероятна и въобще не съжалявам, въпреки че предварително имах притеснения. Сега нямам търпение да се кача да я покарам.
    Жалко, че лошият имидж на марката е в повече и липсата на модели през последните години не помага.
    С Джулия и Стелвио Алфа има шанс, но ще трябва време и средства, а със слабите продажби, едва ли ще се случат нещата.
    Вчера пред един магазин изскочил собственика, защото видял колата на камерите и питал жена ми - това нов модел на Ауди ли е - Q4............
    Снимките са "сбирщайн", но може да се добие представа.
    Задължително и пред сервиза на Любо....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   2.jpg   4.jpg   5.jpg   6.jpg  

    7.jpg   8.jpg   3.jpg  
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  7. #37

    Default

    Честито.
    Много е хубава и интериора е хубав.

    Със здраве даси я ползвате ти и цялото семейство безаварийно.
    Не казвам дълго, защото и други модели АР ще има след този
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #38
    започва да се пристрастява Ionas's Avatar
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    Varna
    Age
    47
    Posts
    65

    Default

    Честито и със здраве!Ще ви носи много радост и усмивки.
    Alfa Giulia Veloce Q4

  9. #39
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Поздравления за класната комбинация цвят-интериор!

    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  10. #40
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Благодаря колеги, да ви се връща на всички...
    Действително на живо цветът е по-хубав отколкото на снимки.
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  11. #41
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Честито и единствено щастливи моменти да ви носи на теб и семейството ти!
    Имам една забележка - да я миеш по често
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  12. #42
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Хаха, на снимката където е мръсна е на 2 дни след мивка.... Просто пътувах в дъжда до София предния ден.

    Изпратено от моят BLA-L09 с помощта на Tapatalk
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  13. #43

    Default

    Натискай газта и не се коркай.

    Колицата е екстра.

    В тази скапана и мизерна държава трудно остава чиста кола която се кара особено пък зимата.

    И моята се е случвало да съм я мил през 3 дни, ама каква полза...

    Сега гледам най много по веднъж в седмицата, а ако дават да вали няколко поредни дни я мия само ако е много мръсна.

    Най-чиста се задържа зимата при сух студ - тогава и праха и мизерията във въздуха са най-малко, полепват за асфалта и не се вдигат във въздуха...

    Лятото при сухо време и есен,зима, пролет при мокро време пътищата са най- мръсни и колите вдигат и хвърлят с гумите всичко във въздуха- и през 3 дни да я миеш все тая...

    Всъщност можеш да и сложиш калобрани - на Стелвио ще му отиват, а и няма да си хвърляш сам мизерии при влажно време върху колата.

    За Джулия калобрани не отиват, но за джип/СЮВ ще са екстра.
    Last edited by alfa racer GTA; 06-02-2019 at 10:01.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #44
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Една година и 21 хиляди км по-късно, мога да споделя още впечатления:
    Минуси:
    - От време на време се появява едно много леко скърцане от централната конзола, което се чува много слабо и само при определени външни температури. Не е кой знае какво, но го има;
    - При дъждовно време и силен вятър се усеща не много добре обезшумен автомобил;
    - Старт-стоп на автоматик и каране в колона и задръстване е доста досадно нещо, добре че зимата при включени консуматори не се налага да го изключвам ръчно;
    - Задната чистачка при мен няма интервали, а работи постоянно; При по-новите модели вече е оправено.
    Плюсове:
    - Много приличен разход на гориво за моите представи за 4х4 - за целия период от нов е 8.34 л./100 км. Най-нисък с един резервоар - 6.8 л./100 км., най-висок 9.96 л./100 км. Това е статистика от програма за телефон, а не по борд компютър, при положение, че градското е 70%, а извънградското е предимно с 5-члено семейство и багаж;
    - Окачването не е мръднало;
    - Обслужването (първото) в Официален сервиз е 500 лв. труд и части. За сравнение на БМВ Х5 само филтъра за купето е 460 лв.
    - Отопляемият волан е супер;
    - Кутията е много добра и бърза, което обезсмисля ръчното превключване;
    - Системите за безопасност също се намесват адекватно;
    - За 2.2 дизел и 4х4 е доста пъргава, поне до 120-130 км/ч. След това челното съпротивление си казва думата, както за вървежа, така и за разхода на гориво.
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  15. #45
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Искай да ти ъпдейтнат софтуерите най-вече на борда, задната чистачка почва да работи само на интервал след ъпдейта.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •