Results 1 to 4 of 4

Thread: Модификация на ел. стъкла

  1. #1

    Default Модификация на ел. стъкла

    Здравейте,

    И на моята 156ца, както на всички други, стъклата работят само на контакт, което ме дразни и ми създава неудобство.

    Има ли как да се направи така че да работят винаги?
    Предполагам трябва да се подмени един плюс от такъв на контакт, на постоянен. Обаче къде? При бушоните ли?

    И има ли някакви недостатъци тази модификация, освен нещо теоретично за кражби което мен не ме притеснява.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Здравейте,

    И на моята 156ца, както на всички други, стъклата работят само на контакт, което ме дразни и ми създава неудобство.

    Има ли как да се направи така че да работят винаги?
    Предполагам трябва да се подмени един плюс от такъв на контакт, на постоянен. Обаче къде? При бушоните ли?

    И има ли някакви недостатъци тази модификация, освен нещо теоретично за кражби което мен не ме притеснява.
    Недостатък на простото прехвърляне на захранването към постоянно такова е повишената консумация на покой.

    Мен също това ме дразнеше и го реших по този начин:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...64#post1071864


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Много ми е сложно това, платки не мога да правя и запояването го ограничавам до две жици максимум
    Защо да се повиши консумацията, ако не се натискат бутоните?

    Баща ми е ел. инженер и с него говорих на тази тема преди малко и той каза че не би трябвало да има консумация ако не се натискат копчетата.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Много ми е сложно това, платки не мога да правя и запояването го ограничавам до две жици максимум
    Защо да се повиши консумацията, ако не се натискат бутоните?

    Баща ми е ел. инженер и с него говорих на тази тема преди малко и той каза че не би трябвало да има консумация ако не се натискат копчетата.

    Предните стъкла се управляват от един мултифункционален модул, който независимо от това дали има подадена команда или не, си има консумация в покой. Не съм мерил, колко е тя при 156, но при 166 е около 100 mA, което е недопустимо много. Не е трудно да премериш въпросната консумация и да прецениш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •